Slowakije stopt met militaire steun aan Oekraïne
BRATISLAVA (ANP/AFP) - Slowakije stopt met het leveren van militaire hulp aan Oekraïne, maakte de nieuwe premier Robert Fico donderdag bekend. Daarmee komt de populistische Fico zijn verkiezingsbelofte na.
Fico zei tegen het parlement dat zijn land "niet langer wapens levert aan Oekraïne". Wel zal het land nog steeds humanitaire hulp verlenen aan het door oorlog verscheurde buurland.
Het Kremlin zegt in een reactie dat het besluit van Slowakije niet veel invloed zal hebben op het verloop van de oorlog, omdat het land "geen groot aandeel" zou hebben in de wapenleveranties.
Eurosceptisch
Fico werd woensdag voor de vierde keer geïnstalleerd als premier. De leider van de Smer-SSD voerde een eurosceptische campagne. Ook is hij kritisch op de EU-sancties tegen Rusland. Zijn partij vormt een coalitie met de pro-Russische en uiterst rechtse SNS en de linkse partij HLAS.
Tussen 2006 en 2010 en tussen 2012 en 2018 was Fico ook premier van Slowakije. Toen stelde hij zich vaak pragmatisch op.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP) - In Moskou zijn twee politieagenten in de nacht van dinsdag op woensdag gewond geraakt bij een "incident" in de buurt van de plek waar deze week een Russische generaal om het leven kwam, aldus de autoriteiten. Lokale media melden op basis van ooggetuigen dat er sprake was van een explosie.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft visumsancties opgelegd aan voormalig EU-commissaris Thierry Breton en vier anderen. Volgens de VS probeerden zij Amerikaanse technologiebedrijven te dwingen politieke uitingen op hun platforms te controleren.
6 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag deze week tijdelijk zijn cel verlaten. Het hooggerechtshof heeft daar toestemming voor gegeven, zodat hij een operatie kan ondergaan.
10 uur geledenANKARA (ANP/RTR) - Het wrak van de privéjet die onder anderen de Libische legerleider Mohammed Ali Ahmed Al-Haddad vervoerde, is gevonden. Dat meldt de Turkse overheid, schrijft persbureau Reuters. Volgens de Turkse minister van Binnenlandse Zaken Ali Yerlikaya werd het wrak gevonden zo'n 2 kilometer buiten het dorp Kesikkavak, in de provincie Ankara. Inmiddels heeft de openbaar aanklager in Ankara onderzoek ingesteld naar de crash, meldt de Turkse minister van Justitie Yilmaz Tunç.
10 uur geledenWARSCHAU (ANP/BLOOMBERG) - Polen wil toetreden tot de G20, een groep van de grootste economieën ter wereld. Dat zei minister van Financiën Andrzej Domański tegen persbureau Bloomberg. "Wij willen de stem van ons deel van Europa zijn."
16 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie benadrukt dat niet alles geloofd moet worden wat over president Donald Trump wordt gezegd in vrijgegeven documentatie over zedendelinquent Jeffrey Epstein. "Sommige van deze documenten bevatten onware en sensationele beweringen over president Trump die vlak voor de verkiezingen van 2020 bij de FBI zijn ingediend", staat in een bericht op X.
17 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Zweedse activiste Greta Thunberg is in Londen opgepakt bij een pro-Palestijnse demonstratie. Ze was gekomen om pro-Palestijnse activisten te steunen die in de gevangenis in hongerstaking zijn gegaan.
17 uur geleden