Slowakije stopt met militaire steun aan Oekraïne
BRATISLAVA (ANP/AFP) - Slowakije stopt met het leveren van militaire hulp aan Oekraïne, maakte de nieuwe premier Robert Fico donderdag bekend. Daarmee komt de populistische Fico zijn verkiezingsbelofte na.
Fico zei tegen het parlement dat zijn land "niet langer wapens levert aan Oekraïne". Wel zal het land nog steeds humanitaire hulp verlenen aan het door oorlog verscheurde buurland.
Het Kremlin zegt in een reactie dat het besluit van Slowakije niet veel invloed zal hebben op het verloop van de oorlog, omdat het land "geen groot aandeel" zou hebben in de wapenleveranties.
Eurosceptisch
Fico werd woensdag voor de vierde keer geïnstalleerd als premier. De leider van de Smer-SSD voerde een eurosceptische campagne. Ook is hij kritisch op de EU-sancties tegen Rusland. Zijn partij vormt een coalitie met de pro-Russische en uiterst rechtse SNS en de linkse partij HLAS.
Tussen 2006 en 2010 en tussen 2012 en 2018 was Fico ook premier van Slowakije. Toen stelde hij zich vaak pragmatisch op.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - Een dozijn landen heeft bijdragen toegezegd aan een "multinationale missie" om de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te brengen, aldus Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. Die twee landen zullen de missie leiden zodra de omstandigheden dat toelaten, zeiden ze na topoverleg met 49 deelnemers aan de 'Hormuz-coalitie'.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het internationaal recht staat onder druk, juist ook door "landen die unieke verantwoordelijkheden hebben voor het handhaven van internationale vrede en veiligheid", zei VN-chef António Guterres bij een viering van tachtig jaar Internationaal Gerechtshof in Den Haag. Daar zijn ook onder anderen minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen en koning Willem-Alexander aanwezig.
2 uur geledenDOUALA (ANP/DPA/AFP) - Paus Leo heeft de grootste bijeenkomst geleid sinds hij begon aan zijn rondreis door Afrika. Zo'n 120.000 mensen woonden volgens het Vaticaan een mis bij in Kameroen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump houdt vast aan zijn maritieme blokkade van Iran. Dat meldt hij op sociale media nadat Iran had aangekondigd dat commerciële schepen weer door de Straat van Hormuz kunnen varen. Trump schrijft dat de Amerikaanse blokkade "volledig van kracht blijft" tot de "transactie" met Iran voor "100 procent" is voltooid.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opgetogen gereageerd op de aankondiging van Iran over het openen van de Straat van Hormuz. Hij deed dat in een bericht op zijn platform Truth Social.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran opent volgens minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gedurende het bestand de Straat van Hormuz voor alle commerciële scheepvaart. Iran had de straat afgesloten voor schepen van vijandelijke staten.
3 uur geledenWISMAR (ANP) - De Duitse organisatoren van de reddingsactie voor walvis Timmy blijven hoop houden dat het dier bevrijd kan worden. De bultrug heeft "een reële kans om daar weg te komen", zei dierenarts Janine Bahr-van Gemmert tijdens een persconferentie.
6 uur geleden