Sluizen dicht en advies om niet te varen op Vecht na hevige regen
ALMELO (ANP) - Het Waterschap Vechtstromen heeft het advies gegeven voorlopig niet te varen op de Vecht. Na de hevige regenval van zondag in vooral het oosten van het land voert de rivier zoveel water af, dat de hoge snelheid van de stroming kan leiden tot gevaarlijke situaties.
Het waterschap heeft ook de sluizen in de Vecht tussen De Haandrik (gemeente Hardenberg) en Ommen opnieuw gesloten. Vorige week gebeurde dat ook al omdat de waterstand erg hoog was. Aan het einde van de week konden de sluizen weer open, maar nu blijven ze voorlopig weer dicht.
"Door de hoge waterstanden kan de veiligheid bij het schutten niet worden gegarandeerd", aldus een woordvoerster van Vechtstromen, dat een gebied van 225.000 hectare in de provincies Drenthe, Overijssel en een klein deel van Gelderland beheert.
'Langjarig proces'
"Het is natuurlijk jammer dat er niet gevaren kan worden nu we eindelijk lekker weer hebben. Maar het is nu op sommige plekken te gevaarlijk. Met een gemiddeld bootje kan je nu niet varen op de rivier", aldus de woordvoerster. "Het waterpeil moet eerst dalen en de snelheid van de waterafvoer moet zakken voordat dit weer kan."
Met name de regio Twente kreeg zondagavond te maken met extreme regenval. De A1 bij Hengelo en de A35 bij Enschede moesten worden afgesloten omdat de snelwegen onder water kwamen te staan. "Hele heftige beelden uit Enschede, Oldenzaal en de A1 als gevolg van een ongekende wolkbreuk van soms 100 mm", schreef de Overijsselse gedeputeerde Martijn Dadema (water) op X. "Heel veel water!! Heel veel sterkte met de nasleep."
Volgens een woordvoerder van de provincie Overijssel is met de programma's 'Ruimte voor de rivier' en 'Ruimte voor de Vecht' al ingespeeld op extreem weer. "De rol van de provincie ligt vooral bij de lange termijn. We proberen in te spelen op voorspellingen van extremen. Het is een langjarig proces om je daarvoor klaar te maken. We kijken of de maatregelen die we nemen goed werken. Zondag kwam er wel heel erg veel water naar beneden. Dat geeft aan wat we de komende jaren kunnen verwachten, dit wordt niet minder."
Meer uit Binnenland
ZWARTSLUIS (ANP) - Door een ongeluk op de provinciale weg N331 in de Overijsselse plaats Zwartsluis is op kerstavond een persoon om het leven gekomen. De politie meldt op X dat zij rond 23.30 uur een melding over het ongeval binnenkreeg.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 27e editie van de NPO Radio 2 Top 2000 is van start gegaan. Radio-dj's Annemieke Schollaardt en Jan-Willem Roodbeen telden woensdagavond in de openingsshow af naar middernacht, het moment waarop het eerste nummer van de jaarlijkse hitlijst werd opgezet. Dat was het nummer Run Like Hell van Pink Floyd.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - 3FM Serious Request heeft met het eindbedrag van de actie een uitzonderlijk hoog bedrag bereikt. Na zes dagen actievoeren is in het Glazen Huis in Den Bosch 18.423.566 euro opgehaald voor Spieren voor Spieren, zo maakte NPO 3FM woensdag bekend. Nog nooit eerder kwam het eindbedrag tijdens het slot van Serious Request op kerstavond zo hoog uit.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 41-jarige Eritreeër Kidane H. die het Openbaar Ministerie (OM) wil vervolgen voor onder meer mensensmokkel, is vanuit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) uitgeleverd aan Nederland. De man is woensdagavond geland op Schiphol en begeleid door de marechaussee, meldt het OM.
11 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - 3FM Serious Request heeft bij de laatste tussenstand van de actie een recordbedrag opgehaald. De teller stond woensdag op 15.163.447 euro, met nog ongeveer anderhalf uur te gaan in het Glazen Huis in Den Bosch. Daarmee is het oude record uit 2012 definitief verbroken, is dinsdag op NPO 3FM bekendgemaakt.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland keurt het visumverbod af dat de Amerikaanse regering heeft ingesteld tegen onder anderen voormalig Eurocommissaris Thierry Breton, om zijn betrokkenheid bij Europese wetgeving tegen de verspreiding van desinformatie via bijvoorbeeld social media. Dat laat demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) via een woordvoerder weten.
12 uur geledenNUNSPEET (ANP) - Een van de zwaargewonde slachtoffers die betrokken waren bij het ongeval in Nunspeet afgelopen maandag is overleden, meldt de politie woensdag. Van het dodelijke slachtoffer worden geen leeftijd en woonplaats gedeeld "in verband met herleidbaarheid", aldus de politie.
13 uur geleden