Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sluitingsceremonie Winterspelen in Beijing van start

Sluitingsceremonie Winterspelen in Beijing van start

BEIJING (ANP) - De sluitingsceremonie van de 24e editie van de Winterspelen is zondag om 13.00 uur Nederlandse tijd van start gegaan. Daarmee komt een einde aan het evenement dat zestien dagen eerder, eveneens in het Vogelnest-stadion van Beijing, begon.

De ceremonie duurt dit keer niet zo lang, slechts anderhalf uur. Langebaanschaatsster Irene Schouten, die drie olympische titels won in China, draagt straks de Nederlandse vlag het stadion in. Veel atleten van de Nederlandse ploeg zijn al naar huis en ontbreken bij de sluiting.

China kijkt terug op geslaagde Spelen. Het gastland eindigde verrassend als derde in het medailleklassement, met negen gouden medailles, vier zilveren en twee bronzen. Alleen Noorwegen (zestien keer goud) en Duitsland (twaalf maal) deden het beter. Nederland kwam met acht gouden plakken (en vijf zilveren en vier bronzen) uit op de zesde plek, één positie lager dan bij de vorige twee Winterspelen van Sotsji (2014) en Pyeongchang (2018).

Superbubbel

Na de Zomerspelen van Tokio waren dit de tweede Spelen in coronatijd. Alle deelnemers, begeleiders, vrijwilligers en andere aanwezigen begaven zich de voorbije twee weken in een zogenoemde 'superbubbel', volledig afgesloten van de Chinese bevolking. Iedereen werd dagelijks getest op het coronavirus.

De strenge aanpak van China bleek te werken. Ruim 1,8 miljoen coronatests leverden tijdens de Spelen 437 positieve gevallen op. Het echte olympische gevoel ontbrak door de superbubbel wel in Beijing, waar in 2008 de door velen geprezen Zomerspelen plaatsvonden.

Lege stadions

Stadions bleven nu noodgedwongen grotendeels leeg. Het organisatiecomité deelde 150.000 toegangskaarten uit aan inwoners van China. De tickets gingen naar "geselecteerde groepen", waaronder inwoners van de regio's waarin de sportlocaties liggen, vertegenwoordigers van sponsoren, scholieren en expats die in het Aziatische land wonen.

Milaan organiseert in 2026 de volgende editie van de Winterspelen. De 'sneeuwsporten' zijn dan in de plaats Cortina d'Ampezzo.

Meer uit Sport

Rybakina naar halve finale US Open, wordt nummer 1 van de wereld

NEW YORK (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de halve finales bereikt van de US Open. De 27-jarige tennisster uit Kazachstan versloeg in drie sets de Chinese Zheng Qinwen: 3-6 6-1 6-4.

29 minuten geleden
Brennan sprint in Sevilla naar vijfde ritzege in Vuelta

SEVILLA (ANP) - Wielrenner Matthew Brennan heeft ook de zeventiende etappe van de Vuelta op zijn naam geschreven. De 21-jarige Brit van Visma - Lease a Bike was in de straten van Sevilla wederom de sterkste in een massasprint en reed naar zijn vijfde ritzege in deze editie. De Belg Jordi Meeus finishte als tweede. De Deen Magnus Cort, bezig aan zijn laatste seizoen, werd derde.

2 uur geleden
Shelton genoot van 'episch gevecht' met Alcaraz op US Open

NEW YORK (ANP) - Ben Shelton was fysiek gesloopt na zijn 'epische gevecht' met titelverdediger Carlos Alcaraz in de kwartfinale van de US Open, maar de Amerikaanse tennisser noemde het ook "zonder twijfel mijn leukste wedstrijd ooit". De 23-jarige Shelton stak na een viereneenhalf uur durende partij om half vier 's nachts zijn armen in de lucht als winnaar van een vijfsetter.

7 uur geleden
Shelton velt titelverdediger Alcaraz in nachtthriller US Open

NEW YORK (ANP) - Titelverdediger Carlos Alcaraz is na een lange nachtelijke partij uitgeschakeld op de US Open. De Amerikaan Ben Shelton troefde de Spaanse tennisser in vijf sets af. De spectaculaire partij in het Arthur Ashe Stadium duurde viereneenhalf uur en eindigde om iets na 03.30 uur plaatselijke tijd met de volgende setstanden: 6-7 (5) 6-1 6-3 1-6 7-6 (7). Zo laat was een partij nog nooit geëindigd in het grandslamtoernooi van New York.

10 uur geleden
Pegula naar halve finale US Open, treft opnieuw Sabalenka

NEW YORK (ANP) - Jessica Pegula heeft voor het derde jaar op rij de halve finales bereikt van de US Open. De Amerikaanse tennisster, als derde geplaatst op het grandslamtoernooi van New York, versloeg in de kwartfinales haar landgenote Emma Navarro in drie sets: 3-6 6-4 6-3.

11 uur geleden
Titelverdedigster Sabalenka moeizaam naar halve finale US Open

NEW YORK (ANP) - Aryna Sabalenka is weer een stap dichter bij haar derde achtereenvolgende titel op de US Open. De 28-jarige Belarussische schakelde in de kwartfinale met de nodige moeite de Tsjechische Wimbledonkampioene Linda Nosková uit. Het werd 7-6 (1) 3-6 7-6 (7).

1 dag geleden
Van de Zandschulp woensdag laat in actie voor kwartfinale

NEW YORK (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp komt woensdag op de US Open pas laat in actie voor zijn kwartfinale. De 30-jarige Nederlander en de als eerste geplaatste Duitser Alexander Zverev zijn ingedeeld in de vierde en laatste partij in het Arthur Ashe Stadium, het hoofdstadion van het toernooi in New York. De partij begint om 19.30 uur plaatselijke tijd. In Nederland is het dan 01.30 uur in de nacht.

1 dag geleden