Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sluiting horeca funest voor bierverkopen

Sluiting horeca funest voor bierverkopen

AMSTERDAM (ANP) - Door de sluiting van de horeca ligt de bierverkoop in Nederland flink lager. Volgens de Vereniging Nederlandse Brouwers zorgde de gedeeltelijke sluiting in oktober ervoor dat ruim een kwart minder bier is verkocht. Voor de verkoopprestaties in de maand november, waarin de horeca helemaal gesloten moet blijven, houdt de organisatie "zijn hart vast".

De biervolumes in de horeca lagen in oktober dik 85 procent onder het normale niveau. Daartegenover stond dat de thuisconsumptie met 0,7 procent steeg. Alles bij elkaar was de afzet in oktober 26,7 procent lager. De belangenvereniging merkt daarbij op dat de bars en restaurants in oktober nog een gedeelde van de maand open waren.

Sinds het begin van de coronacrisis is de totale biermarkt 13,5 procent afgenomen. De verkoop in de horeca is bijna 63 procent minder en de thuisconsumptie is met 9 procent gestegen.

Hoop

Directeur van de brouwersvereniging Lucie Wigboldus snapt dat coronamaatregelen nodig zijn. "Maar het effect op de biermarkt is gigantisch. We hopen maar dat iedereen zich goed aan de maatregelen houdt zodat de horeca snel weer open kan."

Bij de vereniging zijn veertien in Nederland gevestigde bierbrouwerijen aangesloten. Zij zijn samen goed voor ruim 95 procent van de bierproductie in Nederland.

Meer uit Financieel

Huurprijzen vrije sector weer gestegen na daling kwartaal eerder

DEN HAAG (ANP) - De huurprijzen in de vrije sector zijn in het derde kwartaal van 2026 met zo'n 2 procent gestegen ten opzichte van een kwartaal eerder. Dat melden woningplatforms Huurwoningen.nl en Pararius. De stijging volgt op een lichte daling in het tweede kwartaal.

6 minuten geleden
Arbeidsproductiviteit gestegen in 2025 na twee jaar daling

DEN HAAG (ANP) - De arbeidsproductiviteit in het Nederlandse bedrijfsleven is in 2025 met 2,5 procent toegenomen ten opzichte van een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. Dit lijkt een opsteker, want in de twee jaar ervoor nam de arbeidsproductiviteit juist af. Veel economen maakten zich ook al langer zorgen over het uitblijven van duidelijke productiviteitsgroei.

36 minuten geleden
S&P 500 op Wall Street sluit voor het eerst boven de 7800 punten

NEW YORK (ANP) - De S&P 500-index op de aandelenbeurzen in New York is dinsdag voor het eerst boven de 7800 punten gesloten. Koersstijgingen van technologieaandelen en gedaalde rentes op staatsobligaties zorgden voor een positieve stemming. Beleggers keken daarnaast uit naar het aankomende cijferseizoen, dat binnenkort begint.

8 uur geleden
Kledingsite ASOS bevestigt 'ongeautoriseerde' melding aan klanten

LONDEN (ANP) - De Britse kledingwebsite ASOS heeft bevestigd dat dinsdagochtend een "ongeautoriseerde klantmelding" is verstuurd. Eerder op de dag werd bekend dat gebruikers van de app een melding hadden ontvangen, waaruit kon worden opgemaakt dat de systemen van ASOS zijn gehackt. Het bedrijf laat weten onderzoek te doen naar "ongeoorloofde activiteiten via platforms van derden" die het gebruikt voor communicatie met klanten.

10 uur geleden
Onderzoek legt kwetsbaarheid wind- en zonneparken Nederland bloot

DEN HAAG (ANP/RTR) - Duizenden besturingssystemen van Europese wind- en zonneparken zijn via het internet toegankelijk en zijn zodoende kwetsbaar voor hackpogingen. In Nederland zijn ruim 140 van dergelijke toegankelijke systemen gevonden, hebben onderzoekers van cybersecuritybedrijf Modat dinsdag bekendgemaakt tijdens een cybertop in Den Haag.

10 uur geleden
Teksten van ChatGPT krijgen onzichtbaar watermerk in EU

SAN FRANCISCO (ANP) - Teksten gemaakt door ChatGPT krijgen een watermerk in de Europese Unie. OpenAI, de eigenaar van de chatbot, laat weten het onzichtbare watermerk de komende weken in te voeren. Daarmee moet duidelijker worden dat een tekst door kunstmatige intelligentie (AI) is gegenereerd.

11 uur geleden
AEX-index scherpt record verder aan, olieprijzen lager

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak heeft dinsdag zijn recordslotstand verder aangescherpt. Ook op andere beurzen in Europa was de stemming positief, onder meer gesteund door dalende olieprijzen.

13 uur geleden