Sluizen dicht en advies om niet te varen op Vecht na hevige regen
ALMELO (ANP) - Het Waterschap Vechtstromen heeft het advies gegeven voorlopig niet te varen op de Vecht. Na de hevige regenval van zondag in vooral het oosten van het land voert de rivier zoveel water af, dat de hoge snelheid van de stroming kan leiden tot gevaarlijke situaties.
Het waterschap heeft ook de sluizen in de Vecht tussen De Haandrik (gemeente Hardenberg) en Ommen opnieuw gesloten. Vorige week gebeurde dat ook al omdat de waterstand erg hoog was. Aan het einde van de week konden de sluizen weer open, maar nu blijven ze voorlopig weer dicht.
"Door de hoge waterstanden kan de veiligheid bij het schutten niet worden gegarandeerd", aldus een woordvoerster van Vechtstromen, dat een gebied van 225.000 hectare in de provincies Drenthe, Overijssel en een klein deel van Gelderland beheert.
'Langjarig proces'
"Het is natuurlijk jammer dat er niet gevaren kan worden nu we eindelijk lekker weer hebben. Maar het is nu op sommige plekken te gevaarlijk. Met een gemiddeld bootje kan je nu niet varen op de rivier", aldus de woordvoerster. "Het waterpeil moet eerst dalen en de snelheid van de waterafvoer moet zakken voordat dit weer kan."
Met name de regio Twente kreeg zondagavond te maken met extreme regenval. De A1 bij Hengelo en de A35 bij Enschede moesten worden afgesloten omdat de snelwegen onder water kwamen te staan. "Hele heftige beelden uit Enschede, Oldenzaal en de A1 als gevolg van een ongekende wolkbreuk van soms 100 mm", schreef de Overijsselse gedeputeerde Martijn Dadema (water) op X. "Heel veel water!! Heel veel sterkte met de nasleep."
Volgens een woordvoerder van de provincie Overijssel is met de programma's 'Ruimte voor de rivier' en 'Ruimte voor de Vecht' al ingespeeld op extreem weer. "De rol van de provincie ligt vooral bij de lange termijn. We proberen in te spelen op voorspellingen van extremen. Het is een langjarig proces om je daarvoor klaar te maken. We kijken of de maatregelen die we nemen goed werken. Zondag kwam er wel heel erg veel water naar beneden. Dat geeft aan wat we de komende jaren kunnen verwachten, dit wordt niet minder."
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Opnieuw brengen meer dan honderd asielzoekers de nacht door in congrescentrum Hanzeplaza in de stad Groningen. In de opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel is geen plek voor ze. Het Rode Kruis weet het exacte aantal mensen nog niet, omdat het vervoer in de nacht van dinsdag op woensdag nog gaande is.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower heeft zich met zijn uitspraken over geweld tegen Palestijnse vluchtelingen "buiten de constructieve krachten geplaatst", vindt premier Rob Jetten. Maar ondanks herhaalde verzoeken van onder anderen Jesse Klaver van GroenLinks-PvdA spreekt de premier niet expliciet uit dat hij samenwerking met de radicaal-rechtse politicus uitsluit.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Studenten op het hbo en universiteiten blijven tevreden over hun opleiding. Dat blijkt uit de Nationale Studenten EnquĂȘte (NSE) 2026, die werd ingevuld door 248.000 studenten. Driekwart van hen is tevreden over de opleiding die zij volgen. Naast de algemene tevredenheid van studenten over hun opleiding meet de NSE ook de tevredenheid over allerlei specifieke onderwerpen, waaronder studiedruk, docenten en sfeer.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De meeste Nederlanders vinden het klimaatbeleid onrechtvaardig en de bereidheid om zelf bij te dragen aan het tegengaan van klimaatverandering neemt af, signaleert het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) in een onderzoek. Het planbureau waarschuwt: "Mensen hebben vaak het gevoel dat de rekening te veel bij burgers wordt neergelegd en de grote vervuilers worden ontzien."
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ook in de avond is de Wegenwacht van de ANWB nog flink druk geweest met pechgevallen die veelal door de hitte zijn veroorzaakt. Aan het einde van de middag schatte de ANWB dat het aantal pechgevallen op zo'n 4300 zou uitkomen. Dat werden er uiteindelijk 4700.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt opnieuw nachtopvang in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. De gemeente is bereid deze opvang met ongeveer een week te verlengen, mits er een oplossing komt voor de langere termijn. Hierover wordt woensdag mogelijk meer bekend, meldt de gemeente.
7 uur geledenWAALRE (ANP) - Ongeveer 150 asielzoekers worden tijdelijk opgevangen in het Brabantse Waalre. Ze krijgen van juli tot begin volgend jaar onderdak op een terrein waar vroeger een dierenwinkel zat.
8 uur geleden