Slowaakse premier Fico nodigt Zelensky uit voor gesprek over gas
BRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico heeft maandag de Oekraïense president Volodymyr Zelensky uitgenodigd om gesprekken te voeren over de doorvoer van Russisch gas. De twee landen raakten met elkaar in conflict nadat Kyiv had geweigerd het contract te verlengen dat de doorvoer van Russisch gas naar Europa via Oekraïne garandeerde.
"Zo'n ontmoeting zal een goede basis creëren voor een open gesprek over gaslevering aan Slowakije en andere landen via Oekraïens grondgebied", schreef Fico in een open brief aan Zelensky. De Oekraïense president heeft de uitnodiging beantwoord met een nieuwe uitnodiging. "OK. Kom vrijdag naar Kyiv", reageerde Zelensky op X.
Begin deze maand kwam er een einde aan de gasdoorvoer, nadat deze tijdens de eerste drie jaar in de oorlog nog was doorgelopen. Slowakije was nog sterk afhankelijk van het Russische gas.
Fico verweet Zelensky een gascrisis te veroorzaken in Slowakije en bracht in december een bezoek aan de Russische president Poetin. Volgens Fico toonde Rusland zich bereid om gas te blijven leveren aan Slowakije en het Westen.
Meer uit Buitenland
MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft een zeer grote nachtelijke luchtaanval uitgevoerd op militair-industriële complexen, militaire vliegvelden en installaties van de energiesector. Dat maakte het ministerie van Defensie in Moskou zaterdag bekend
11 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft gezegd dat het leiderschap van het land het erover eens is geen aanvallen uit te voeren op landen van waaruit Iran niet wordt bestookt. Iran zal alleen reageren op aanvallen vanuit die landen. Hij bood de betrokken 'buurlanden' in de regio die Iran heeft aangevallen zijn excuses aan, maar Iran zal zich volgens hem niet overgeven aan Israël en de VS.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - Iran heeft zaterdagochtend raketten afgevuurd op Israël, zo meldde het Israëlische leger. Eerder in de nacht waren er ook al herhaaldelijk meldingen van Iraanse raketaanvallen.
1 uur geledenCAÏRO (ANP/AFP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van de Arabische Liga houden zondag spoedoverleg over de luchtaanvallen op lidstaten aan de Perzische Golf. Hossam Zaki van de liga zei dat de spoedbijeenkomst een videoconferentie is en werd aangevraagd door Egypte, Jordanië, Koeweit, Oman en Qatar.
2 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - De Qatarese luchtvaartautoriteit meldt dat de Golfstaat het luchtruim gedeeltelijk gaat heropenen voor beperkt luchtverkeer. Qatar sloot het luchtruim nadat Iran was begonnen met vergeldingsaanvallen na Amerikaans-Israëlische aanvallen vorige week.
3 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Journalisten van het Franse persbureau AFP melden dat er explosies te horen zijn in Dubai en in de hoofdstad van Bahrein, Manama.
3 uur geledenCHARKIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft zaterdagochtend vroeg een landelijk luchtalarm afgekondigd, nadat bij Russische aanvallen zeker drie doden vielen in de regio Charkiv.
3 uur geleden