Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slowakije steunt geen nieuwe sanctiepakketten tegen Rusland

Slowakije steunt geen nieuwe sanctiepakketten tegen Rusland

BRATISLAVA (ANP) - Slowakije steunt geen nieuwe EU-sanctiepakketten meer tegen Rusland. Dat heeft de Slowaakse premier Robert Fico donderdag gezegd tijdens een persconferentie. Fico wil in ruil voor eventuele steun dat de Europese Commissie met concrete voorstellen komt om de Europese elektriciteitsprijzen te verlagen. Ook wil Slowakije af van de "strenge klimaatdoelstellingen", zodat de autoproductie in Slowakije en de rest van Europa veilig kan worden gesteld.

Momenteel wordt er in de EU gewerkt aan een negentiende sanctiepakket. Slowakije lag bij het achttiende sanctiepakket lang dwars, maar stemde daar na toezeggingen uiteindelijk toch mee in. Voor het instellen van sancties is de goedkeuring van alle 27 lidstaten nodig.

Fico ziet het nut van sancties tegen Rusland niet in, zei hij verder op de gezamenlijke persconferentie met voorzitter van de EU-leiders António Costa. Alle sanctiepakketten hebben de houding van Rusland en de situatie aan het front in Oekraïne niet veranderd, zei hij.

Energie

Slowakije is voor een belangrijk deel nog steeds afhankelijk van energie uit Rusland. De Europese Commissie wil de invoer van Russisch gas en olie per 2027 helemaal stopzetten.

Costa zei op de persconferentie de zorgen van Slowakije te begrijpen, maar deed geen toezeggingen. Voor de Europese Unie is "de veiligheid van onze energievoorziening naar Slowakije een prioriteit", zei hij.

Meer uit Buitenland

Russische aanvallen maken dodelijke slachtoffers in Oekraïne

KYIV (ANP/RTR/AFP) - In Oekraïne zijn op verschillende plaatsen doden gevallen door Russische aanvallen. In de stad Zaporizja zijn zeker twaalf doden gevallen, meldde de gouverneur van de regio. In Kramatorsk gaat het om zeker vijf doden, schreef president Zelensky op X. In Dnipro vielen vier doden.

59 minuten geleden
Iran ontkent aanvallen op de Emiraten

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran ontkent dat het in de voorbije dagen aanvallen heeft uitgevoerd op de Verenigde Arabische Emiraten. Vanuit het militaire hoofdkwartier Khatam al-Anbiya wordt wel gewaarschuwd dat het leger "vernietigend" zal reageren als de golfstaat actie onderneemt tegen Iran.

1 uur geleden
Stones bevestigen komst van eerste album in drie jaar

LONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.

3 uur geleden
Russische wetenschappers veroordeeld voor hoogverraad

MOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.

4 uur geleden
Advocaat: Nobelprijswinnaar Mohammadi 'tussen leven en dood'

TEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.

6 uur geleden
VAE melden nieuwe Iraanse aanvallen

ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. De luchtafweer komt in actie om raketten en drones uit te schakelen, zeggen de autoriteiten in de Golfstaat.

6 uur geleden
Flotilla-activisten langer vast in Israël

ASHKELON (ANP/AFP/RTR) - Een Israëlische rechtbank heeft het voorarrest verlengd van twee activisten die van boten waren gehaald die naar de Gazastrook voeren. Dat moet de autoriteiten meer tijd geven om de Spanjaard Saif Abu Keshek en de Braziliaan Thiago Avila te verhoren, zegt hun advocaat.

6 uur geleden