Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slowaakse spits Bozenik voor 4,5 jaar naar Feyenoord

Slowaakse spits Bozenik voor 4,5 jaar naar Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Robert Bozenik is officieel Feyenoorder. De 20-jarige Slowaakse spits ondertekende maandag een contract voor 4,5 jaar bij de Rotterdammers. Hij was afgelopen week al medisch gekeurd.

Bozenik komt uit eigen land over van MSK Zilina. Trainer Dick Advocaat wilde graag een extra spits in zijn selectie hebben, omdat hij op die positie nu eigenlijk alleen de beschikking heeft over de Deen Nicolai Jørgensen.

Bozenik, die ook in de belangstelling stond van Hamburger SV, speelde tot dusverre acht interlands voor Slowakije. Daarin scoorde hij vier keer. De spits krijgt bij Feyenoord het shirt met rugnummer 19. Hij kan zaterdag debuteren in de competitiewedstrijd tegen FC Emmen in De Kuip. Bozenik mag dinsdag niet meedoen in het restant van de bekerwedstrijd tegen Fortuna Sittard, die vorige week vanwege de mist na ruim een uur spelen werd gestaakt.

Harde werker

"Feyenoord was de beste optie voor mij", zei Bozenik maandag bij zijn presentatie in De Kuip. "Toen ik het aan mijn familie vertelde, moest iedereen huilen van geluk. Feyenoord is een grote club, een grote naam."

Bozenik zag Feyenoord vorig seizoen spelen. In de voorronde van de Europa League verloren de Rotterdammers met liefst 4-0 van Trencin. Dat duel vond plaats in Zilina. "Ik weet niet of ik iets over die wedstrijd mag zeggen", grapte de Slowaak met technisch directeur Frank Arnesen naast zich achter de tafel. "Ik werkte toen nog niet hier, dus het maakt niet uit", reageerde de Deen.

"Ik ben een harde werker die alles over heeft voor zijn team", omschreef Bozenik zichzelf. "Ik ben nog jong, ik zal moeten wachten op mijn kans."

Meer uit Voetbal

Bild: Neuer keert tijdens WK terug als keeper bij Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keept bij Duitsland tijdens het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat verrassende besluit heeft bondscoach Julian Nagelsmann genomen, meldt de Duitse krant Bild. Neuer (40) nam na het EK van 2024 in eigen land afscheid van de nationale ploeg en speelde sindsdien geen interland meer.

8 minuten geleden
Arsenal na krappe zege op Burnley dicht bij Engelse titel

LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.

11 uur geleden
Koeman vreest voor WK-deelname verdediger Timber

HILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.

14 uur geleden
Leeds gaat stadionverboden opleggen voor homofobe spreekkoren

LEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.

14 uur geleden
Dastgir (36) nieuwe hoofdcoach Almere City FC

ALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.

16 uur geleden
Brugge volgt Correia op als trainer van Telstar

VELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.

16 uur geleden
Onderzoekers zien na kopbal tekenen van hersenschade in het bloed

AMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.

17 uur geleden