Sluiting horeca funest voor bierverkopen
AMSTERDAM (ANP) - Door de sluiting van de horeca ligt de bierverkoop in Nederland flink lager. Volgens de Vereniging Nederlandse Brouwers zorgde de gedeeltelijke sluiting in oktober ervoor dat ruim een kwart minder bier is verkocht. Voor de verkoopprestaties in de maand november, waarin de horeca helemaal gesloten moet blijven, houdt de organisatie "zijn hart vast".
De biervolumes in de horeca lagen in oktober dik 85 procent onder het normale niveau. Daartegenover stond dat de thuisconsumptie met 0,7 procent steeg. Alles bij elkaar was de afzet in oktober 26,7 procent lager. De belangenvereniging merkt daarbij op dat de bars en restaurants in oktober nog een gedeelde van de maand open waren.
Sinds het begin van de coronacrisis is de totale biermarkt 13,5 procent afgenomen. De verkoop in de horeca is bijna 63 procent minder en de thuisconsumptie is met 9 procent gestegen.
Hoop
Directeur van de brouwersvereniging Lucie Wigboldus snapt dat coronamaatregelen nodig zijn. "Maar het effect op de biermarkt is gigantisch. We hopen maar dat iedereen zich goed aan de maatregelen houdt zodat de horeca snel weer open kan."
Bij de vereniging zijn veertien in Nederland gevestigde bierbrouwerijen aangesloten. Zij zijn samen goed voor ruim 95 procent van de bierproductie in Nederland.
Meer uit Financieel
CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Nederlanders hebben voor het eerst in drie jaar minder hypotheken aangevraagd, meldt De Hypotheker. Uit cijfers van de hypotheekadviseur komt naar voren dat in het afgelopen kwartaal 3 procent minder aanvragen zijn gedaan dan een jaar geleden. Vooral voor bijvoorbeeld het verbouwen of verduurzamen van een woning zijn minder verzoeken gedaan.
51 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is donderdag met een klein verlies gesloten, waarmee de beurs in Amsterdam uit de toon viel tussen andere Europese beurzen. Daar bouwden de graadmeters hun winsten juist uit na nieuws over een zwakker dan verwachte banengroei in de Verenigde Staten. Die verkleinen mogelijk de kans op een renteverhoging door de Federal Reserve.
1 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft in het tweede kwartaal een kwart meer auto's verkocht dan in dezelfde periode vorig jaar. Daarmee toont de fabrikant van elektrische auto's, geleid door Elon Musk, herstel na een forse daling van de verkopen vorig jaar.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag met winsten begonnen. Beleggers reageerden op het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. Volgens dat rapport zijn er in de grootste economie ter wereld in juni 57.000 banen bijgekomen. Dat was veel minder dan verwacht.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV heeft de afgelopen maanden loonsverhogingen van gemiddeld 3,4 procent weten af te spreken in nieuwe cao's. Dat is wel duidelijk lager dan de eis van 6 procent waarop de grootste vakbond van Nederland sinds december mikt. FNV-bestuurslid Jacqie van Stigt gaf donderdag in een tussentijdse evaluatie van het cao-seizoen toe dat er nog wel stappen zijn te zetten.
4 uur geledenZAANDAM (ANP) - Slijterijketen Gall & Gall heeft een akkoord met vakbond CNV gesloten over een nieuwe cao. Het akkoord komt na meerdere stakingen door personeel van Gall & Gall, waardoor winkels dicht bleven.
4 uur geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van campers is in de eerste helft van dit jaar gedaald. Dat melden BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI). Camperliefhebbers voelen de hogere kosten van het bezit en gebruik van een camper, volgens de brancheorganisaties.
5 uur geleden