Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sluiter tipte team Van Rijthoven wildcard Wimbledon aan te vragen

Sluiter tipte team Van Rijthoven wildcard Wimbledon aan te vragen

HALLE (ANP) - Raemon Sluiter heeft het team van tennisser Tim van Rijthoven afgelopen weekend aangeraden een wildcard voor Wimbledon aan te vragen. De oud-prof, in 2009 finalist in Rosmalen, genoot de afgelopen dagen vanuit het Duitse Halle intens van hetgeen zich op het Autotron afspeelde. Van Rijthoven zorgde daar voor een daverende verrassing door het grastoernooi te winnen.

"Ik heb zijn coach Igor Sijsling na de halve finales een berichtje gestuurd. Het toernooi van Van Rijthoven was toen nog niet klaar, maar ik moest het kwijt, ook omdat ik zondag druk zou zijn. Ik weet dat Wimbledon bij bijzondere verhalen wel bereid is een wildcard toe te kennen en gevoelig is voor de aanvragen van spelers die het goed doen op gras", zei Sluiter.

"Maar het had ook zo kunnen zijn dat, gezien hoe groot zijn prestatie was, Wimbledon zelf aan de lijn zou hangen. Het was natuurlijk een verhaal als 'De Wondersloffen van Sjakie'. Ik vond het heel knap dat hij gedurende de hele week zó rustig is gebleven. Echt bizar en zo mooi voor die gozer."

Gelijkenis

Sluiter stond dertien jaar geleden zelf in de eindstrijd in Rosmalen en was er de laatste Nederlandse finalist. De Rotterdammer deed destijds ook mee op een wildcard, maar daarmee houdt het qua gelijkenissen volgens hem wel op.

"Ik probeerde toen terug te komen, maar had al op de 46e plek van de wereldranglijst gestaan. En ik had ook al eens de halve finales op Queen's gehaald en de finale in Rotterdam bijvoorbeeld. En dan was ik ook nog eens een kilo of 7 te zwaar."

Impuls

Sluiter is blij dat de loopbaan van Van Rijthoven eindelijk een impuls heeft gekregen. "Ik heb hem de laatste jaren wel gezien en heb altijd het gevoel gehad dat het beetje bij beetje beter ging. Die 'big game' heb je niet ineens een weekje te pakken natuurlijk, die heeft hij gewoon. Dat het zo samen is gekomen, was echt waanzinnig om te zien."

Ook Tallon Griekspoor, de 25-jarige tennisser die door Sluiter wordt gecoacht, was onder de indruk van zijn leeftijdsgenoot. "Petje af, want het was echt een ongelooflijke week voor hem", aldus Griekspoor. "Je weet dat het op gras dicht bij elkaar zit en dit veel sneller kan gebeuren. Op gravel of hardcourt gebeurt dit niet, heel simpel."

Griekspoor is blij zijn landgenoot eind deze maand in het hoofdtoernooi van Wimbledon te kunnen begroeten. "Zijn wildcard is in mijn ogen terecht. Het is jammer voor hem dat het zonder punten is, maar financieel is het een heel mooie opsteker. Hij staat nu op het randje van de top 100 en ik ben benieuwd hoe hij het verder gaat doen. Ik denk dat hij het niveau heeft om dit vol te houden."

Meer uit Sport

Spanjaard Arrieta wint vijfde rit Giro, Eulálio pakt roze trui

POTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.

13 uur geleden
Eerste openlijk homoseksuele basketballer in NBA overleden

NEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.

22 uur geleden
Verstappen kijkt uit naar racen in het donker op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.

1 dag geleden
Sinner met 31e masterszege op rij naar kwartfinale in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.

1 dag geleden
Gehavende wielrenner Kelderman verlaat Giro d'Italia

CATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.

1 dag geleden
Basketballer LeBron James twijfelt over toekomst in NBA

LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.

1 dag geleden
NOC*NSF bevestigt formele gesprekken Thialf voor Spelen 2030

HEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.

2 dagen geleden