Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sluipschutters hadden parachutist in stadion al in vizier

Sluipschutters hadden parachutist in stadion al in vizier

MÜNCHEN (ANP) - De activist die dinsdag vlak voor het begin van de EK-wedstrijd tussen Duitsland en Frankrijk illegaal landde op het veld van het stadion in München, is ternauwernood aan de dood ontsnapt. Sluipschutters hadden de parachutist al in het vizier genomen, maar de politie zag net op tijd het logo van milieuorganisatie Greenpeace op zijn valscherm. Daarop werd besloten om het vuur op hem niet te openen.

"Als de politie tot de conclusie was gekomen dat het een terroristische aanslag betrof, had hij zijn actie met de dood moeten bekopen", zei de regionale minister Joachim Herrmann. "Sluipschutters hadden hem al op de korrel. Dankzij het logo van Greenpeace leeft hij nog."

De 38-jarige man van Greenpeace scheerde met behulp van een motor op zijn rug rakelings over het publiek en raakte verward in cameradraden. Er kwam wat puin naar beneden, waardoor twee mannen gewond raakten, een 36-jarige Fransman en een 42-jarige Oekraïner. Zij werden met hoofdletsel naar het ziekenhuis gebracht waar ze na medische behandeling weer konden vertrekken.

Noodlanding

De parachutist plofte met een flinke smak op het veld neer, niet ver van de zijlijn. Daarbij raakte hij niet gewond. Hij is na zijn noodlanding gearresteerd, maar inmiddels is hij weer vrij. Hij wordt onder meer verdacht van overtreding van de luchtverkeerswet, het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel en van het betreden van verboden terrein.

"De politie van München benadrukt dat er geen enkel begrip is voor dergelijke onverantwoordelijke acties, waarbij mensenlevens aanzienlijk in gevaar zijn gebracht", aldus een verklaring. De Europese voetbalbond UEFA sprak van een "roekeloze en gevaarlijke" daad, terwijl de Duitse voetbalbond (DFB) de actie ook veroordeelde.

Greenpeace verontschuldigde zich en zei dat het niet de bedoeling was dat de man op het veld zou landen, maar dat hij een grote latex bal op het veld moest gooien als protest tegen toernooisponsor Volkswagen en vervolgens weer zou wegvliegen. "Dit protest was niet bedoeld om het spel te verstoren of mensen te verwonden. De acties van Greenpeace zijn altijd vreedzaam en geweldloos. Helaas verliep niet alles volgens plan met deze campagne", aldus de organisatie.

Meer uit Voetbal

Bij PSV vertrokken Boadu tekent bij Watford

WATFORD (ANP) - Myron Boadu heeft vlak voor het sluiten van de Engelse transfermarkt een contract getekend bij het Engelse Watford. De 25-jarige aanvaller vertrok eerder deze zomer transfervrij bij PSV.

7 uur geleden
Voormalig aanvoerder Brouwers vertrekt bij Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Luuk Brouwers vertrekt bij sc Heerenveen. De 28-jarige middenvelder had in Friesland nog een contract van een jaar, maar vertrekt naar het Cypriotische Omonia Nicosia. Op Cyprus tekent hij een contract van twee jaar, met een optie voor nog een jaar.

9 uur geleden
Aanvaller Flemming blijft in Premier League en tekent bij Ipswich

IPSWICH (ANP) - Zian Flemming speelt ook dit jaar in de Premier League. De 28-jarige aanvaller verruilt het gedegradeerde Burnley voor Ipswich Town. De transfer werd vlak voor het sluiten van de Engelse transfermarkt afgerond.

9 uur geleden
Ajax huurt Duitse verdediger Kehrer van AS Monaco

AMSTERDAM (ANP) - Verdediger Thilo Kehrer speelt de rest van het seizoen voor Ajax. De 29-jarige Duitser wordt per direct gehuurd van AS Monaco.

10 uur geleden
Fernández rondt toptransfer van Chelsea naar Manchester City af

MANCHESTER (ANP/RTR) - Enzo Fernández (25) heeft zijn transfer van Chelsea naar Manchester City afgerond. De middenvelder heeft een contract voor vijf jaar getekend. City betaalt naar verluidt een bedrag van 125 miljoen pond (145 miljoen euro) voor de diensten van de Argentijn. Dat betekent een evenaring van de Engelse toptransfer van Aleksander Isak van Newcastle United naar Liverpool uit 2025.

12 uur geleden
Oranje-international Timber van Marseille naar Crystal Palace

LONDEN (ANP) - Quinten Timber heeft Olympique Marseille verruild voor Crystal Palace. De 25-jarige middenvelder rondde zijn transfer af nipt voor het sluiten van de Franse en Engelse transfermarkt. In Londen heeft Timber een contract getekend tot 2031.

12 uur geleden
Juventus haalt Woltemade en Sarr, David naar Atlético Madrid

TURIJN (ANP) - Juventus heeft de Duitse aanvaller Nick Woltemade en middenvelder Pape Sarr uit Senegal naar Turijn gehaald. Woltemade wordt voor een seizoen gehuurd van Newcastle United, terwijl Sarr overkomt van Tottenham Hotspur. De Canadese aanvaller Jonathan David verruilt Juventus op huurbasis voor Atlético Madrid.

23 uur geleden