Slowaakse spits Bozenik voor 4,5 jaar naar Feyenoord
ROTTERDAM (ANP) - Robert Bozenik is officieel Feyenoorder. De 20-jarige Slowaakse spits ondertekende maandag een contract voor 4,5 jaar bij de Rotterdammers. Hij was afgelopen week al medisch gekeurd.
Bozenik komt uit eigen land over van MSK Zilina. Trainer Dick Advocaat wilde graag een extra spits in zijn selectie hebben, omdat hij op die positie nu eigenlijk alleen de beschikking heeft over de Deen Nicolai Jørgensen.
Bozenik, die ook in de belangstelling stond van Hamburger SV, speelde tot dusverre acht interlands voor Slowakije. Daarin scoorde hij vier keer. De spits krijgt bij Feyenoord het shirt met rugnummer 19. Hij kan zaterdag debuteren in de competitiewedstrijd tegen FC Emmen in De Kuip. Bozenik mag dinsdag niet meedoen in het restant van de bekerwedstrijd tegen Fortuna Sittard, die vorige week vanwege de mist na ruim een uur spelen werd gestaakt.
Harde werker
"Feyenoord was de beste optie voor mij", zei Bozenik maandag bij zijn presentatie in De Kuip. "Toen ik het aan mijn familie vertelde, moest iedereen huilen van geluk. Feyenoord is een grote club, een grote naam."
Bozenik zag Feyenoord vorig seizoen spelen. In de voorronde van de Europa League verloren de Rotterdammers met liefst 4-0 van Trencin. Dat duel vond plaats in Zilina. "Ik weet niet of ik iets over die wedstrijd mag zeggen", grapte de Slowaak met technisch directeur Frank Arnesen naast zich achter de tafel. "Ik werkte toen nog niet hier, dus het maakt niet uit", reageerde de Deen.
"Ik ben een harde werker die alles over heeft voor zijn team", omschreef Bozenik zichzelf. "Ik ben nog jong, ik zal moeten wachten op mijn kans."
Meer uit Voetbal
BOEKAREST (ANP) - Feyenoord kan voorlopig niet beschikken over Sem Steijn. De aanvoerder viel zaterdag in de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle (6-1) als invaller uit met een hamstringblessure. "Dat valt gewoon heel erg tegen. Je moet denken aan zo'n zes weken", meldde trainer Robin van Persie woensdag op een persconferentie in Boekarest. Feyenoord speelt donderdag in de Roemeense hoofdstad tegen FCSB in de Europa League.
1 uur geledenBAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim van Ajax heeft Rayane Bounida gedisciplineerd gestraft. De aanvaller ontbreekt in de basisformatie voor het uitduel met Qarabag in de Champions League omdat hij eerder op de dag te laat was.
1 uur geledenBAKOE (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Qarabag in de Champions League. De 17-jarige middenvelder vervangt Kenneth Taylor, die door een enkelblessure niet inzetbaar is in Bakoe.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Noah Ohio kan voorlopig niet voor FC Utrecht uitkomen. De spits heeft een scheurtje in een hamstring opgelopen en komt tot de winterstop waarschijnlijk niet meer in actie.
4 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - Tatjana Hänni is benoemd tot algemeen directeur bij de Duitse voetbalclub RB Leipzig. Ze is de eerste vrouw bij een Bundesliga-club die een dergelijke positie vervult. Hänni is de opvolgster van Oliver Mintzlaff, die drie jaar geleden vertrok. Sindsdien was de positie vacant.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.
21 uur geleden