Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Sluit niet alle winkels vanwege corona'

'Sluit niet alle winkels vanwege corona'

ZEIST (ANP) - Nederland moet Duitsland niet volgen in het sluiten van alle niet-essentiële winkels. Die oproep doet branchevereniging INretail. De belangenvereniging voor de winkelsector pleit voor intelligentere maatregelen om de drukte in de winkelstraten te beperken. "Consumenten willen kerstinkopen doen en het onlinekanaal is al overbelast", stelt INretail.

De branchevereniging benadrukt dat het maar op enkele plekken fout gaat qua drukte. Landelijk gezien zijn de winkelstraten vrijwel overal juist rustiger dan normaal. "Sluiting van alle non-food winkels in ons land is niet de oplossing van het probleem."

INretail neemt met de oproep een voorschot op een ingelast kabinetsberaad maandag vanwege het nog altijd stijgende aantal coronabesmettingen. Duitsland besloot zondag al vanaf komende week alle niet-essentiële winkels te sluiten om diezelfde reden. Maar volgens INretail kan beter worden gewerkt aan spreiding van de bezoekersaantallen.

Daarnaast is een totale winkelsluiting funest voor de economie. "Ook leveranciers kunnen dan niets meer doen. Er werken 800.000 mensen in de detailhandel waarvan het merendeel thuis zouden komen te zitten. Er is een intelligentere aanpak nodig dan een totale lockdown."

Meer uit Financieel

Star Wars en Speed Champions jagen verkopen LEGO aan

BILLUND (ANP/BLOOMBERG) - LEGO heeft in de eerste helft van het jaar geprofiteerd van een grote vraag naar zijn speelgoed. De Deense speelgoedfabrikant zag de omzet met 21 procent toenemen. Vooral LEGO Speed Champions, LEGO Botanicals, LEGO Icons en LEGO Star Wars waren gewild.

18 minuten geleden
AEX-index begint afwachtend, chipbedrijven voorzichtig omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag vrijwel vlak begonnen. De chipbedrijven ASMI en ASML toonden enig herstel na de verliesbeurt een dag eerder en wonnen rond de 0,6 procent. Branchegenoot Besi zakte daarentegen 3,8 procent. In de chipsector wordt vooral uitgekeken naar de belangrijke kwartaalcijfers van het Amerikaanse chipconcern Nvidia, die woensdag naar buiten komen.

49 minuten geleden
Chinese bedrijven doelwit van nieuwe sancties VS tegen Iran

HONGKONG (ANP) - De nieuwe Amerikaanse sancties tegen Iran richten zich onder meer op Chinese bedrijven, maar volgens een analyse van persbureau Bloomberg blijft de vraag hoe effectief de strafmaatregelen zijn. De ondernemingen die Washington op de zwarte lijst heeft gezet, hebben nauwelijks bekende banden met de Verenigde Staten.

51 minuten geleden
Scheepvaart in Straat van Hormuz zakt naar laagste punt sinds mei

SINGAPORE (ANP/RTR) - Het aantal schepen in de Straat van Hormuz is gezakt naar het laagste aantal op een dag sinds begin mei. Maandag voeren slechts twee schepen door de belangrijke zeestraat, blijkt dinsdag uit cijfers van datadienst Kpler.

59 minuten geleden
Duitse economie iets sterker gegroeid dan eerder gedacht

WIESBADEN (ANP) - De Duitse economie is in het tweede kwartaal van dit jaar iets sterker gegroeid dan eerder gedacht. Volgens nieuwe cijfers van het federale statistiekbureau Destatis groeide de economie in de voorjaarsperiode met 0,3 procent in vergelijking met de voorgaande drie maanden. Bij een voorlopige schatting werd nog een plus van 0,2 procent gemeld door Destatis.

1 uur geleden
Staking Noorse luchtverkeersleiders voorbij na deal over cao

OSLO (ANP/BLOOMBERG) - De staking van Noorse luchtverkeersleiders van de afgelopen dagen is voorbij door een deal over een nieuwe cao. De staking ontregelde het vliegverkeer in Noorwegen, waardoor ook enkele vluchten van KLM tussen Amsterdam en Oslo in het weekend kwamen te vervallen.

1 uur geleden
Miljoenenklus voor Arcadis en Witteveen+Bos in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Ingenieursbureaus Arcadis en Witteveen+Bos gaan de gemeente Amsterdam helpen bij het verbeteren van de bereikbaarheid van IJburg, Zeeburgereiland en de oostelijke binnenstad. De klus, met een contractwaarde van maximaal 15 miljoen euro, richt zich op de IJburglaan van de Piet Heintunnel tot Steigereiland. De plannen omvatten onder meer een nieuwe onderdoorgang bij de Piet Heintunnel, een fiets- en voetgangersbrug, verlegging van de IJ-tram en aanpassingen aan de aansluiting op de A10.

1 uur geleden