Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Smith als eerste darter naar finale van WK

Smith als eerste darter naar finale van WK

LONDEN (ANP) - Michael Smith heeft als eerste darter de finale van het WK bereikt. De 32-jarige Engelsman met de bijnaam 'Bully Boy' rekende in de halve eindstrijd af met Gabriel Clemens (6-2).

De wedstrijd ging vier sets gelijk op in Alexandra Palace (2-2). Daarna nam Smith afstand van de Duitser. Hij gooide maar liefst 19 keer de maximale score van 180. Smith finishte ook vijf keer met een score van boven de 100.

Smith staat dinsdag voor de derde keer in de eindstrijd van een WK. Hij verloor in 2019 van Michael van Gerwen en moest zich vorig jaar gewonnen geven tegen Peter Wright. De 39-jarige Clemens verraste zondag Gerwyn Price in de kwartfinales. Hij versloeg de nummer 1 van de wereld met 5-1.

Reactie Clemens

"Ik speelde opnieuw een goede wedstrijd", reageerde Clemens die met een cheque van 100.000 pond (112.000 euro) naar Duitsland vertrekt. "Maar ik speelde tegen een machine. Ik had het gevoel dat hij alleen maar 180 gooide."

Smith stuit dinsdagavond in de finale op Van Gerwen of Dimitri Van den Bergh uit België. Die halve eindstrijd wordt maandagavond nog gespeeld. "Het wordt mijn derde WK-finale in vijf jaar", besefte de Engelsman. "Ik zal er alles aan doen om te winnen. Het maakt mij niet uit of ik tegen van Gerwen of Van den Bergh gooi. Als ik veel raak gooi, dan word ik wereldkampioen."

Meer uit Sport

Trainer Van Velde voltooit levenswerk met goud sprintster Kok

MILAAN (ANP) - Trainer Gerard van Velde vindt dat hij zijn levenswerk heeft voltooid met de gouden olympische medaille van Femke Kok op de 500 meter. De voormalige sprinter, die zelf goud behaalde op de 1000 meter op de Spelen van Salt Lake City in 2002, won eerder het eerste Nederlandse goud bij de mannen op de 500 meter met zijn schaatser Michel Mulder op de Spelen van Sotsji in 2014.

1 uur geleden
Nederland na goud Kok en zilver Leerdam vierde in medaillespiegel

MILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement naar de gedeelde vierde plaats gestegen. Dat is in Milaan en Cortina d'Ampezzo de hoogste klassering tot dusver voor TeamNL.

4 uur geleden
Vittozzi bezorgt gastland Italië eerste biatlongoud bij OS ooit

ANTERSELVA (ANP) - Lisa Vittozzi heeft Italië de eerste olympische gouden medaille ooit bezorgd in de biatlon. De 31-jarige Vittozzi veroverde het historische goud op de 10 kilometer achtervolging. Ze had ruim 28 seconden voorsprong op de Noorse Maren Kirkeeide, die het zilver won. Het brons ging naar de Finse Suvi Minkkinen, die als derde over de finish gleed op ruim 34 seconden van de winnares.

4 uur geleden
De Minaur slaat in derde finale toe en ziet naam op boarding Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - De naam van tennisser Alex De Minaur staat dan toch op de boarding van Ahoy tussen alle winnaars van het ABN AMRO Open. Na twee verloren finales op rij sloeg de 26-jarige Australiër in de eindstrijd van 2026 tegen de één jaar jongere Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets toe: 6-3 6-2.

4 uur geleden
Kok pakt eerste Nederlandse goud bij vrouwen op 500 meter

MILAAN (ANP) - Femke Kok heeft bij de Olympische Spelen als eerste Nederlandse schaatsster goud veroverd op de 500 meter. De 25-jarige Friezin won de kortste afstand in het Milano Speed Skating Stadium in een olympisch record van 36,49.

4 uur geleden
Schaatsers als vierde naar halve finale ploegenachtervolging

MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben zich op de Olympische Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de halve finales op de ploegenachtervolging. Het team met Marcel Bosker, Chris Huizinga en Stijn van de Bunt kwam tot de vierde tijd van 3.41,85. In de halve finale is Italië dinsdag de tegenstander.

5 uur geleden
Van Es en Verbaandert winnen in Monaco met wegrecords 5 kilometer

MONACO (ANP) - Atlete Diane van Es heeft in Monaco de internationale wegrace over 5 kilometer gewonnen in een Nederlands record van 14 minuten en 33 seconden. De 26-jarige hardloopster bleef slechts één seconde verwijderd van de beste tijd ooit gelopen door een Europese atlete op deze afstand. Die staat met 14.32 op naam van de Italiaanse Nadia Battocletti.

5 uur geleden