Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sluizen langs Markermeer gaan weer open

Sluizen langs Markermeer gaan weer open

HEERHUGOWAARD (ANP) - De sluizen langs het Markermeer gaan deze week weer open. De sluizen waren sinds eind vorig jaar gesloten om de extreem hoge waterstand op het meer. Het gaat volgens waterschap Hollands Noorderkwartier om de Keersluis in Broekerhaven, de Grote Sluis in Hoorn, de Zeesluis in Edam, de Noorder- en Zuidersluis in Schardam en de Grafelijkheidssluis in Monnickendam. Later deze week is daar weer scheepvaart mogelijk.

De waterstand op het Markermeer bereikte volgens het schap een historisch hoge stand. Sinds het midden van de vorige week kan weer water vanuit het Markermeer geloosd worden op het IJsselmeer, zodat het peil voldoende is gezakt. Het schap haalt deze week ook de zandzakken op de dijken in Durgerdam en Katwoude weg.

Volgens Rijkswaterstaat gaat het maandagavond hard waaien in westnoordwestelijke richting. Er kan dan weer wateroverlast ontstaan in buitendijkse gebieden, maar omdat de waterstand van het meer flink is gedaald, is de kans op overstromingen gering. Het waterschap adviseert mensen dringend om weg te blijven uit de buitendijkse gebieden. De kletsnatte oevers, die nu weer drooggevallen zijn, zijn onbetrouwbaar.

Meer uit Binnenland

Zeehondenopvang Waddenzee dreigt failliet te gaan

LAUWERSOOG (ANP) - Als financiële steun van de provincie Groningen en de gemeente Het Hogeland uitblijft, dan gaat het Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) binnen twee weken failliet. Die boodschap hebben de directeur-bestuurder en de raad van toezicht van Stichting Zeehondencentrum Pieterburen maandag gepubliceerd.

3 uur geleden
Smulders, Ostermann en Yentl en de Boer winnen Poelifinario's

DEN HAAG (ANP) - Ruud Smulders, Lisa Ostermann en het duo Yentl en de Boer hebben maandagavond een Poelifinario gewonnen, de belangrijkste Nederlandse cabaretprijs. Dat gebeurde tijdens het Cabaretgala in Theater Diligentia in Den Haag. De Neerlands Hoop-prijs voor de meest veelbelovende theatermaker ging naar David Linszen.

3 uur geleden
Meldpunt voor buitenlandse intimidatie vertraagd tot medio 2028

DEN HAAG (ANP) - De komst van een extern meldpunt voor buitenlandse intimidatie laat nog lang op zich wachten. "Op dit moment is livegang medio 2028 bij een spoedige wetsbehandeling realistisch", meldt het kabinet maandag aan de Tweede Kamer.

5 uur geleden
Geen 13 wekenecho meer voor zwangere vrouwen na 2027

DEN HAAG (ANP) - De 13 wekenecho voor zwangere vrouwen verdwijnt na 2027, meldt minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport. Ze volgt daarmee het advies van de Gezondheidsraad.

5 uur geleden
Privacygroepen kritisch op nieuwe inlichtingenwet

DEN HAAG (ANP) - Een wetsvoorstel dat de inlichtingendiensten veel meer ruimte geeft om gegevens te verzamelen, krijgt kritiek van twee privacygroepen. "Grootschalige massa-surveillance ligt in het verschiet", schrijft Privacy First, terwijl Bits of Freedom waarschuwt voor "inbreuken op de fundamentele rechten en vrijheden van individuele burgers".

6 uur geleden
Minder opleidingsplekken gz-psychologen dan waar Kamer om vroeg

DEN HAAG (ANP) - Het aantal opleidingsplekken voor gezondheidszorgpsychologen (gz-psychologen) wordt verhoogd door minister Mirjam Sterk (Langdurige Zorg), maar niet zo veel als de Tweede Kamer wilde. De CDA-minister schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat er jaarlijks 965 plekken moeten komen, terwijl een aangenomen voorstel van Lisa Vliegenthart (PRO) vroeg om 1240 plekken.

7 uur geleden
Brede steun EU voor bescherming ICC

LUXEMBURG (ANP) - Binnen de EU is brede steun voor de bescherming van het Internationaal Strafhof (ICC), zei buitenlandminister Tom Berendsen na afloop van een vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken. De VS hebben vrijdag sancties tegen het hele hof aangekondigd. De sancties worden door de EU-ministers betreurd en als onnodig bestempeld, zei de minister.

8 uur geleden