Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slowakije steunt geen nieuwe sanctiepakketten tegen Rusland

Slowakije steunt geen nieuwe sanctiepakketten tegen Rusland

BRATISLAVA (ANP) - Slowakije steunt geen nieuwe EU-sanctiepakketten meer tegen Rusland. Dat heeft de Slowaakse premier Robert Fico donderdag gezegd tijdens een persconferentie. Fico wil in ruil voor eventuele steun dat de Europese Commissie met concrete voorstellen komt om de Europese elektriciteitsprijzen te verlagen. Ook wil Slowakije af van de "strenge klimaatdoelstellingen", zodat de autoproductie in Slowakije en de rest van Europa veilig kan worden gesteld.

Momenteel wordt er in de EU gewerkt aan een negentiende sanctiepakket. Slowakije lag bij het achttiende sanctiepakket lang dwars, maar stemde daar na toezeggingen uiteindelijk toch mee in. Voor het instellen van sancties is de goedkeuring van alle 27 lidstaten nodig.

Fico ziet het nut van sancties tegen Rusland niet in, zei hij verder op de gezamenlijke persconferentie met voorzitter van de EU-leiders António Costa. Alle sanctiepakketten hebben de houding van Rusland en de situatie aan het front in Oekraïne niet veranderd, zei hij.

Energie

Slowakije is voor een belangrijk deel nog steeds afhankelijk van energie uit Rusland. De Europese Commissie wil de invoer van Russisch gas en olie per 2027 helemaal stopzetten.

Costa zei op de persconferentie de zorgen van Slowakije te begrijpen, maar deed geen toezeggingen. Voor de Europese Unie is "de veiligheid van onze energievoorziening naar Slowakije een prioriteit", zei hij.

Meer uit Buitenland

Middeleeuwse toren in Rome deels ingestort, meerdere gewonden

ROME (ANP) - In Rome is een middeleeuwse toren gedeeltelijk ingestort, meldt persbureau ANSA. De Torre dei Conti, vlak bij het Forum Romanum en het Colosseum, werd gerenoveerd toen een deel van een van de muren naar beneden kwam. Meerdere bouwvakkers belandden onder de bakstenen.

54 minuten geleden
EU maakt 5 miljoen vrij voor noodhulp na orkaan Melissa

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie maakt 5 miljoen euro vrij voor noodhulp aan Jamaica, Cuba en Haïti na orkaan Melissa. Het geld wordt onder meer gebruikt voor drinkwater, sanitaire voorzieningen en noodopvang, laat de Europese Commissie weten.

1 uur geleden
Historisch proces begonnen tegen procureur-generaal Spanje om lek

MADRID (ANP/AFP) - In Spanje is een historisch proces begonnen tegen procureur-generaal Álvaro García Ortiz, de hoogste aanklager van het land. Hij wordt verdacht van betrokkenheid bij het lekken van informatie over de partner van een invloedrijke politica van de rechtse oppositie. Het is de eerste keer in de Spaanse geschiedenis dat een zittende procureur-generaal zich voor de rechter moet verantwoorden.

2 uur geleden
Defensieminister VS bezoekt gedemilitariseerde zone Korea

SEOUL (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth is in Zuid-Korea voor onder meer een bezoek aan de gedemilitariseerde zone aan de grens met Noord-Korea. Het gebied heeft die status omdat de twee landen officieel nooit vrede sloten na een oorlog in de jaren vijftig.

3 uur geleden
President Tanzania beëdigd na dodelijke protesten

DODOMA (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - De Tanzaniaanse president Samia Suluhu Hassan is na dodelijke protesten weer beëdigd als staatshoofd. De plechtigheid vond plaats op een legerbasis en ging gepaard met zware veiligheidsmaatregelen in hoofdstad Dodoma en de grote stad Dar es Salaam.

3 uur geleden
Bekritiseerde president Valencia stapt jaar na overstromingen op

VALENCIA (ANP/AFP) - Carlos Mazón treedt af als regionale president van Valencia. Hij lag onder vuur door zijn aanpak bij de grootschalige overstromingen van vorig jaar. Daarbij kwamen 237 mensen om, vrijwel allemaal in de regio Valencia.

4 uur geleden
Trump verwijt andere grootmachten kernwapens te testen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen beschuldigd van het heimelijk testen van kernwapens. "Rusland test en China test, maar daar praten ze niet over", zei hij in het programma 60 Minutes van CBS. "Ik wil niet het enige land zijn dat niet test."

4 uur geleden