Smartphonemaker Xiaomi kampt met chiptekort
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Smartphonemaker Xiaomi kampt met chiptekorten en problemen in de toeleveringsketen. Dat vertraagde de groei van het Chinese techbedrijf. Xiaomi verwacht dat het chiptekort tot ver in 2022 zal aanhouden.
De omzet van Xiaomi steeg in het derde kwartaal met 8 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar naar 78 miljard yuan, omgerekend bijna 11 miljard euro. Dat is het laagste groeipercentage sinds begin vorig jaar. Het bedrijf verloor ook marktaandeel aan rivalen zoals de Amerikaanse iPhonemaker Apple. De nettowinst van Xiaomi daalde met 84 procent naar 787 miljoen yuan, doordat het bedrijf een verlies moest nemen op investeringen.
Xiaomi verwacht in heel 2021 zo'n 190 miljoen smartphones te verkopen. Dat is ruim een kwart meer dan vorig jaar. Die groei dankt het bedrijf aan toenemende verkopen buiten China en het verder uitgebreide netwerk van winkels.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag opnieuw hoger geëindigd. De hoop van beleggers dat de oorlog in het Midden-Oosten mogelijk zijn einde nadert, nam toe. De Amerikaanse president Donald Trump zei tegen verslaggevers in het Witte Huis te verwachten binnen twee of drie weken klaar te zijn met de oorlog.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Wereldbank, het Internationaal Energieagentschap (IEA) en het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gaan een coördinatiegroep oprichten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De organisaties melden in een gezamenlijke verklaring dat ze daarmee hun reacties op de economische gevolgen van de Iranoorlog zo goed mogelijk op elkaar willen afstemmen.
2 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - Argentinië heeft geplande belastingverhogingen uitgesteld vanwege de flink gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Argentijnse regering stelt hogere belastingen op vloeibare brandstoffen en CO2 met een maand uit tot eind april.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland beschikt over een goede digitale infrastructuur, "maar wat we nu hebben is niet voldoende over vijf jaar". Dat zei voormalig ASML-topman Peter Wennink op een evenement over digitale weerbaarheid. Volgens hem is digitale veiligheid een van de hoekstenen van de samenleving.
4 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa houdt er rekening mee dat er buiten Europa mogelijk een tekort aan vliegtuigbrandstof ontstaat. Het bedrijf ziet nu al in Azië dat kerosine schaars begint te worden door de oorlog met Iran, die de aanvoer verstoort.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is de eerste dag van april met flinke winst gesloten. De wereldwijde beurzen stonden afgelopen maand onder druk door de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen daarvan.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, heeft een aanvraag ingediend voor een beursgang. Dat zeggen bronnen die bekend zijn met de zaak. Daarmee komt het raket-, satelliet- en AI-bedrijf van miljardair Musk dichter bij wat de grootste beursgang ooit zou kunnen worden.
6 uur geleden