Smartphonemaker Xiaomi kampt met chiptekort
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Smartphonemaker Xiaomi kampt met chiptekorten en problemen in de toeleveringsketen. Dat vertraagde de groei van het Chinese techbedrijf. Xiaomi verwacht dat het chiptekort tot ver in 2022 zal aanhouden.
De omzet van Xiaomi steeg in het derde kwartaal met 8 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar naar 78 miljard yuan, omgerekend bijna 11 miljard euro. Dat is het laagste groeipercentage sinds begin vorig jaar. Het bedrijf verloor ook marktaandeel aan rivalen zoals de Amerikaanse iPhonemaker Apple. De nettowinst van Xiaomi daalde met 84 procent naar 787 miljoen yuan, doordat het bedrijf een verlies moest nemen op investeringen.
Xiaomi verwacht in heel 2021 zo'n 190 miljoen smartphones te verkopen. Dat is ruim een kwart meer dan vorig jaar. Die groei dankt het bedrijf aan toenemende verkopen buiten China en het verder uitgebreide netwerk van winkels.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) wil dat landen kijken of het nodig is om aanvullende dieselvoorraden vrij te geven. Directeur Fatih Birol van het IEA heeft dat voorgesteld aan alle lidstaten, waaronder Nederland. Daarbij riep hij landen ook op te beslissen over hoeveel en wanneer die diesel dan wordt vrijgegeven.
2 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Nederlandse klanten van reisorganisatie TUI lijken niet te zijn geraakt door het datalek waarvan Belgische reizigers last hebben. Dat meldt een woordvoerster na berichtgeving in Belgische media dit weekend over het lek.
2 uur geledenBRASÍLIA (ANP/AFP) - Het campagneteam van de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft Meta beschuldigd van inmenging in de verkiezingen. Zijn socialemediaberichten zouden zijn geblokkeerd van de platforms van het Amerikaanse techbedrijf.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Wereldbank voert gesprekken met dertig tot veertig landen over mogelijke crisishulp om de energieschokken en prijsstijgingen door de Iranoorlog op te vangen. Dat heeft Wereldbank-president Ajay Banga gezegd in een interview met persbureau Reuters.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben toestemming gegeven om maximaal 4 miljoen vaten ruwe olie vrij te geven vanuit de strategische reserves. Daarmee moeten de leveringsproblemen worden opgevangen die de storm Isaias in het zuidoosten van het land heeft veroorzaakt.
7 uur geledenREDMOND (ANP) - De topman van Microsoft heeft gepleit voor meer controle bij het ontwikkelen van kunstmatige intelligentie. Dit weekend zei hij in een bericht op X dat bedrijven krachtige AI-modellen zouden moeten beschouwen als mogelijke interne risico's. Ze moeten er volgens hem van uitgaan dat zulke AI-modellen "gecompromitteerd" zijn en een soort "noodrem" inbouwen om ze in toom te houden.
8 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De autoverkopen in China zijn in de eerste negen maanden van dit jaar hard gedaald door verslechterende marktomstandigheden. In totaal werden er 1,7 miljoen voertuigen verkocht in China, 's werelds grootste automarkt. Dat is een daling van 21 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar, maakte branchevereniging China Passenger Car Association bekend.
1 dag geleden