Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slowaakse premier Fico bezoekt Poetin in Moskou

Slowaakse premier Fico bezoekt Poetin in Moskou

MOSKOU (ANP/AFP) - De Slowaakse premier Robert Fico heeft zondag in Moskou een ontmoeting gehad met de Russische president Vladimir Poetin, meldt het Kremlin. De leiders spraken een op een met elkaar. Woordvoerder Dmitri Peskov zei dat het "aannemelijk" is dat de twee over de levering van Russisch gas aan Slowakije hebben gesproken.

Slowakije is in hoge mate afhankelijk van Russisch gas, dat via Oekraïne het land binnenkomt. Ondanks de oorlog tussen Oekraïne en Rusland gaat die gastoevoer door, onder een contract dat nog tot 31 december loopt. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft aangekondigd het contract niet te verlengen. De gastoevoer naar Europa via Oekraïne valt daarmee vanaf januari stil.

Fico sneed het onderwerp ook aan op de Europese top in Brussel deze week, waar ook Zelensky was. Zelensky herhaalde toen het contract niet te verlengen. "We staan overduidelijk aan het begin van een gascrisis, met dank aan president Zelensky", zei Fico na afloop. De Oekraïense president zou compromissen die Fico had voorgesteld hebben afgewezen. Met de Hongaarse premier Viktor Orbán is Fico een van de weinige Europese leiders die contact heeft met Poetin. Ook Hongarije importeert veel Russisch gas dat via Oekraïne het land in stroomt.

Fico leidt een links-populistische en nationalistische coalitieregering. Hij heeft bij zijn aantreden de militaire hulp van Slowakije aan Oekraïne stopgezet omdat hij vindt dat wapenleveranties de oorlog rekken. In mei raakte hij zwaargewond toen hij van dichtbij werd neergeschoten. De schutter, een 71-jarige dichter, kon direct worden aangehouden.

Meer uit Buitenland

Zeker zeven doden bij ontploffing op politiebureau Kashmir

NEW DELHI (ANP) - Zeker zeven mensen zijn om het leven gekomen en 27 gewond geraakt toen op een politiebureau in Kashmir in het noorden van India in beslag genomen explosieven ontploften. Dat meldde het Indiase televisiestation NDTV.

26 minuten geleden
Bloomberg: Trump verkoopt waarschijnlijk F-35's aan Saoedi-Arabië

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat naar verwachting een overeenkomst sluiten met de Saudische kroonprins Mohammed bin Salman, waardoor het koninkrijk F-35 straaljagers kan kopen, meldt een anonieme functionaris aan Bloomberg. De verkoop zou de banden met Saoedi-Arabië aanzienlijk verstevigen. Bin Salman komt dinsdag op bezoek in het Witte Huis.

4 uur geleden
Zoon Bolsonaro vervolgd voor poging tot samenspannen met VS

BRASILIA (ANP/RTR) - Het Braziliaanse hooggerechtshof gaat de zoon van ex-president Jair Bolsonaro, Eduardo, vervolgen voor een poging tot samenspanning met Amerikaanse autoriteiten. Hij vroeg president Trump om zich te bemoeien met de zaak tegen zijn vader en sancties op te leggen.

5 uur geleden
Doden bij busongeluk in Zweedse hoofdstad Stockholm

STOCKHOLM (ANP) - Bij een busongeluk in de Zweedse hoofdstad Stockholm zijn drie doden en meerdere gewonden gevallen, meldt de politie. Een bus reed in op een bushalte waar mensen stonden te wachten. Drie gewonden zijn naar het ziekenhuis gebracht.

5 uur geleden
Trump probeert nieuwe ruzie Thailand en Cambodja te beslechten

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Trump heeft contact opgenomen met Thailand en Cambodja na het oplaaien van het grensconflict tussen de Zuidoost-Aziatische buurlanden. Het jongste geschil dreigt het door Trump bemiddelde vredesakkoord te doen mislukken, aldus het Witte Huis.

6 uur geleden
CNN: experts VS proberen nieuwe kernproeven te voorkomen

WASHINGTON (ANP) - Amerikaanse kernwapenspecialisten gaan de komende dagen vergaderen met het Witte Huis om president Trump ervan te overtuigen geen nieuwe kernproeven uit te voeren, melden bronnen aan CNN. Trump gaf eind oktober opdracht om direct te beginnen met het testen van kernwapens "op gelijke basis" met andere landen. Dat leidde wereldwijd tot verwarring.

7 uur geleden
Cel voor diefstal Meisje met Ballon van Banksy

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Een man die een Girl with Balloon (Meisje met Ballon), een van de bekendste werken van de Britse straatkunstenaar Banksy, had gestolen, is veroordeeld tot dertien maanden gevangenisstraf. Het werk, dat volgens de politie een waarde heeft van omgerekend ruim 300.000 euro, toont een jong meisje dat reikt naar een rode hartvormige ballon. Er zijn meerdere muurschilderingen met dezelfde afbeelding in Londen en elders.

7 uur geleden