Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slowaakse premier Fico bezoekt Poetin in Moskou

Slowaakse premier Fico bezoekt Poetin in Moskou

MOSKOU (ANP/AFP) - De Slowaakse premier Robert Fico heeft zondag in Moskou een ontmoeting gehad met de Russische president Vladimir Poetin, meldt het Kremlin. De leiders spraken een op een met elkaar. Woordvoerder Dmitri Peskov zei dat het "aannemelijk" is dat de twee over de levering van Russisch gas aan Slowakije hebben gesproken.

Slowakije is in hoge mate afhankelijk van Russisch gas, dat via Oekraïne het land binnenkomt. Ondanks de oorlog tussen Oekraïne en Rusland gaat die gastoevoer door, onder een contract dat nog tot 31 december loopt. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft aangekondigd het contract niet te verlengen. De gastoevoer naar Europa via Oekraïne valt daarmee vanaf januari stil.

Fico sneed het onderwerp ook aan op de Europese top in Brussel deze week, waar ook Zelensky was. Zelensky herhaalde toen het contract niet te verlengen. "We staan overduidelijk aan het begin van een gascrisis, met dank aan president Zelensky", zei Fico na afloop. De Oekraïense president zou compromissen die Fico had voorgesteld hebben afgewezen. Met de Hongaarse premier Viktor Orbán is Fico een van de weinige Europese leiders die contact heeft met Poetin. Ook Hongarije importeert veel Russisch gas dat via Oekraïne het land in stroomt.

Fico leidt een links-populistische en nationalistische coalitieregering. Hij heeft bij zijn aantreden de militaire hulp van Slowakije aan Oekraïne stopgezet omdat hij vindt dat wapenleveranties de oorlog rekken. In mei raakte hij zwaargewond toen hij van dichtbij werd neergeschoten. De schutter, een 71-jarige dichter, kon direct worden aangehouden.

Meer uit Buitenland

Mexico stuurt geen olie meer naar Cuba, maar wel humanitaire hulp

MEXICO-STAD (ANP/BLOOMBERG) - Mexico heeft olieleveringen aan Cuba stopgezet vanwege de dreiging met sancties door Donald Trump. Dat zei de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum maandag. Ze beloofde wel door te gaan met het sturen van humanitaire hulp naar het met een brandstoftekort kampende Caribische eiland.

6 minuten geleden
Starmer heeft weer lucht na steun van kabinetsleden

LONDEN (ANP) - De kabinetsleden van de Britse premier Keir Starmer hebben hun steun voor hem uitgesproken. Dat geeft de premier weer lucht, nadat de leider van de Labour-partij in Schotland, Anas Sarwar, tot zijn aftreden had opgeroepen. Dat melden Britse media zoals de BBC.

15 minuten geleden
Maxwell weigert te antwoorden op vragen van Amerikaans parlement

WASHINGTON (ANP) - Ghislaine Maxwell, die jarenlang de vertrouwelinge was van de veroordeelde Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein, heeft maandag geweigerd te antwoorden op de vragen van een commissie in het Amerikaanse Congres. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.

1 uur geleden
Europese Rekenkamer kritisch over plannen nieuw EU-landbouwbeleid

LUXEMBURG (ANP) - De Europese Rekenkamer (ERK) is uiterst kritisch over het voorstel van de Europese Commissie voor het gemeenschappelijk landbouwbeleid in de nieuwe meerjarenbegroting 2028-2034. Duidelijkheid, voorspelbaarheid en eerlijkheid zijn essentieel voor een landbouwbeleid dat boeren en plattelandsgemeenschappen echt ondersteunt, maar dat ontbreekt, vatte ERK-lid Iliana Ivanova maandag de kritiek samen.

1 uur geleden
Schotse Labour-leider Anas Sarwar roept Starmer op te vertrekken

EDINBURGH (ANP) - De Schotse Labour-leider Anas Sarwar heeft zijn partijgenoot Keir Starmer opgeroepen op te stappen als premier. Sarwar is het meest prominente Labour-lid tot nu toe dat openlijk heeft uitgesproken dat Starmer moet vertrekken.

3 uur geleden
Noorse politie onderzoekt ex-ambassadeur om banden met Epstein

OSLO (ANP) - De Noorse politie is een onderzoek begonnen naar een recent afgetreden ambassadeur om haar banden met de overleden Amerikaanse zedendelinquent en zakenman Jeffrey Epstein. De voormalige topdiplomaat in Jordanië en Irak, Mona Juul, wordt beschuldigd van ernstige corruptie. Tegen haar man is een crimineel onderzoek geopend voor medeplichtigheid, melden Noorse media zoals omroep NRK.

3 uur geleden
Arrestaties bij protesten tegen bezoek Herzog aan Australië

SYDNEY (ANP) - Bij protesten in de Australische stad Sydney zijn zeker 27 mensen gearresteerd, meldt de politie aan ABC News. In meerdere steden in het land vonden demonstraties plaats vanwege het bezoek van de Israëlische president Isaac Herzog. Hij heeft een krans gelegd bij Bondi Beach, waar in december 15 doden vielen toen schutters het vuur openden tijdens een Joodse viering.

4 uur geleden