Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slowakije blijft bij importverbod Oekraïense landbouwproducten

Slowakije blijft bij importverbod Oekraïense landbouwproducten

BRATISLAVA (ANP/RTR) - Slowakije houdt vast aan een importverbod voor bepaalde Oekraïense landbouwproducten, omdat ze schade berokkenen aan Slowaakse boerenbedrijven. Dit zei premier Robert Fico naar aanleiding van inspanningen bij de Europese Unie om de vrijhandel met Oekraïne ten aanzien van die producten weer een jaar te verlengen. Dat zou dan in juni ingaan.

Fico noemt het beleid van de EU in dit opzicht "afschuwelijk". Volgens hem is het voor de EU-leiding kennelijk niet belangrijk dat Slowaakse boeren kapotgaan. Ze willen alleen Oekraïne tevredenstellen, aldus Fico.

Slowaakse, Hongaarse en Poolse gezanten hebben in Brussel tegen het plan gestemd om de vrije invoer uit Oekraïne te verlengen, aldus de Slowaakse premier. In veel landen in Europa zijn er boerenprotesten. Die zijn voor een deel gericht tegen oneerlijke concurrentie uit landen die geen lid zijn en waar boeren niet te maken hebben met de vele regels en onkosten waar landbouwers in de EU wel mee te kampen hebben.

Oekraïne kreeg in 2014 een vrijhandelsakkoord en sindsdien wordt de Europese markt volgens veel boeren overspoeld met bijvoorbeeld Oekraïens graan en Oekraïense kip.

Meer uit Buitenland

Ruim 4000 vluchten VS geschrapt door naderend extreem winterweer

WASHINGTON (ANP/RTR) - In de Verenigde Staten zijn meer dan 4000 vluchten geannuleerd in aanloop naar het extreme winterweer dat op komst is. Ook is al bij ruim 100.000 stroomafnemers de elektriciteit uitgeschakeld. De storm dreigt oostelijke staten van de VS grotendeels plat te leggen door hevige sneeuwval.

1 uur geleden
Interim-president Venezuela wil 'akkoorden' sluiten met oppositie

CARACAS (ANP/AFP) - Interim-president van Venezuela Delcy Rodriguez heeft zaterdag opgeroepen tot gesprekken met de oppositie om tot 'akkoorden' voor vrede te komen. Ze deed de uitspraken drie weken nadat de Verenigde Staten president Nicolas Maduro afzetten, gevangennamen en naar een Amerikaanse gevangenis brachten.

2 uur geleden
Minneapolis wil met straatverbod inzet federale agenten stoppen

MINNEAPOLIS (ANP) - De stad Minneapolis zal een verzoek bij de rechter indienen voor een tijdelijk straatverbod om de inzet van federale agenten in de stad te stoppen. Dat heeft burgemeester Jacob Frey zaterdag gezegd op een persconferentie, bericht CNN. Het plan volgt op het doodschieten van een man door een agent van de US Border Patrol, de Amerikaanse grenspolitie, in de stad op zaterdag.

3 uur geleden
Trump gaat niet naar Super Bowl en uit weer kritiek op artiesten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij volgende maand niet naar de Super Bowl, de finale van het American footballseizoen, in Santa Clara gaat. Daarnaast haalt hij opnieuw uit naar de artiesten die optreden rondom het grootste sportevenement van de Verenigde Staten.

3 uur geleden
Syrische regering en SDF bevestigen verlenging wapenstilstand

QAMISHLI (ANP/RTR) - Een vierdaags staakt-het-vuren tussen de Syrische regering en Koerdische strijdkrachten is met vijftien dagen verlengd. Dat bevestigen beide partijen nadat ingewijden eerder al een akkoord hadden gemeld.

4 uur geleden
Gouverneur Minnesota wil dat zijn staat schietpartij onderzoekt

MINNEAPOLIS (ANP/AFP) - De gouverneur van Minnesota, Tim Walz, wil dat zijn staat het onderzoek leidt naar de dodelijke schietpartij in Minneapolis van zaterdag. Hij vertrouwt het onderzoek niet toe aan de federale overheid.

5 uur geleden
Grenspolitie: schietende agent Minneapolis was goed getraind

MINNEAPOLIS (ANP) - De federale agent die zaterdag in Minneapolis een man doodschoot was "zeer goed getraind", zei commandant Greg Bovino van de federale Amerikaanse grenspolitie op een persconferentie. De agent zou acht jaar in dienst zijn bij de grenspolitie.

5 uur geleden