Sluizen langs Markermeer gaan weer open
HEERHUGOWAARD (ANP) - De sluizen langs het Markermeer gaan deze week weer open. De sluizen waren sinds eind vorig jaar gesloten om de extreem hoge waterstand op het meer. Het gaat volgens waterschap Hollands Noorderkwartier om de Keersluis in Broekerhaven, de Grote Sluis in Hoorn, de Zeesluis in Edam, de Noorder- en Zuidersluis in Schardam en de Grafelijkheidssluis in Monnickendam. Later deze week is daar weer scheepvaart mogelijk.
De waterstand op het Markermeer bereikte volgens het schap een historisch hoge stand. Sinds het midden van de vorige week kan weer water vanuit het Markermeer geloosd worden op het IJsselmeer, zodat het peil voldoende is gezakt. Het schap haalt deze week ook de zandzakken op de dijken in Durgerdam en Katwoude weg.
Volgens Rijkswaterstaat gaat het maandagavond hard waaien in westnoordwestelijke richting. Er kan dan weer wateroverlast ontstaan in buitendijkse gebieden, maar omdat de waterstand van het meer flink is gedaald, is de kans op overstromingen gering. Het waterschap adviseert mensen dringend om weg te blijven uit de buitendijkse gebieden. De kletsnatte oevers, die nu weer drooggevallen zijn, zijn onbetrouwbaar.
Meer uit Binnenland
ZANDVOORT (ANP) - De gemeente Zandvoort heeft een noodverordening uitgevaardigd voor de komende dagen. Reden is de verwachting dat veel mensen de komende dagen de badplaats bezoeken vanwege het zomerweer en door een aantal evenementen.
4 uur geledenHOUSTON (ANP) - Ruim 15.000 mensen hebben zaterdag in Houston meegelopen in een optocht van supporters achter de Oranjebus aan naar het Houston Stadium, waar het Nederlands elftal op het WK om 19.00 uur tegen Zweden begint. Dat meldt een woordvoerder van de KNVB, op basis van cijfers van de lokale autoriteiten.
5 uur geledenTER APEL (ANP) - Zes mensen die vrijdagavond aankwamen in Ter Apel, onder wie twee kinderen, zijn volgens MiGreat door officiële instanties "aan hun lot overgelaten" tijdens het noodweer. "Gisteravond, tijdens onweersbuien die zo hevig waren dat ze de vaste overkappingen bijna wegbliezen, mensen buiten laten staan is onvoorstelbaar wreed. En gevaarlijk", aldus de hulporganisatie in een bericht op Instagram.
7 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Christine Teunissen zal opkomen voor dieren én mensen, beloofde ze op haar eerste congres als leider van Partij voor de Dieren. "We zijn bij de dieren begonnen. En vanuit de belangen van de dieren volgen de belangen van de natuur, ecosystemen en mensen die in de verdrukking komen", zo sprak de politica haar partijgenoten zaterdagmiddag toe in de Brabanthallen in Den Bosch.
9 uur geledenHOOGEVEEN (ANP) - Inwoners van Hoogeveen en omstreken krijgen zaterdag minder water uit de kraan. Door de storm die in de nacht van vrijdag op zaterdag over Nederland trok, is een transportleiding beschadigd geraakt. Drinkwaterbedrijf WMD zegt dat het daardoor de helft van de gebruikelijke hoeveelheid grondwater krijgt.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De medeoprichter en oud-partijvoorzitter van de SP Hans van Hooft is overleden, meldt de partij op haar website. De partij roemt zijn betrokkenheid bij de SP en hoe hij als politicus dichtbij de mensen stond. "Hans wist dat praten over verandering slechts helpt als dat in actie wordt omgezet", schrijft de partij over zijn jaren als wethouder in Nijmegen.
10 uur geledenCOEVORDEN (ANP) - In Drenthe is een vrouw om het leven gekomen tijdens de storm die in de nacht van vrijdag op zaterdag over Nederland trok. Een boom viel bovenop de auto waar ze in zat. Ze stierf ter plekke.
13 uur geleden