Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sluiting Couperus Museum in Den Haag dreigt door geldgebrek

Sluiting Couperus Museum in Den Haag dreigt door geldgebrek

DEN HAAG (ANP) - Het Couperus Museum in Den Haag moet per 1 januari vermoedelijk de deuren sluiten. Dat meldt het museum maandag op sociale media.

"Ondanks het feit dat het jubileumjaar 2023 en de verrassende expositie Couperus non binair avant la lettre? meer bezoekers naar het Louis Couperus Museum bracht dan ooit blijkt het niet meer mogelijk een museum te runnen op basis van één enkele privé-financier", staat op de website. "Daarom zijn wij op zoek naar een nieuwe mecenas."

Als die niet wordt gevonden, moet het museum vrijwel zeker de deuren sluiten. "Dit zou eeuwig zonde zijn voor Den Haag en het einde van een mooie droom. Maar wie weet gebeurt er nog een wonder. Daar hopen wij op!" Oprichter Caroline de Westenholz stelt maandag in gesprek met NRC dat de gemeente Den Haag meerdere verzoeken om gemeentelijke subsidie heeft afgewezen.

Couperus geldt als een van de grootste schrijvers die Nederland ooit heeft voortgebracht. Maar hij is "te chique en te moeilijk voor subsidie", aldus de oprichter in NRC. Het museum bevindt zich aan de Javastraat in Den Haag. De expositieruimte die is gewijd aan de Haagse romanschrijver werd geopend in 1995.

De Westenholz steekt naar eigen zeggen jaarlijks gemiddeld zo'n 30.000 euro in het museum. De 68-jarige oprichter kan dit na bijna dertig jaar niet meer opbrengen. Het museum trekt per jaar zo'n 3000 enthousiaste bezoekers. Het aantal bezoekers nam de afgelopen jaren toe.

Het oeuvre van Couperus (1863-1923) biedt scherpe observaties van de wereld rond de vorige eeuwwisseling. De auteur, die opviel door zijn dandy levensstijl, reisde veel en leefde enige tijd in Nederlands-Indië. Meerdere boeken van hem werden ook verfilmd, zoals De Stille Kracht, Eline Vere en Van oude mensen, de dingen die voorbij gaan.

De gemeente wees eerder ook een voorstel af om de honderdste sterfdag van Couperus dit jaar groots te vieren. Het museum zou een jaarlijkse financiële injectie van 50.000 euro moeten krijgen om open te blijven.

Meer uit Binnenland

Brand bedrijfspand in Noord-Hollandse Obdam onder controle

OBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.

1 uur geleden
Paasvuren op veel plekken ontstoken

HOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.

4 uur geleden
Partijen teleurgesteld over ontruiming uitvak tijdens IJsselderby

DEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.

8 uur geleden
Huldiging PSV dinsdag op Stadhuisplein in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.

8 uur geleden
Douane vindt ruim 1400 kilo cocaïne in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.

9 uur geleden
Politie doet onderzoek naar gedeelde video na explosie Nijkerk

NIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.

11 uur geleden
Pro-Iraanse beweging zet video over ontploffing Nijkerk online

NIJKERK (ANP) - De pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) heeft een video online gezet over de explosie in Nijkerk. Dat meldt de SITE Intelligence Group, een Amerikaanse groep die wereldwijd extremistische groeperingen monitort. Onduidelijk is of de beweging de ontploffing daarmee opeist.

21 uur geleden