Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Smith als eerste darter naar finale van WK

Smith als eerste darter naar finale van WK

LONDEN (ANP) - Michael Smith heeft als eerste darter de finale van het WK bereikt. De 32-jarige Engelsman met de bijnaam 'Bully Boy' rekende in de halve eindstrijd af met Gabriel Clemens (6-2).

De wedstrijd ging vier sets gelijk op in Alexandra Palace (2-2). Daarna nam Smith afstand van de Duitser. Hij gooide maar liefst 19 keer de maximale score van 180. Smith finishte ook vijf keer met een score van boven de 100.

Smith staat dinsdag voor de derde keer in de eindstrijd van een WK. Hij verloor in 2019 van Michael van Gerwen en moest zich vorig jaar gewonnen geven tegen Peter Wright. De 39-jarige Clemens verraste zondag Gerwyn Price in de kwartfinales. Hij versloeg de nummer 1 van de wereld met 5-1.

Reactie Clemens

"Ik speelde opnieuw een goede wedstrijd", reageerde Clemens die met een cheque van 100.000 pond (112.000 euro) naar Duitsland vertrekt. "Maar ik speelde tegen een machine. Ik had het gevoel dat hij alleen maar 180 gooide."

Smith stuit dinsdagavond in de finale op Van Gerwen of Dimitri Van den Bergh uit België. Die halve eindstrijd wordt maandagavond nog gespeeld. "Het wordt mijn derde WK-finale in vijf jaar", besefte de Engelsman. "Ik zal er alles aan doen om te winnen. Het maakt mij niet uit of ik tegen van Gerwen of Van den Bergh gooi. Als ik veel raak gooi, dan word ik wereldkampioen."

Meer uit Sport

Verstappen tevreden met eerste podiumplaats in 2026

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn eerste podiumplaats dit seizoen in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen eindigde in de Grote Prijs van Canada als derde achter winnaar Kimi Antonelli in de Mercedes en Ferrari-coureur Lewis Hamilton. "Om hier op het podium te staan is heel positief. Ik ben daar erg blij mee", zei hij in het interview na afloop.

4 uur geleden
Verstappen derde in Grote Prijs van Canada, zege Antonelli

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.

4 uur geleden
Verstappen derde in Grote Prijs van Canada, zege Antonelli

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.

5 uur geleden
Steenbergen verbetert Nederlands record op 100 meter vrije slag

MONACO (ANP) - Marrit Steenbergen heeft haar Nederlands record op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige zwemster won tijdens de Mare Nostrum-wedstrijden in Monaco in een tijd van 52,13 seconden.

8 uur geleden
Volleybalsters winnen in Four Nations Cup ook van Duitsland

APELDOORN (ANP) - De volleybalsters hebben in de Four Nations Cup ook de derde wedstrijd gewonnen. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski tegen Duitsland met 3-1 in sets: 25-22 25-27 25-22 25-21.

10 uur geleden
Noor Dversnes wint rit in Giro door peloton voor te blijven

MILAAN (ANP) - Wielrenner Fredrik Dversnes heeft voor een grote verrassing gezorgd door de vijftiende etappe van de Giro d'Italia te winnen. De Noor van Uno-X Mobility won na 157 kilometer tussen Voghera en Milaan de sprint van vier vluchters, die het peloton wisten voor te blijven. Hij bleef de Italianen Mirco Maestri en Martin Marcellusi voor. Het peloton, waar de Fransman Paul Magnier de sprint won voor Dylan Groenewegen, kwam te laat.

11 uur geleden
Zverev begint Roland Garros met overtuigende zege op Bonzi

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is op overtuigende wijze begonnen aan Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser rekende in drie sets af met de Fransman Benjamin Bonzi, de nummer 95 van de wereld: 6-3 6-4 6-2.

13 uur geleden