Sluiting jeugdzorginstelling Hoenderloo Groep is definitief
HOENDERLOO (ANP) - Het doek is definitief gevallen voor de jeugdzorginstelling Hoenderloo Groep. De raad van bestuur van zorgorganisatie Pluryn, waaronder de Hoenderloo Groep valt, heeft dinsdag besloten dat de twee vestigingen van de instelling in Deelen en Hoenderloo sluiten. Dat gebeurt vanwege financiële strubbelingen, maar ook omdat de kwaliteit niet in orde zou zijn.
De Hoenderloo Groep biedt specialistische zorg voor kinderen met complexe problemen. In de vestigingen zitten in totaal ongeveer 160 kinderen. Het is de bedoeling dat de vestigingen in augustus dichtgaan, aan het begin van het nieuwe schooljaar.
Pluryn meldde woensdag dat er de komende tijd 80 tot 90 nieuwe plekken voor open en gesloten jeugdzorg op andere locaties van de zorgorganisatie worden geopend. "Met alle ouders lopen momenteel besprekingen over de mogelijkheden voor vervolgzorg", aldus Pluryn.
Begeleiden
De zorgorganisatie gaat medewerkers van de Hoenderloo Groep van werk naar werk begeleiden. Het gaat om ongeveer 280 zorgmedewerkers. Ook het Hoenderloo College, de onderwijstak van de Hoenderloo Groep, gaat dicht. Voor de 80 onderwijsmedewerkers werkt Pluryn momenteel samen met de vakbonden een apart sociaal plan uit.
Ouders van kinderen die verblijven in een vestiging van de Hoenderloo Groep laten weten dat ze nauwelijks nog vertrouwen hebben in Pluryn. In een verklaring stelt de Ouders Hoenderloogroep dat de zorgorganisatie heeft aangetoond dat ze niet in staat is de kwaliteit van de zorg te bewaken.
Tijdelijke krachten
"De ene na de andere medewerker vertrekt, wordt vervangen door tijdelijke krachten die onvoldoende zijn toegerust om deze specialistische vorm van zorg goed vorm te geven", aldus de ouders. "Medewerkers die blijven, die staan onder hoogspanning en worden niet gehoord of gesteund." In de verklaring staat dat veel ouders hun kinderen hebben horen verzuchten dat ze zichzelf als "een last van de maatschappij" zien en dat ze er "een eind" aan willen maken.
De FNV eiste woensdag dat de sluiting van de Hoenderloo Groep wordt opgeschort. "Door sluiting van De Hoenderloo Groep komen de kinderen die er nu wonen, kinderen die op de wachtlijst staan en toekomstige kinderen die deze complexe zorg nodig hebben, allemaal thuis te zitten", zegt Jan Verhoeven, FNV-bestuurder in Oost-Nederland.
De FNV overlegt vrijdag met medewerkers van de Hoenderloo Groep over mogelijke stappen tegen de aangekondigde sluiting van de instelling.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP/RTR) - Een 24-jarige man uit Amsterdam is deze maand aangehouden in een onderzoek naar de hackersgroep ShinyHunters. Dat meldt de politie op X, zonder verdere details te delen. "Morgen komen wij met meer info", staat in het bericht.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Judith Tielen (Emancipatie, VVD) vindt het "schrikbarend" dat 15,8 procent van de Nederlanders het vindt te rechtvaardigen dat een man zijn vrouw slaat. Daarmee reageert de bewindsvrouw op een onderzoek naar vrouwenemancipatie door de universiteiten van Amsterdam en Tilburg. "Het laat zien dat we echt nog veel te doen hebben om geweld tegen vrouwen uit te bannen."
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse spoor is niet klaar om militair materieel in oorlogstijd soepel naar het front te loodsen, erkent het kabinet. Zulke transporten worden daarvoor nu, in vredestijd, nog te ad hoc geregeld, stellen onderzoekers die door het ministerie van Infrastructuur & Waterstaat aan het werk waren gezet. Om grotere aantallen en grotere haast aan te kunnen moeten er volgens hen vaste afspraken en procedures komen. De verantwoordelijke staatssecretarissen Annet Bertram (I&W) en Derk Boswijk (Defensie) "herkennen" die conclusies.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) heeft de ambassadeur van Israël ontboden, omdat het land de diplomatieke status van de Nederlandse medewerkers van de diplomatieke missie in Ramallah heeft ingetrokken. Dat zei hij tijdens een persconferentie waar hij herhaalde de stap "onnodig" te vinden.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De verdachte van het schietincident op de NDSM-kade in Amsterdam, waarbij een man om het leven kwam, blijft twee weken langer vastzitten. Dat heeft de rechter-commissaris maandag besloten. De man zit nog in beperkingen en mag alleen contact hebben met zijn advocaat. Over zijn identiteit is nog niets bekendgemaakt.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het eerste EU-rapport over defensieparaatheid is maandag gepresenteerd aan de EU-ministers van Defensie. Het is niet openbaar, maar volgens minister Dilan Yeşilgöz (Defensie) is het duidelijk dat "we op alle domeinen nog echt een flink been moeten bijtrekken". Meer landen moeten meer doen en "we moeten het slimmer gaan doen", zei de minister na afloop van de vergadering in Brussel.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer is positief over een wetsvoorstel dat onder meer regelt dat er een leeftijdsgrens van 18 jaar komt voor het gebruik van achteraf betalen. Dat blijkt uit het debat over dat plan.
15 uur geleden