Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sluiting Euronext levert ook problemen op

Sluiting Euronext levert ook problemen op

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De sluiting van de beurzen van Euronext is maandag ook gepaard gegaan met technische problemen. De beursuitbater laat weten dat de handel om onduidelijke redenen door bleef gaan. Daarom schrapt Euronext alle transacties die na 17.30 uur zijn gedaan. Voor de beurs van Dublin is dat 16.28 uur lokale tijd. Euronext onderzoekt nog wat er mis is gegaan.

Dat er problemen waren bleek al snel. Enkele bedrijven zagen hun beurskoers in de slotfase sterke koersbewegingen maken. Zo steeg het Franse Eiffage plotseling 10 procent, terwijl het in Amsterdam genoteerde koffie- en theebedrijf JDE Peet's juist 10 procent kelderde. JDE Peet's heeft inmiddels laten weten dat de slotkoers niet correct was en erg dicht bij de slotkoers van vrijdag uit is gekomen. De handel in onder meer Danone en Rémy Cointreau werd op zeker moment stilgelegd.

Eerder op de dag was alle handel op de Euronext-beurzen, met uitzondering van Oslo, ongeveer drie uur lang verstoord. Het probleem lag bij het zogeheten middleware-systeem. Dat is een systeem dat op de achtergrond data heen en weer verplaatst.

Meer uit Financieel

Amazon vijfde bedrijf dat meer dan 3 biljoen dollar waard is

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Amazon is voor het eerst meer waard dan 3 biljoen dollar. Het Amerikaanse tech- en webwinkelconcern won maandag na de opening van Wall Street ruim 5 procent. Het is het vijfde bedrijf ooit dat zoveel waard is.

18 minuten geleden
FNV: havenstakingen op 4 september tegen afbraakplannen kabinet

ROTTERDAM (ANP) - FNV Havens roept havenmedewerkers op om op vrijdag 4 september het werk neer te leggen. De vakbondsleden, werkzaam in de havens van Rotterdam, Amsterdam en Zeeland, zijn maandag geïnformeerd over de stakingsplannen, maakte de bond bekend.

20 minuten geleden
Farmaceut Bristol Myers stijgt op Wall Street na fusiebericht

NEW YORK (ANP) - Bristol Myers Squibb behoorde maandag tot de winnaars op de beurzen in New York. Beleggers reageerden enthousiast op mediaberichten dat het Amerikaanse farmaceutische concern gesprekken zou voeren met de grotere Britse rivaal AstraZeneca over een mogelijke fusie. Een samenvoeging zou een van de grootste farmaceutische bedrijven ter wereld opleveren, met een geschatte waarde van omgerekend bijna 350 miljard euro. Het aandeel Bristol Myers Squibb steeg 4 procent.

1 uur geleden
Dacia en Ford leggen productie in Roemenië stil om stroomtekort

BOEKAREST (ANP/RTR) - Autofabrikanten Dacia en Ford hebben de productie in hun Roemeense fabrieken tijdelijk stilgelegd vanwege een stroomgebrek in het land. Dat maakte premier Ilie Bolojan maandag bekend. De bedrijven doen dit vrijwillig om hun elektriciteitsverbruik te verminderen. De productie van Dacia, eigendom van het Franse Renault, en Ford ligt in ieder geval tot 19 augustus stil.

1 uur geleden
ASML-leverancier Zeiss kan grote vraag aan door uitbreiding

OBERKOCHEN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse Zeiss Group, een belangrijke leverancier van chipmachinemaker ASML, heeft er vertrouwen in dat het bedrijf kan voldoen aan de grote vraag naar zijn producten. Dat zei Frank Rohmund, hoofd van de halfgeleiderdivisie van de lenzenproducent, in een interview met persbureau Bloomberg.

3 uur geleden
Bol verbetert webshop voor consumenten en verkopers om zorgen ACM

DEN HAAG (ANP) - Webwinkel bol neemt maatregelen om zijn platform toegankelijker, gebruiksvriendelijker en transparanter te maken voor consumenten en verkopers. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) meldt dat bol deze toezeggingen heeft gedaan na onderzoek van de toezichthouder naar het platform.

4 uur geleden
Bedrijven voelen gevolgen van lage waterstand door droogte

ZOETERMEER (ANP) - Voor bedrijven die goederen willen laten vervoeren over water zijn de gevolgen van de droogte in Nederland "inmiddels goed voelbaar". Dat stelt evofenedex, de belangenorganisatie voor meer dan 10.000 bedrijven in handel en logistiek. De lage waterstanden leiden tot hogere transportkosten, langere doorlooptijden en meer onzekerheid in de planning, stelt de organisatie.

4 uur geleden