Smartphonemaker Xiaomi kampt met chiptekort
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Smartphonemaker Xiaomi kampt met chiptekorten en problemen in de toeleveringsketen. Dat vertraagde de groei van het Chinese techbedrijf. Xiaomi verwacht dat het chiptekort tot ver in 2022 zal aanhouden.
De omzet van Xiaomi steeg in het derde kwartaal met 8 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar naar 78 miljard yuan, omgerekend bijna 11 miljard euro. Dat is het laagste groeipercentage sinds begin vorig jaar. Het bedrijf verloor ook marktaandeel aan rivalen zoals de Amerikaanse iPhonemaker Apple. De nettowinst van Xiaomi daalde met 84 procent naar 787 miljoen yuan, doordat het bedrijf een verlies moest nemen op investeringen.
Xiaomi verwacht in heel 2021 zo'n 190 miljoen smartphones te verkopen. Dat is ruim een kwart meer dan vorig jaar. Die groei dankt het bedrijf aan toenemende verkopen buiten China en het verder uitgebreide netwerk van winkels.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten dreigen nieuwe importheffingen in te stellen voor producten uit zestig economieën, waaronder de Europese Unie, Canada en China. Volgens Washington falen de landen in het uitbannen van producten die mogelijk met dwangarbeid zijn gemaakt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shell Nederland krijgt een nieuwe topman. Huidig president-directeur Frans Everts treedt per 1 september af en wordt dan opgevolgd door Thomas de Boer. Everts geeft sinds 1 april 2023 leiding aan Shell Nederland en neemt na een dienstverband van 37 jaar afscheid van het bedrijf.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Google moet van de Britse mededingingsautoriteit aanpassingen doorvoeren rond de AI-samenvattingen in zijn zoekresultaten. Dat moet leiden tot eerlijkere deals voor uitgevers en consumenten en de zoekdiensten van Google in het Verenigd Koninkrijk verbeteren, meldt de Competition and Markets Authority (CMA) woensdag.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Het Hof van de Europese Unie verwerpt de aanmerking van Brussel voor Facebook Marketplace als zogeheten poortwachter. Een digitaal platform moet zich aan strengere EU-regels houden als het is aangemerkt als poortwachter. Het platform moet dan verwijzen naar alternatieven van concurrenten. Dit moet voorkomen dat het platform te dominant wordt.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag vlak geopend, na de stevige plus een dag eerder. AkzoNobel was een sterke daler met een min van ruim 20 procent. Het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams zien af van verdere pogingen om de verfproducent over te nemen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Lisa van Ginneken is benoemd tot de nieuwe voorzitter van brancheorganisatie OV-NL. Ze was van maart 2021 tot december 2023 Tweede Kamerlid voor D66 en hield zich daar onder andere bezig met het openbaar vervoer in Nederland.
3 uur geledenTOKIO/CLEVELAND (ANP) - Het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams zien af van verdere pogingen om verfproducent AkzoNobel over te nemen. Vorige week werd nog bekend dat AkzoNobel begin mei een overnamebod van die bedrijven had afgewezen. Het bedrijf achter merken als Flexa en Sikkens verklaarde daarbij door te zullen gaan met de fusie met het Amerikaanse Axalta Coating Systems.
3 uur geleden