'Sluiten van filialen Rabobank leidt tot onrust onder werknemers'
UTRECHT (ANP) - De plannen van Rabobank om versneld kantoren en filialen te gaan sluiten, leidt tot onrust onder werknemers. Dat zegt CNV. De bank moet werknemers op een zorgvuldige manier meenemen in het proces, vindt de vakbond.
Donderdag werd bekend dat de bank ongeveer de helft van het aantal filialen gaat sluiten om kosten te besparen. Op dit moment zijn er 230 filialen open, en dat moeten er 100 tot 150 worden. Het is nog niet duidelijk of werknemers hun baan zullen verliezen door deze ontwikkeling. "Het voornemen is om geen extra mensen te ontslaan en medewerkers binnen het bedrijf van werk naar werk te begeleiden", zei een woordvoerder van Rabobank.
Vakbonden CNV, FNV en De Unie waren nog niet op de hoogte van de plannen van Rabobank. Volgens onderhandelaar Robert Wonnink van CNV maken werknemers bij de filialen, waar veel klantadviseurs werken, zich grote zorgen over wat de sluitingen voor hen gaan betekenen. "Ze zijn bang dat ze straks op het callcenter van de Rabobank terechtkomen", zegt Wonnink. "Het klantcontact daar is vooral telefonisch, het is echt een andere manier van werken. Als je daar tegen je zin terechtkomt, zorgt dat voor veel frustratie en een negatief sentiment."
Sociaal plan
Bestuurder Fred Polhout van FNV kan de plannen wel verklaren. "Klanten gingen al bijna niet meer naar de bank toe, en dat is nu door corona al helemaal in het slop gekomen." Omdat de werknemers het nieuws via de media moeten vernemen en niet via hun werkgever zelf, moet er nog wel wat extra zorg naar hen toe, vindt Polhout.
Ook kan het volgens de bestuurder problematisch worden om mensen te verplaatsen naar een nieuwe werkplek, als er bijvoorbeeld een groot afstandsverschil is. Polhout zegt verder dat het sociaal plan al geregeld was. "We kunnen personeel in ieder geval goed gaan faciliteren, bijvoorbeeld bij het vinden van ander werk en het bieden van een compensatie voor de schade die ze lijden."
Een woordvoerder van vakbond De Unie laat weten benieuwd te zijn wat de plannen precies gaan betekenen voor het aantal banen. Binnenkort zitten de vakbonden weer aan tafel met Rabobank voor de onderhandelingen over een nieuwe cao. Die verlopen volgens Wonnink van CNV moeizaam. Hij vindt dat de bank snel over de brug moet komen met een thuiswerkvergoeding. "Als Rabobank de organisatie wil aanpassen op de toekomst en minder vanuit kantoren en filialen wil gaan werken, dan hoort daar ook een thuiswerkvergoeding bij."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De wereldwijde verkoopgolf van AI-gerelateerde aandelen lijkt weer ten einde te komen. Op Wall Street herstelde het vertrouwen van beleggers donderdag na opmerkingen van topman Jensen Huang van chipconcern Nvidia. Hij wees zorgen over financieringsproblemen bij CoreWeave van de hand. Daarbij zei hij niet te denken dat het datacenterbedrijf gered hoeft te worden door Nvidia.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/BELGA) - Frankrijk en Duitsland hebben een deal gesloten om de toekomst van de Europese auto-industrie veilig te stellen, met minder strenge uitstootregels en meer steun voor Europese productie. Dat melden verschillende media, waaronder het Franse persbureau AFP, op basis van bronnen.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De grote Italiaanse bank UniCredit heeft goedkeuring gekregen van de Europese Centrale Bank (ECB) voor een groter belang in Commerzbank. Daarmee lijkt de weg vrij voor UniCredit-topman Andrea Orcel om de controle over de Duitse bank over te nemen. Het gaat om een van de grootste Europese bankovernames in jaren.
4 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn bezorgt tot en met zondag nog geen online bestelde boodschappen. De supermarktketen zegt zijn systemen stap voor stap weer op orde te brengen na het cybersecurityincident, waardoor er al dagen problemen zijn. De winkels worden inmiddels wel weer volledig bevoorraad. "Dit leidt landelijk tot gevulde schappen", stelt Albert Heijn donderdagavond.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) heeft donderdag aangekondigd de vrijgave van strategische oliereserves te versnellen vanwege de sterk stijgende brandstofprijzen. Daarmee geeft de organisatie gehoor aan oproepen van de G7, de groep van grote industrielanden waaronder Duitsland en Frankrijk.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven ASML, ASMI en Besi waren donderdag de grote verliezers op de beurs in Amsterdam. Wereldwijd zijn chipbedrijven in de uitverkoop gedaan, door zorgen of de enorme investeringen in kunstmatige intelligentie de hoge waarderingen wel rechtvaardigen. Beleggers zochten daardoor hun heil in de veiligheid van obligaties.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het bekende fietsenmerk Sparta, dat onder de failliete fietsenfabrikant Accell valt, maakt een doorstart. De curatoren van Accell melden donderdag dat Sparta is verkocht aan het in Amsterdam gevestigde e-bikebedrijf Tenways. Daarmee krijgt Sparta een nieuwe eigenaar en blijft het merk volgens de curatoren behouden.
7 uur geleden