Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sluiting dreigt voor Belgische Audi-fabriek met 3000 medewerkers

Sluiting dreigt voor Belgische Audi-fabriek met 3000 medewerkers

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Audi overweegt eerder te stoppen met de productie van de Audi Q8 e-tron in zijn fabriek in het Belgische Vorst. Hierdoor dreigt een sluiting voor de vestiging nabij Brussel, waar zo'n 3000 mensen werken.

Het model is het enige dat nog in de Belgische fabriek wordt gemaakt. Het Duitse autoconcern kondigde eind februari al aan dat de opvolger van de Q8 e-tron vanaf 2027 in Mexico in elkaar wordt gezet.

Maar de vraag naar elektrische wagens valt de laatste tijd tegen. In een bijzondere ondernemingsraadvergadering heeft Audi dinsdagavond aangekondigd daarom de productie in Vorst mogelijk al eerder te staken. Als er geen alternatieve werkzaamheden worden gevonden, lijkt er geen toekomst meer voor de fabriek.

Productie te duur

De fabriek in Vorst was jarenlang een Volkswagen-fabriek. De eerste Audi, een A3, rolde er in 2007 van de band. Maar het dochterbedrijf van Volkswagen vindt productie in de fabriek te duur geworden. De Belgische overheid bood Audi eerder dit jaar al een reeks steunmaatregelen aan, in de hoop de toekomst van de fabriek veilig te stellen.

"De aankondiging van het voornemen is nog geen beslissing. Toch beroert dit nieuws onze medewerkers en ook mezelf", zegt Volker Germann, de directeur van de locatie. Volgens Belgische media kan het einde van de fabriek al snel naderen. In oktober zouden ruim 1400 mensen de baan kunnen verliezen en eind volgend jaar wordt mogelijk al de laatste auto afgeleverd.

VDL Nedcar

Hiermee lijkt zich een vergelijkbaar scenario te voltrekken als eerder gebeurde bij het Nederlandse VDL Nedcar. De autofabriek in het Limburgse Born ontsloeg in twee rondes ongeveer 3500 mensen, nadat moederbedrijf VDL geen nieuwe grote klant kon vinden voor de assemblage van auto's. Omdat de oude opdrachtgever BMW het contract met VDL Nedcar opzegde, verdwenen vrijwel alle fabrieksbanen.

In België zijn de afgelopen decennia al verschillende autofabrieken gesloten. Eind jaren negentig ging de Renault-fabriek in Vilvoorde dicht en verloren meer dan 3000 mensen hun baan. In 2010 volgde de Opel-fabriek in Antwerpen met 2600 medewerkers en in 2014 was het de beurt aan Ford Genk met ruim 4000 mensen. Als de Audi-fabriek dicht gaat, blijft alleen Volvo Car Gent over als grote autofabriek in België. Daar werken zo'n 7000 mensen.

Meer uit Financieel

FNV: uitzendkrachten distributiecentra Albert Heijn gaan staken

UTRECHT (ANP) - Honderden uitzendkrachten staken vanaf woensdag bij distributiecentra van Albert Heijn. Ze gaan actievoeren omdat ze een goede eigen cao willen, heeft vakbond FNV aangekondigd. De staking start bij de distributiecentra in Geldermalsen en Pijnacker, maar later volgen mogelijk meer locaties en andere bedrijven.

49 minuten geleden
OM wil oud-Jumbo-baas Van Eerd anderhalf jaar de cel in

GRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie eist een celstraf van twee jaar, waarvan acht maanden voorwaardelijk, tegen de voormalige topman van Jumbo Frits van Eerd. Volgens aanklagers is hij schuldig aan witwassen en valsheid in geschrifte en liet hij zich omkopen.

1 uur geleden
FME wil actievoeren voor Nederlandse technologische industrie

DEN HAAG (ANP) - De brancheorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME wil actievoeren tegen het verslechterende ondernemersklimaat. Volgens FME-voorzitter Theo Henrar verkeert de techindustrie in moeilijkheden als gevolg van oneerlijke concurrentie door hoge energiekosten, belastingdruk en trage besluitvorming. Henrar roept alle bedrijven in de sector op om op dinsdag 1 juli om 12.00 uur deel te nemen aan het Nationale Industriealarm.

2 uur geleden
DNB verliest zaak: toezichtskosten cryptobedrijven onterecht

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandsche Bank (DNB) heeft een rechtszaak verloren van meerdere cryptodienstverleners. Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) oordeelde dat DNB hen onterecht hoge kosten in rekening heeft gebracht voor toezicht in de jaren 2020 en 2021.

2 uur geleden
Picnic en Flink vallen volgens gerechtshof onder supermarkt-cao

ARNHEM (ANP) - Onlinesupermarkten als Picnic en Flink vallen onder de supermarkt-cao. Tot die conclusie is het gerechtshof in Arnhem gekomen. Concreet betekent dit dat de bedrijven met terugwerkende kracht nog bepaalde toeslagen moeten uitkeren aan zo'n 35.000 medewerkers. Dat kan flink in de kosten lopen.

2 uur geleden
OM ziet veel bewijs voor omkoping oud-Jumbo-baas Van Eerd

GRONINGEN (ANP) - Voormalig Jumbo-baas Frits van Eerd liet zich uitgebreid fêteren en omkopen om de supermarktketen raceteams te laten sponsoren, stelt het Openbaar Ministerie in de rechtszaak tegen Van Eerd en hoofdverdachte Theo E.

3 uur geleden
Geen schadevergoeding voor uitbaters kolencentrales

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Het Rijk hoeft geen financiële compensatie te geven aan eigenaren van kolencentrales die vanwege nieuwe regels hun installaties eerder moeten sluiten. Tot die conclusie is het gerechtshof in Den Haag dinsdag gekomen, dat daarbij een eerder oordeel van de rechtbank uit 2022 bevestigt.

4 uur geleden