Sluiting sportscholen blijft resultaten Basic-Fit hinderen
AMSTERDAM (ANP) - Uitbater van fitnessclubs Basic-Fit geeft later op donderdag een kijkje in de boeken. De keten gaat al langer gebukt onder de lockdownmaatregelen in verschillende landen, waardoor het de deuren van veel van zijn sportscholen gesloten moest houden. Dit zal in de cijfers ook duidelijk worden, zo is de verwachting.
Basic-Fit beleefde vorig jaar naar eigen zeggen het zwaarste jaar uit de geschiedenis van het bedrijf als gevolg van de pandemie. De onderneming sloot het jaar af met een miljoenenverlies, maar keek evengoed met vertrouwen vooruit. Volgens Basic-Fit is er door Covid-19 meer aandacht voor fitness en het naleven van een gezondere en actievere levensstijl.
Toen de clubs afgelopen zomer na de eerste lockdown weer open mochten, merkte het bedrijf dit ook in het aantal nieuwe inschrijvingen. Op dat effect wordt nu ook gehoopt, al is nog niet bekend wanneer de sportscholen weer open mogen. Volgens Basic-Fit kan dit nu al veilig en verantwoord.
Meer uit Financieel
NIJMEGEN (ANP) - De door de rechter aangestelde beheerders van de Nijmeegse chipfabrikant Nexperia zijn uitgenodigd in Beijing voor een gesprek met het Chinese moederbedrijf Wingtech. Dat meldt een bron aan persbureau Reuters.
52 minuten geledenLEUSDEN (ANP) - Nederlanders hebben tot en met oktober van dit jaar 5 procent minder vakanties naar de Verenigde Staten geboekt, meldt reisbranchevereniging ANVR. In september en oktober is echter een omslag te zien, de boekingen liggen in deze maanden juist "substantieel hoger" dan vorig jaar.
56 minuten geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Meer bedrijven in Europa kunnen volgend jaar een gang naar de aandelenbeurs maken na de daling van het aantal Europese beursgangen dit jaar. Dat verwacht advies- en accountancybureau EY. Mede door de verminderde handelsspanningen zouden bedrijven meer vertrouwen hebben om de sprong naar de aandelenmarkt te wagen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil dat elektriciteitsnetwerken van lidstaten beter op elkaar aansluiten. Vergunningen voor elektriciteitsprojecten moeten makkelijker worden verleend, staat in een plan van de Europese Commissie. Daarmee hoopt de Commissie op meer ruimte op elektriciteitsnetwerken en lagere energieprijzen.
1 uur geledenHANNOVER (ANP) - Reisconcern TUI heeft het afgelopen boekjaar dankzij een groei van het aantal vakantiegangers meer winst gemaakt. Ook verwelkomde het Duitse bedrijf meer gasten in de hotels en op de cruises van de eigen merken, wat door hogere prijzen ook meer geld opleverde. TUI verwacht dat de groei de komende maanden aanhoudt, ook de eerste voortekenen voor komende zomer zijn positief.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Het Amerikaanse techbedrijf Amazon wil zijn investeringen in India bijna verdubbelen, in een wedloop tussen bedrijven om marktaandeel en technologische voorsprong op het gebied van AI. Het internetbedrijf, actief in onlineverkoop, cloudcomputing en digitale diensten, investeert tot 2030 meer dan 35 miljard dollar in zijn activiteiten in India.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse effectenbeurs liet woensdag bij de opening geen grote koersuitslagen zien, met uitzondering van Aegon. De verzekeraar werd ruim 8 procent lager gezet nadat bekend was geworden dat het hoofdkantoor en de juridische zetel worden verplaatst naar de Verenigde Staten.
3 uur geleden