Sluizen langs Markermeer gaan weer open
HEERHUGOWAARD (ANP) - De sluizen langs het Markermeer gaan deze week weer open. De sluizen waren sinds eind vorig jaar gesloten om de extreem hoge waterstand op het meer. Het gaat volgens waterschap Hollands Noorderkwartier om de Keersluis in Broekerhaven, de Grote Sluis in Hoorn, de Zeesluis in Edam, de Noorder- en Zuidersluis in Schardam en de Grafelijkheidssluis in Monnickendam. Later deze week is daar weer scheepvaart mogelijk.
De waterstand op het Markermeer bereikte volgens het schap een historisch hoge stand. Sinds het midden van de vorige week kan weer water vanuit het Markermeer geloosd worden op het IJsselmeer, zodat het peil voldoende is gezakt. Het schap haalt deze week ook de zandzakken op de dijken in Durgerdam en Katwoude weg.
Volgens Rijkswaterstaat gaat het maandagavond hard waaien in westnoordwestelijke richting. Er kan dan weer wateroverlast ontstaan in buitendijkse gebieden, maar omdat de waterstand van het meer flink is gedaald, is de kans op overstromingen gering. Het waterschap adviseert mensen dringend om weg te blijven uit de buitendijkse gebieden. De kletsnatte oevers, die nu weer drooggevallen zijn, zijn onbetrouwbaar.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Verzekeraars hebben de eerste schademeldingen binnen van vakantiegangers die zijn getroffen door de grote natuurbranden in Spanje en Frankrijk, maar dit zijn er nog niet veel. Mensen bellen tot nu toe vooral om informatie in te winnen over hun reis- en annuleringsverzekering als zij niet meer naar hun bestemming willen of voortijdig willen vertrekken. Dat melden verzekeraars NN, Interpolis en ANWB.
29 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Zo'n vijftien maanden na de aanhouding van advocaat Vito Shukrula is het strafrechtelijk onderzoek naar hem nog niet afgerond, meldt het Openbaar Ministerie dinsdag. Voor de strafzaak tegen de voormalige advocaat van Ridouan Taghi is nog geen datum bekend.
1 uur geledenALMELO/REES (ANP) - In Almelo is een man aangehouden in verband met mogelijke betrokkenheid bij de dood van een 35-jarige Nederlander in een hotelkamer in het Duitse Rees. Dat bevestigt het Duitse Openbaar Ministerie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag is dinsdagochtend om 08.00 uur een overleden persoon aangetroffen, meldt de politie. Er zijn drie verdachten aangehouden, maar het is nog niet bekend of er sprake is van een misdrijf, zegt een woordvoerder.
1 uur geledenTEXEL (ANP) - De menselijke resten die drie jaar geleden op het strand van Texel zijn aangetroffen zijn van twee Afghaanse vluchtelingen van 20 en 27 jaar oud. Dat heeft de politie dinsdag bekendgemaakt. De politie vermoedt dat de mannen op weg waren van Frankrijk naar Engeland.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De 69-jarige man die half april in zijn rolstoel in Utrecht in brand werd gestoken, liep daarbij over 20 procent van zijn lichaam derdegraads brandwonden op. Dat bleek dinsdag tijdens een eerste voorbereidende zitting tegen twee verdachten in de rechtbank in Utrecht. Er was daardoor sprake van "levensgevaar", zei de rechtbank. Die sprak van een "heftige en trieste zaak".
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Regisseur en actrice Halina Reijn krijgt dit jaar het Gouden Kalf voor de Filmcultuur. De prijs gaat jaarlijks naar mensen of organisaties die zich "op uitzonderlijke wijze verdienstelijk hebben gemaakt voor de Nederlandse filmcultuur".
2 uur geleden