Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sluiting Euronext levert ook problemen op

Sluiting Euronext levert ook problemen op

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De sluiting van de beurzen van Euronext is maandag ook gepaard gegaan met technische problemen. De beursuitbater laat weten dat de handel om onduidelijke redenen door bleef gaan. Daarom schrapt Euronext alle transacties die na 17.30 uur zijn gedaan. Voor de beurs van Dublin is dat 16.28 uur lokale tijd. Euronext onderzoekt nog wat er mis is gegaan.

Dat er problemen waren bleek al snel. Enkele bedrijven zagen hun beurskoers in de slotfase sterke koersbewegingen maken. Zo steeg het Franse Eiffage plotseling 10 procent, terwijl het in Amsterdam genoteerde koffie- en theebedrijf JDE Peet's juist 10 procent kelderde. JDE Peet's heeft inmiddels laten weten dat de slotkoers niet correct was en erg dicht bij de slotkoers van vrijdag uit is gekomen. De handel in onder meer Danone en Rémy Cointreau werd op zeker moment stilgelegd.

Eerder op de dag was alle handel op de Euronext-beurzen, met uitzondering van Oslo, ongeveer drie uur lang verstoord. Het probleem lag bij het zogeheten middleware-systeem. Dat is een systeem dat op de achtergrond data heen en weer verplaatst.

Meer uit Financieel

Winst voor Amsterdamse AEX-index, chipbedrijven koplopers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met winst de handelsdag uitgegaan. De chipbedrijven ASMI, ASML en Besi waren de koplopers in de hoofdindex op het Damrak. Shell deed een stapje terug door een daling van de olieprijzen. Die stegen eerder deze week nog sterk door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten met Amerikaanse aanvallen op Iran en Iraanse aanvallen op Amerikaanse bases in de Golfregio.

34 minuten geleden
Luchtvaart wil minder dronken passagiers vanwege wangedrag

DEN HAAG (ANP) - Luchtvaartorganisaties willen dat passagiers niet te veel drinken en denken daarom na over aanpassingen aan hun alcoholbeleid. Een idee dat in elk geval op tafel ligt, is een waarschuwing op de gesealde verpakkingen voor alcohol op luchthavens. Dat staat in een 'roadmap' die minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) donderdag heeft gedeeld met de Tweede Kamer.

1 uur geleden
Vakbond belooft felle tegenstand tegen banenverlies Volkswagen

WOLFSBURG (ANP/RTR/AFP) - De vakbonden gaan zich fel verzetten tegen de massaontslagen bij Volkswagen Group, waar naast Volkswagen ook merken als Porsche en Audi onder vallen. In verschillende fabrieken werd het werk neergelegd op het moment dat Volkswagen zijn herstructureringsplannen aan de raad van commissarissen voorlegde.

1 uur geleden
Jeansmerk Levi's bij dalers op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Jeansmerk Levi Strauss stond donderdag bij de dalers op de beurzen in New York. De bekende spijkerbroekenfabrikant presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht en verhoogde voor de tweede keer op rij de omzetverwachting voor het hele jaar. Ook keert het bedrijf meer dividend uit. De winstverwachting viel echter wat tegen en beleggers lijken de resultaten aan te grijpen om winst te nemen in het aandeel. Het aandeel Levi's, dat dit jaar 18 procent in waarde is gestegen, werd ruim 4 procent lager gezet.

2 uur geleden
Sjoerdsma ziet na bezoek China dat bedrijfsleven aan de slag moet

SHANGHAI (ANP) - China moet zijn handelsoverschot aanpakken, maar ook Nederland en Europa moeten aan de slag. Tot die slotsom komt minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) na drie dagen op economische missie in China.

3 uur geleden
Maersk vaart weer door Rode Zee en Suezkanaal

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Het Deense scheepvaartconcern Maersk laat schepen tussen het Midden-Oosten en de Amerikaanse oostkust weer via het Suezkanaal varen. Hiermee zet de containerrederij een nieuwe stap in het herstel van de scheepvaartroutes door de Rode Zee.

3 uur geleden
Meer vakantiehuisjes geboekt na WK-uitschakeling Oranje

DEN HAAG (ANP) - Verschillende aanbieders van vakantiehuisjes zien een toename van het aantal boekingen na de uitschakeling van Oranje op het WK voetbal. Mensen stemmen hun vakantie steeds meer af op de actualiteit en weersvoorspellingen, zegt bestuurder Robert van Veen van Natuurhuisje.

4 uur geleden