'Sluit niet alle winkels vanwege corona'
ZEIST (ANP) - Nederland moet Duitsland niet volgen in het sluiten van alle niet-essentiële winkels. Die oproep doet branchevereniging INretail. De belangenvereniging voor de winkelsector pleit voor intelligentere maatregelen om de drukte in de winkelstraten te beperken. "Consumenten willen kerstinkopen doen en het onlinekanaal is al overbelast", stelt INretail.
De branchevereniging benadrukt dat het maar op enkele plekken fout gaat qua drukte. Landelijk gezien zijn de winkelstraten vrijwel overal juist rustiger dan normaal. "Sluiting van alle non-food winkels in ons land is niet de oplossing van het probleem."
INretail neemt met de oproep een voorschot op een ingelast kabinetsberaad maandag vanwege het nog altijd stijgende aantal coronabesmettingen. Duitsland besloot zondag al vanaf komende week alle niet-essentiële winkels te sluiten om diezelfde reden. Maar volgens INretail kan beter worden gewerkt aan spreiding van de bezoekersaantallen.
Daarnaast is een totale winkelsluiting funest voor de economie. "Ook leveranciers kunnen dan niets meer doen. Er werken 800.000 mensen in de detailhandel waarvan het merendeel thuis zouden komen te zitten. Er is een intelligentere aanpak nodig dan een totale lockdown."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Techbedrijven hoorden maandag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het enthousiasme over techaandelen deed de zorgen over de nog altijd hoge olieprijzen en obligatierentes even naar de achtergrond verdwijnen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Toonaangevende AI-bedrijven weten niet hoe ze moeten voorkomen dat AI-systemen doelen nastreven die hun ontwikkelaars niet hebben meegegeven. Daarvoor waarschuwde klokkenluider Jacob Coxon, een voormalig medewerker van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI en Claude-maker Anthropic.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft miljoenensteun van de Poolse regering aan vrachtwagenfabrikant MAN Trucks afgewezen. Volgens Brussel is de steun van 26 miljoen euro die Polen had goedgekeurd voor de uitbreiding van een fabriek in Niepołomice in strijd met Europese regels voor staatssteun.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Donald Trump werkt aan een nieuwe maatregel om de dieselprijzen in de Verenigde Staten omlaag te krijgen voor de tussentijdse verkiezingen in november. De Amerikaanse president wil de beperkingen op het gebruik van een belastingvrije variant van diesel versoepelen, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel is maandag hoger geëindigd op de aandelenbeurs in Amsterdam. De verfproducent verkoopt zijn activiteiten op het gebied van decoratieve verf in Zuidoost-Azië en Australië aan het Japanse Nippon Paint. Met die transactie is een bedrag van ongeveer 1,4 miljard dollar gemoeid. AkzoNobel won 1,8 procent.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer bedrijven in Nederland wachten op een aansluiting voor stroomgebruik op het volle net. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland stonden eind juni in totaal bijna 15.500 aanvragen op de wachtlijst bij een regionale netbeheerder. Dat waren er eind 2025 nog 15.154.
7 uur geledenSÃO PAULO (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers op de beurs in São Paulo reageerden maandag enthousiast op het nieuws dat Flávio Bolsonaro de eerste ronde van de Braziliaanse verkiezingen had gewonnen. Bolsonaro wordt als marktvriendelijker gezien dan opponent en zittend president Luiz Inácio Lula da Silva. Bolsonaro deed het beter dan de peilingen hadden verwacht en is nu de favoriet voor de tweede ronde later deze maand.
8 uur geleden