Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Smith als eerste darter naar finale van WK

Smith als eerste darter naar finale van WK

LONDEN (ANP) - Michael Smith heeft als eerste darter de finale van het WK bereikt. De 32-jarige Engelsman met de bijnaam 'Bully Boy' rekende in de halve eindstrijd af met Gabriel Clemens (6-2).

De wedstrijd ging vier sets gelijk op in Alexandra Palace (2-2). Daarna nam Smith afstand van de Duitser. Hij gooide maar liefst 19 keer de maximale score van 180. Smith finishte ook vijf keer met een score van boven de 100.

Smith staat dinsdag voor de derde keer in de eindstrijd van een WK. Hij verloor in 2019 van Michael van Gerwen en moest zich vorig jaar gewonnen geven tegen Peter Wright. De 39-jarige Clemens verraste zondag Gerwyn Price in de kwartfinales. Hij versloeg de nummer 1 van de wereld met 5-1.

Reactie Clemens

"Ik speelde opnieuw een goede wedstrijd", reageerde Clemens die met een cheque van 100.000 pond (112.000 euro) naar Duitsland vertrekt. "Maar ik speelde tegen een machine. Ik had het gevoel dat hij alleen maar 180 gooide."

Smith stuit dinsdagavond in de finale op Van Gerwen of Dimitri Van den Bergh uit Belgiƫ. Die halve eindstrijd wordt maandagavond nog gespeeld. "Het wordt mijn derde WK-finale in vijf jaar", besefte de Engelsman. "Ik zal er alles aan doen om te winnen. Het maakt mij niet uit of ik tegen van Gerwen of Van den Bergh gooi. Als ik veel raak gooi, dan word ik wereldkampioen."

Meer uit Sport

Giro d'Italia voor het eerst van start in Bulgarije

ROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.

10 uur geleden
Red Bull betuigt spijt en betreurt dreigementen aan Antonelli

DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.

15 uur geleden
Italiaanse tennislegende Pietrangeli (92) overleden

BOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.

16 uur geleden
Wielrenner Van Aert start deze winter in acht veldritten

DEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.

18 uur geleden
Na 15 jaar weer ontknoping Formule 1 met meer dan twee coureurs

LUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).

19 uur geleden
Handbalster Van Wetering: konden tegen Egypte dingen uitproberen

ROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).

1 dag geleden
Handbalsters plaatsen zich voor hoofdronde WK na zege op Egypte

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.

1 dag geleden