Sluiting sportcomplex Oostzaan voorlopig van de baan
HAARLEM (ANP) - De tijdelijke sluiting van het complex van de lokale voetbalclub OFC in Oostzaan is voorlopig van de baan. De burgemeester van Oostzaan besloot op 17 januari het complex per direct voor vier weken te sluiten omdat de veiligheid en de openbare orde in het geding zouden zijn. OFC werd in verband gebracht met in Oostzaan gevonden handgranaten en witwaspraktijken.
De voetbalclub en het sportcomplex vochten dat besluit diezelfde dag in een spoedprocedure bij de rechtbank aan. Toen bepaalde de rechter dat het complex zo snel mogelijk weer open moest. Daartegen kwam de gemeente op haar beurt weer in het geweer. Vrijdag bepaalde de rechtbank dat het bevel tot sluiting moet worden opgeschort, omdat er te weinig aanwijzingen zijn dat de openbare orde op het complex zal worden verstoord.
De gemeente Oostzaan heeft bij de rechter gewezen op een aantal incidenten in 2018 en 2019 en heeft betoogd dat er mensen worden bedreigd en gevaar lopen. Uit recente informatie zou blijken dat er een concreet risico bestaat voor de openbare orde en de veiligheid van de sporters. OFC en de eigenaar van het sportcomplex denken dat de sluiting was bedoeld om druk uit te oefenen op de voetbalclub, om financiële informatie op tafel te krijgen en de banden met de voormalige bestuursvoorzitter van de Stichting Topvoetbal Oostzaan te verbreken.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Arne Slot heeft in een open brief afscheid genomen van Liverpool. De Nederlandse trainer, die zaterdag na twee jaar werd ontslagen, keek terug op zijn periode bij de Engelse club en bedankte de supporters, spelers, staf, clublegendes en clubleiding.
52 minuten geledenMAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.
11 uur geledenZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.
11 uur geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.
12 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
15 uur geleden