Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sluipschutters hadden parachutist in stadion al in vizier

Sluipschutters hadden parachutist in stadion al in vizier

MÜNCHEN (ANP) - De activist die dinsdag vlak voor het begin van de EK-wedstrijd tussen Duitsland en Frankrijk illegaal landde op het veld van het stadion in München, is ternauwernood aan de dood ontsnapt. Sluipschutters hadden de parachutist al in het vizier genomen, maar de politie zag net op tijd het logo van milieuorganisatie Greenpeace op zijn valscherm. Daarop werd besloten om het vuur op hem niet te openen.

"Als de politie tot de conclusie was gekomen dat het een terroristische aanslag betrof, had hij zijn actie met de dood moeten bekopen", zei de regionale minister Joachim Herrmann. "Sluipschutters hadden hem al op de korrel. Dankzij het logo van Greenpeace leeft hij nog."

De 38-jarige man van Greenpeace scheerde met behulp van een motor op zijn rug rakelings over het publiek en raakte verward in cameradraden. Er kwam wat puin naar beneden, waardoor twee mannen gewond raakten, een 36-jarige Fransman en een 42-jarige Oekraïner. Zij werden met hoofdletsel naar het ziekenhuis gebracht waar ze na medische behandeling weer konden vertrekken.

Noodlanding

De parachutist plofte met een flinke smak op het veld neer, niet ver van de zijlijn. Daarbij raakte hij niet gewond. Hij is na zijn noodlanding gearresteerd, maar inmiddels is hij weer vrij. Hij wordt onder meer verdacht van overtreding van de luchtverkeerswet, het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel en van het betreden van verboden terrein.

"De politie van München benadrukt dat er geen enkel begrip is voor dergelijke onverantwoordelijke acties, waarbij mensenlevens aanzienlijk in gevaar zijn gebracht", aldus een verklaring. De Europese voetbalbond UEFA sprak van een "roekeloze en gevaarlijke" daad, terwijl de Duitse voetbalbond (DFB) de actie ook veroordeelde.

Greenpeace verontschuldigde zich en zei dat het niet de bedoeling was dat de man op het veld zou landen, maar dat hij een grote latex bal op het veld moest gooien als protest tegen toernooisponsor Volkswagen en vervolgens weer zou wegvliegen. "Dit protest was niet bedoeld om het spel te verstoren of mensen te verwonden. De acties van Greenpeace zijn altijd vreedzaam en geweldloos. Helaas verliep niet alles volgens plan met deze campagne", aldus de organisatie.

Meer uit Voetbal

Malen en Rensch spelen met AS Roma gelijk bij Fenerbahçe

ISTANBUL (ANP) - AS Roma heeft een punt overgehouden aan het eerste duel in het hoofdtoernooi van de Champions League. Het elftal van trainer Gian Piero Gasperini speelde in Istanbul gelijk bij Fenerbahçe, dat voor het eerst sinds achttien jaar weer meedoet aan het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams. Het werd 1-1.

4 uur geleden
PSV speelt bij start Champions League teleurstellend gelijk

EINDHOVEN (ANP) - PSV is het hoofdtoernooi van de Champions League vrij teleurstellend begonnen. De Eindhovenaren wisten voor eigen publiek niet te winnen van Sjachtar Donetsk, de kampioen van Oekraïne: 1-1. Gleiker Mendoza zette Sjachtar in de blessuretijd van de eerste helft op voorsprong, Sergiño Dest maakte in de beginfase van de tweede helft gelijk.

4 uur geleden
Reuters: voldoende steun Infantino om voorzitter FIFA te blijven

ZÜRICH (ANP/RTR) - Gianni Infantino kan rekenen op voldoende stemmen om voorzitter van wereldvoetbalbond FIFA te blijven. Tegenstanders overwegen nu hun strategie te wijzigen om zijn macht in te perken. Dat meldt persbureau Reuters op basis van diverse bronnen.

7 uur geleden
Kostić vervangt bij PSV geschorste Mauro, ook basisplaats Wanner

EINDHOVEN (ANP) - Filip Kostić neemt in de Champions League-wedstrijd van PSV tegen Sjachtar Donetsk de plaats in van de geschorste Mauro Júnior. De 33-jarige Serviër speelt vanaf 18.45 uur in het Philips Stadion als linkervleugelverdediger.

7 uur geleden
AZ mist middenvelder Smit ook in thuiswedstrijd tegen Willem II

ALKMAAR (ANP) - Koploper AZ kan vrijdag in de thuiswedstrijd tegen Willem II nog niet beschikken over Kees Smit. De 20-jarige middenvelder is nog niet hersteld van een lichte blessure, meldt de Alkmaarse club.

8 uur geleden
Voorzitter Marokkaanse voetbalbond: WK-finale in buurt Casablanca

RABAT (ANP/RTR) - De finale van het wereldkampioenschap voetbal is in 2030 in de buurt van de Marokkaanse stad Casablanca. Dat meldt het Spaanse persbureau EFE op basis van uitspraken van de voorzitter van de Marokkaanse voetbalbond.

9 uur geleden
Ziyech vervolgt voetballoopbaan bij Braziliaanse club Botafogo

RIO DE JANEIRO (ANP) - Hakim Ziyech zet zijn voetballoopbaan voort in Brazilië. De 33-jarige Marokkaanse middenvelder bereikte donderdag een akkoord met Botafogo over een contract tot het einde van 2028.

9 uur geleden