Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slowakije tegen plan voor stop EU-import Russisch gas en olie

Slowakije tegen plan voor stop EU-import Russisch gas en olie

BRATISLAVA (ANP/RTR) - Slowakije is tegen een plan van de Europese Commissie voor een volledige stop van de import van Russische fossiele brandstoffen in de Europese Unie vanaf eind 2027. Volgens premier Robert Fico leidt die stop namelijk tot hogere energieprijzen in de EU en schade aan de Europese economie.

Slowakije importeert zelf nog gas en olie uit Rusland en is dus gevoelig voor een volledige importstop. Volgens Fico zou het plan grotere schade aan de economie van de EU toebrengen dan aan de Russische economie. Door die hogere energieprijzen wordt volgens Fico de Europese concurrentiepositie verslechterd. Hij noemde die plannen zelfs "economische zelfmoord".

Ongeveer een vijfde van het geïmporteerde gas in de EU komt nu nog altijd uit Rusland, ondanks de oorlog in Oekraïne. Brussel vindt die afhankelijkheid van Russisch gas een bedreiging voor de Europese energieveiligheid.

Geleidelijke importstop

Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie zei dat het tijd is om de banden met Rusland als onbetrouwbare energieleverancier volledig te verbreken, mede omdat de EU dat verschuldigd zou zijn aan Oekraïne. De importstop zou geleidelijk moeten worden ingevoerd. Lidstaten moeten dan voor het einde van het jaar een plan indienen hoe ze Russische fossiele brandstoffen gaan uitfaseren, aldus de Commissie.

Slowakije haalt gas uit Rusland via Turkije nadat de doorvoer via Oekraïne eind vorig jaar werd stopgezet. Ook Hongarije krijgt nog gas uit Rusland door pijpleidingen via Turkije.

Meer uit Financieel

Hypotheker: starters bereiken financiële grens op woningmarkt

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Voor het eerst in jaren stijgt het gemiddelde hypotheekbedrag onder starters nauwelijks meer. Ze lijken hun financiële grens bereikt te hebben, meldt De Hypotheker. Tegelijkertijd zijn woningen in maart gemiddeld 5 procent duurder geworden dan een jaar eerder.

2 uur geleden
Wall Street sluit opnieuw hoger, Nvidia bij dalers na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine koerswinsten gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de flinke plussen een dag eerder. AI-chipconcern Nvidia behoorde echter tot de verliezers op Wall Street na de bekendmaking van kwartaalcijfers woensdag nabeurs.

3 uur geleden
Citroën komt met elektrische versie van beroemde 2CV

PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse autobedrijf Citroën gaat een elektrische versie maken van de beroemde Citroën 2CV, waarvan de productie in 1990 stopte. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. De nieuwe elektrische Citroën 2CV moet in oktober aan het publiek gepresenteerd worden op de autoshow van Parijs.

6 uur geleden
AEX-index scherpt slotrecord iets aan, olieprijzen hoger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.

8 uur geleden
Modemerk Ralph Lauren overtreft omzet- en winstverwachtingen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Modemerk Ralph Lauren heeft afgelopen boekjaar meer kleding verkocht, ondanks hogere prijzen. Het bedrijf meldt in zijn jaarupdate zowel meer winst als omzet dan een jaar eerder.

8 uur geleden
AI-chipbedrijf Nvidia licht hoger op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".

10 uur geleden
AWVN voorziet 'vervelende situaties' bij loontransparantie

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.

10 uur geleden