Smidt stort in en mist olympische finale 400 meter horden
SAINT-DENIS (ANP) - Nick Smidt heeft zich op de Olympische Spelen van Parijs niet kunnen plaatsen voor de finale van de 400 meter horden. De 27-jarige atleet uit Assen eindigde in zijn heat van de halve finales als zesde en dat betekende uitschakeling.
Smidt was er op de Spelen van Tokio in 2021 ook bij. Toen strandde hij eveneens in de halve finales. Eerder deze zomer haalde hij wel de finale van de EK in Rome. Daarin eindigde hij als achtste. Vorig jaar liep hij het 44 jaar oude Nederlands record van Harry Schulting uit de boeken met een tijd van 48,36.
De Assenaar liep in de halve finales een tegenvallende tijd van 49,61. Het was duidelijk te zien dat hij op het laatste stuk geen macht meer in de benen had. In de series was hij met 48,64 veel sneller. "Ik heb het hard geprobeerd, maar het ging te geforceerd. Ik moest te veel werken voor de snelheid. Op het laatste stuk ging ik helemaal kapot", zei Smidt kort na de race in het volle Stade de France.
Smidt leek niet teleurgesteld. "Nee, dat valt mee. Drie jaar geleden had ik het er veel moeilijker mee dat ik de finale niet haalde. Toen zat ik na de Spelen diep in de put. Nu heb ik tegen mezelf gezegd dat ik er trots op moet zijn dat ik de halve finales heb gehaald."
Meer uit Sport
AUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.
2 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
11 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
12 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
15 uur geledenMONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.
16 uur geledenROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.
17 uur geleden