Smartphonemaker Xiaomi kampt met chiptekort
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Smartphonemaker Xiaomi kampt met chiptekorten en problemen in de toeleveringsketen. Dat vertraagde de groei van het Chinese techbedrijf. Xiaomi verwacht dat het chiptekort tot ver in 2022 zal aanhouden.
De omzet van Xiaomi steeg in het derde kwartaal met 8 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar naar 78 miljard yuan, omgerekend bijna 11 miljard euro. Dat is het laagste groeipercentage sinds begin vorig jaar. Het bedrijf verloor ook marktaandeel aan rivalen zoals de Amerikaanse iPhonemaker Apple. De nettowinst van Xiaomi daalde met 84 procent naar 787 miljoen yuan, doordat het bedrijf een verlies moest nemen op investeringen.
Xiaomi verwacht in heel 2021 zo'n 190 miljoen smartphones te verkopen. Dat is ruim een kwart meer dan vorig jaar. Die groei dankt het bedrijf aan toenemende verkopen buiten China en het verder uitgebreide netwerk van winkels.
Meer uit Financieel
ARNHEM (ANP) - De zonsverduistering is voor hoogspanningsnetbeheerder TenneT probleemloos verlopen. De voorziene 1300 megawatt die zou wegvallen door de eclips, is opgevangen en leidde dus niet tot stroomuitval. "We zagen alles aankomen en hebben op tijd maatregelen getroffen", aldus een woordvoerder.
2 minuten geledenCATANIA (ANP) - Het vliegverkeer van en naar Sicilië blijft langer ontregeld door de uitbarsting van vulkaan de Etna. Alle vluchten van en naar de luchthaven bij Catania, de belangrijkste op het Italiaanse eiland, worden opgeschort tot in elk geval 02.00 uur in de nacht van donderdag op vrijdag. KLM brengt passagiers met bussen vanaf Palermo naar Catania, laat een woordvoerster weten.
32 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De maximumprijs voor benzine in België is vanaf vrijdag hoger. Voor een liter Euro95 (E10) mag dan maximaal 1,936 euro worden gerekend aan de Belgische pomp. Het gaat om een stijging met 7 cent per liter.
41 minuten geledenFRANKFURT (ANP) - De Bundesbank is begonnen met de zoektocht naar een nieuw hoofdkantoor in Frankfurt. De stap volgt op het besluit van de Duitse centrale bank eerder dit jaar om het historische hoofdkantoor in Bockenheim, een stadsdeel buiten het centrum van Frankfurt, op te geven.
1 uur geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - Roemenië is donderdag begonnen met het volledig stilleggen van zijn enige kerncentrale. Dat gebeurde nadat het waterpeil van de Donau, die wordt gebruikt om de centrale te koelen, tot een recordlaag niveau was gedaald.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Aanbieder van cruisereizen Captain Cruise heeft beweringen over duurzaamheid aangepast nadat de Autoriteit Consument & Markt (ACM) het bedrijf hierop had aangesproken. De aanbieder gebruikte volgens de toezichthouder niet-onderbouwde claims, zoals 'verantwoord', 'duurzaam cruisen' of een 'milieuvriendelijke reis'. Daardoor lijkt een cruise duurzamer dan deze in werkelijkheid is, aldus de ACM.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Adyen behoorde donderdag tot de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. Het bedrijf, dat betalingen verwerkt voor grote concerns als Uber, Microsoft, Spotify en Facebook-eigenaar Meta, werd positiever over de jaaromzet na een sterke groei in de eerste zes maanden van 2026. Het aandeel werd bijna 10 procent hoger gezet.
3 uur geleden