Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sluizen langs Markermeer gaan weer open

Sluizen langs Markermeer gaan weer open

HEERHUGOWAARD (ANP) - De sluizen langs het Markermeer gaan deze week weer open. De sluizen waren sinds eind vorig jaar gesloten om de extreem hoge waterstand op het meer. Het gaat volgens waterschap Hollands Noorderkwartier om de Keersluis in Broekerhaven, de Grote Sluis in Hoorn, de Zeesluis in Edam, de Noorder- en Zuidersluis in Schardam en de Grafelijkheidssluis in Monnickendam. Later deze week is daar weer scheepvaart mogelijk.

De waterstand op het Markermeer bereikte volgens het schap een historisch hoge stand. Sinds het midden van de vorige week kan weer water vanuit het Markermeer geloosd worden op het IJsselmeer, zodat het peil voldoende is gezakt. Het schap haalt deze week ook de zandzakken op de dijken in Durgerdam en Katwoude weg.

Volgens Rijkswaterstaat gaat het maandagavond hard waaien in westnoordwestelijke richting. Er kan dan weer wateroverlast ontstaan in buitendijkse gebieden, maar omdat de waterstand van het meer flink is gedaald, is de kans op overstromingen gering. Het waterschap adviseert mensen dringend om weg te blijven uit de buitendijkse gebieden. De kletsnatte oevers, die nu weer drooggevallen zijn, zijn onbetrouwbaar.

Meer uit Binnenland

19-jarige man uit Hulst aangehouden na dodelijk verkeersongeval

VOGELWAARDE (ANP) - Een 19-jarige man uit Hulst is aangehouden na een dodelijk verkeersongeval dat donderdagmiddag plaatsvond op de N290 bij het Zeeuwse Vogelwaarde. Dat meldt de politie, die het heeft over een "zeer heftig verkeersongeval". Bij het ongeval vielen vier dodelijke slachtoffers.

1 uur geleden
Vierde slachtoffer overleden na aanrijding schoolkamp Vogelwaarde

VOGELWAARDE (ANP) - Nog een slachtoffer is overleden na een aanrijding tussen een auto en een groepje fietsers donderdag op de N290 nabij Vogelwaarde in Zeeuws-Vlaanderen. Over de identiteit van de dode maakt de politie nog niets bekend. Eerder stierven twee kinderen en een volwassene door de aanrijding.

2 uur geleden
Belastingdienst gaat beheer en onderhoud btw-systeem zelf doen

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst wil het vernieuwde btw-systeem zelf gaan beheren en onderhouden. Dat schrijft staatssecretaris Eelco Eerenberg (Belastingen, D66) in een Kamerbrief. Het Amerikaanse softwarebedrijf Fast Enterprises gaat het nieuwe systeem nog steeds leveren, maar de servers komen onder meer in eigen datacentra.

2 uur geleden
Schok en medeleven in Terneuzen na fataal ongeluk schoolkamp

TERNEUZEN (ANP) - Naar aanleiding van het verkeersongeluk waarbij donderdagmiddag drie kinderen en een volwassene overleden, zegt de Zeeuwse gemeente Terneuzen "ontzettend geschrokken te zijn" en mee te leven met alle betrokkenen en hun dierbaren.

3 uur geleden
De Afhaalchinees: Thuisbezorgd winnaar van Zilveren Nipkowschijf

AMSTERDAM (ANP) - De documentaireserie De Afhaalchinees: Thuisbezorgd van Omroep Zwart heeft dit jaar de Zilveren Nipkowschijf gewonnen. Regisseur Kelly-Qian van Binsbergen nam de belangrijkste Nederlandse juryprijs voor televisie in ontvangst in Het Ketelhuis in Amsterdam. De Afhaalchinees: Thuisbezorgd is het vervolg op De Afhaalchinees uit 2023 en gaat over de gevolgen van adoptie.

4 uur geleden
EU-voorzitter Cyprus stelt lager EU-budget voor, Nederland tegen

BRUSSEL (ANP) - EU-voorzitter Cyprus stelt een iets lagere EU-meerjarenbegroting voor dan het voorstel van 2000 miljard euro van de Europese Commissie. Het gaat om ongeveer 1950 miljard euro voor 2028-2034, zo heeft Cyprus donderdag voorgesteld. Dat is voor Nederland onacceptabel, stelde minister Eelco Heinen (Financiƫn) in een reactie.

4 uur geleden
Premier Jetten: ongeluk in Zeeland 'overschaduwt vandaag alles'

DEN HAAG (ANP) - "Het afschuwelijke en heftige nieuws uit Zeeland overschaduwt vandaag alles." Dat laat minister-president Rob Jetten via X weten in een reactie op het ernstige ongeval nabij het Zeeuwse Vogelwaarde waarbij drie mensen donderdagmiddag overleden. "Wat een hoogtepunt moet zijn voor elk kind en elke basisschool, het schoolkamp, eindigt in een nachtmerrie."

4 uur geleden