Sluiter tipte team Van Rijthoven wildcard Wimbledon aan te vragen
HALLE (ANP) - Raemon Sluiter heeft het team van tennisser Tim van Rijthoven afgelopen weekend aangeraden een wildcard voor Wimbledon aan te vragen. De oud-prof, in 2009 finalist in Rosmalen, genoot de afgelopen dagen vanuit het Duitse Halle intens van hetgeen zich op het Autotron afspeelde. Van Rijthoven zorgde daar voor een daverende verrassing door het grastoernooi te winnen.
"Ik heb zijn coach Igor Sijsling na de halve finales een berichtje gestuurd. Het toernooi van Van Rijthoven was toen nog niet klaar, maar ik moest het kwijt, ook omdat ik zondag druk zou zijn. Ik weet dat Wimbledon bij bijzondere verhalen wel bereid is een wildcard toe te kennen en gevoelig is voor de aanvragen van spelers die het goed doen op gras", zei Sluiter.
"Maar het had ook zo kunnen zijn dat, gezien hoe groot zijn prestatie was, Wimbledon zelf aan de lijn zou hangen. Het was natuurlijk een verhaal als 'De Wondersloffen van Sjakie'. Ik vond het heel knap dat hij gedurende de hele week zó rustig is gebleven. Echt bizar en zo mooi voor die gozer."
Gelijkenis
Sluiter stond dertien jaar geleden zelf in de eindstrijd in Rosmalen en was er de laatste Nederlandse finalist. De Rotterdammer deed destijds ook mee op een wildcard, maar daarmee houdt het qua gelijkenissen volgens hem wel op.
"Ik probeerde toen terug te komen, maar had al op de 46e plek van de wereldranglijst gestaan. En ik had ook al eens de halve finales op Queen's gehaald en de finale in Rotterdam bijvoorbeeld. En dan was ik ook nog eens een kilo of 7 te zwaar."
Impuls
Sluiter is blij dat de loopbaan van Van Rijthoven eindelijk een impuls heeft gekregen. "Ik heb hem de laatste jaren wel gezien en heb altijd het gevoel gehad dat het beetje bij beetje beter ging. Die 'big game' heb je niet ineens een weekje te pakken natuurlijk, die heeft hij gewoon. Dat het zo samen is gekomen, was echt waanzinnig om te zien."
Ook Tallon Griekspoor, de 25-jarige tennisser die door Sluiter wordt gecoacht, was onder de indruk van zijn leeftijdsgenoot. "Petje af, want het was echt een ongelooflijke week voor hem", aldus Griekspoor. "Je weet dat het op gras dicht bij elkaar zit en dit veel sneller kan gebeuren. Op gravel of hardcourt gebeurt dit niet, heel simpel."
Griekspoor is blij zijn landgenoot eind deze maand in het hoofdtoernooi van Wimbledon te kunnen begroeten. "Zijn wildcard is in mijn ogen terecht. Het is jammer voor hem dat het zonder punten is, maar financieel is het een heel mooie opsteker. Hij staat nu op het randje van de top 100 en ik ben benieuwd hoe hij het verder gaat doen. Ik denk dat hij het niveau heeft om dit vol te houden."
Meer uit Sport
TORUN (ANP) - Atlete Lieke Klaver heeft haar optreden op de 400 meter bij de WK indoor in het Poolse Torun kunnen belonen met een bronzen medaille. In de finale over twee races zette de regerend Europees kampioene een tijd neer van 51,02 seconden en die bleek uiteindelijk goed voor een medaille.
1 uur geledenTORUN (ANP) - Simon Ehammer heeft zijn tweede wereldtitel op de zevenkamp veroverd met een wereldrecord in punten. De 26-jarige Zwitser kwam uit op 6670 punten en verbrak daarmee het oude puntenrecord van 6645, in 2012 gevestigd door de Amerikaan Ashton Eaton.
3 uur geledenWINTERBERG (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker heeft bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Winterberg brons gepakt op de parallelslalom. De 30-jarige snowboardster won in de strijd om de derde plaats van tweevoudig wereldkampioene Julie Zogg uit Zwitserland. De zege ging naar Lucia Dalmasso uit Italië.
3 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft een zilveren medaille overgehouden aan de Grand Slam van Tbilisi. De 23-jarige oud-wereldkampioene verloor de finale in de klasse tot 63 kilogram van de Japanse Haruka Kaju op straffen. Het was de tweede medaille van het jaar voor de Brabantse, na het brons op de Grand Slam van Parijs in februari.
3 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft ook zijn tweede GT3-race op de Nürburgring gewonnen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 finishte, met zijn teamgenoten Daniel Juncadella en Jules Gounon, de vier uur durende race met ongeveer een minuut voorsprong op Jordan Pepper en Dan Harper in de BMW. De race was lang spannend, maar in het laatste deel maakte Verstappen het verschil in de Mercedes.
6 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben in de Golden League met 38-31 verloren van Noorwegen. Het was de tweede wedstrijd van Nederland in het oefentoernooi in Kopenhagen, waar ook Denemarken en de Verenigde Staten aan deelnemen. Oranje won het eerste duel met 39-30 van de VS.
7 uur geledenTORUN (ANP) - De gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geen medaille behaald. Keenan Blake, Myrte van der Schoot, Tony van Diepen en Eveline Saalberg eindigden als vijfde en schoven kort na afloop op naar de vierde plaats door de diskwalificatie van Jamaica.
7 uur geleden