Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Smidt stort in en mist olympische finale 400 meter horden

Smidt stort in en mist olympische finale 400 meter horden

SAINT-DENIS (ANP) - Nick Smidt heeft zich op de Olympische Spelen van Parijs niet kunnen plaatsen voor de finale van de 400 meter horden. De 27-jarige atleet uit Assen eindigde in zijn heat van de halve finales als zesde en dat betekende uitschakeling.

Smidt was er op de Spelen van Tokio in 2021 ook bij. Toen strandde hij eveneens in de halve finales. Eerder deze zomer haalde hij wel de finale van de EK in Rome. Daarin eindigde hij als achtste. Vorig jaar liep hij het 44 jaar oude Nederlands record van Harry Schulting uit de boeken met een tijd van 48,36.

De Assenaar liep in de halve finales een tegenvallende tijd van 49,61. Het was duidelijk te zien dat hij op het laatste stuk geen macht meer in de benen had. In de series was hij met 48,64 veel sneller. "Ik heb het hard geprobeerd, maar het ging te geforceerd. Ik moest te veel werken voor de snelheid. Op het laatste stuk ging ik helemaal kapot", zei Smidt kort na de race in het volle Stade de France.

Smidt leek niet teleurgesteld. "Nee, dat valt mee. Drie jaar geleden had ik het er veel moeilijker mee dat ik de finale niet haalde. Toen zat ik na de Spelen diep in de put. Nu heb ik tegen mezelf gezegd dat ik er trots op moet zijn dat ik de halve finales heb gehaald."

Meer uit Sport

Norris verwacht meer chaos in nieuw Formule 1-seizoen

WOKING (ANP/DPA) - Wereldkampioen Lando Norris verwacht door de nieuwe regels "meer chaos" in het komende Formule 1-seizoen. "Je zult meer jojo-effecten zien doordat er meer zal worden aangevallen", blikte de 26-jarige Brit van McLaren vooruit.

17 minuten geleden
Richardson verslaat Lavreysen in finale sprint op EK baan

KONYA (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is er niet in geslaagd zijn Europese titel in het sprinttoernooi te prolongeren. De regerend olympisch en wereldkampioen verloor in het Turkse Konya in de finale van zijn Britse rivaal Matthew Richardson.

13 uur geleden
Winnares van olympische medaille polsstokspringen geschorst

TORONTO (ANP) - De Canadese polsstokspringster Alysha Newman is voorlopig geschorst. De winnares van het brons op de laatste Olympische Spelen in Parijs is afgelopen jaar driemaal in de fout gegaan met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) woensdag.

14 uur geleden
Dorenbos pakt zilver op omnium bij EK baanwielrennen

KONYA (ANP) - Yanne Dorenbos heeft op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya de zilveren medaille op het onderdeel omnium veroverd. De 25-jarige Castricummer moest in de meerkamp zijn meerdere erkennen in de Portugees Iúri Leitão, die hem op de puntenkoers te snel af was.

14 uur geleden
Stolz tevreden met snelle trainingsrit op 1500 meter in Milaan

MILAAN (ANP) - Jordan Stolz heeft enkele dagen voor de start van de Olympische Spelen in een trainingswedstrijd op de 1500 meter in het Milano Speed Skating Stadium een tijd van 1.44,26 geschaatst. De Amerikaanse topfavoriet ging niet voluit, maar schaatste als een van de weinigen met tempo door tot de finish en was blij met zijn tijd. "Ik denk dat het best een goede tijd is", reageerde de Amerikaan na afloop.

15 uur geleden
Directeur KNLTB wil gesprek met tennissers na kritiek Griekspoor

AMSTELVEEN (ANP) - Directeur Edu Jansing van de tennisbond KNLTB gaat in gesprek met een aantal topspelers. Dat heeft hij tegen het ANP gezegd naar aanleiding van kritiek die Tallon Griekspoor heeft geuit in de richting van de bond. Dat deed de nummer 1 van Nederland in gesprek met NU.nl waarin hij aankondigde zich voorlopig niet meer beschikbaar te stellen voor de Davis Cup.

15 uur geleden
Na Alcaraz meldt ook Zverev zich af voor tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Na Carlos Alcaraz heeft ook Alexander Zverev zich afgemeld voor de 53e editie van de ABN AMRO Open in Rotterdam. De 28-jarige Duitse tennisser kampt met een enkelblessure en heeft van zijn fysiotherapeut het advies gekregen rust te nemen.

15 uur geleden