
Slowaakse ECB-beleidsmaker Kazimir beschuldigd van omkoping
BRATISLAVA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De president van de centrale bank van Slowakije en beleidsmaker bij de Europese Centrale Bank (ECB) Peter Kazimir wordt door justitie in het land beschuldigd van omkoping. Kazimir ontkent de aanklacht en zegt zich te zullen verdedigen.
Volgens lokale media was Kazimir als oud-minister van Financiën betrokken bij omkoping van het voormalige hoofd van de Slowaakse belastingdienst. Kazimir werd in 2019 president van de centrale bank van het land.
Kazimir stelt dat de beschuldigingen onwaar zijn en niet op de hoogte te zijn van het schenden van de wet. Leden van het ECB-bestuur kunnen verwijderd worden als ze schuldig zijn bevonden aan ernstige overtredingen.
Het is de tweede centralebankpresident van een euroland die wordt onderzocht voor omkoping. In 2018 werd het toenmalige hoofd van de centrale bank van Letland beschuldigd van omkoping. Hij ontkent alle aantijgingen en vecht die zaak nog aan.
Meer uit Financieel
STOCKHOLM (ANP) - Gebruikers van Spotify kunnen binnenkort over en weer berichtjes naar elkaar sturen. De muziekstreamingdienst rolt vanaf deze week een berichtenfunctie uit voor zowel gratis gebruikers als mensen met een premiumabonnement.
9 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Een doorstart van de vorige week failliet verklaarde Nederlandse tak van sieradenketen Claire's lijkt ver weg. Curator Frans Crul meldt dat er nog geen gegadigden zijn die zich hebben gemeld. De negen winkels in onder meer Amsterdam, Arnhem en Rotterdam blijven volgens hem voorlopig wel open.
43 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie gaat zelf over het reguleren van techbedrijven, benadrukt een woordvoerder van de Europese Commissie na dreiging van de Amerikaanse president Donald Trump. Trump waarschuwde op platform Truth Social met importheffingen en exportbeperkingen voor landen die Amerikaanse techbedrijven extra belastingen opleggen of reguleren met speciale wetgeving.
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandsche Bank (DNB) wil niet reageren op Donald Trumps beslissing om Federal Reserve-bestuurder Lisa Cook te ontslaan. "Dat is iets tussen de Fed, mevrouw Cook en het Witte Huis", laat een woordvoerder weten. In algemene zin wil de Nederlandse centrale bank wel kwijt dat monetair beleid en prijsstabiliteit gebaat zijn bij een onafhankelijke centrale bank.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwbouwsector heeft weinig aan de versoepelde regels voor stikstofuitstoot bij verduurzamingsprojecten, die het demissionaire kabinet maandag naar buiten bracht. Dit meldt jurist Nicolette Zandvliet van NEPROM, de brancheorganisatie van projectontwikkelaars.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland en Canada gaan nauwer samenwerken op het gebied van zeldzame aardmetalen. Dat hebben de Duitse bondskanselier Friedrich Merz en de Canadese premier Mark Carney afgesproken tijdens gesprekken in Berlijn. Zo willen de landen nieuwe projecten gaan financieren voor winning van belangrijke grondstoffen als kobalt, lithium, wolfraam en nikkel.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Het Amerikaanse technologieconcern Apple moet advertenties in Duitsland intrekken waarin wordt beweerd dat zijn smartwatches 'CO2-neutraal' zijn. Een rechtbank in Frankfurt oordeelde dinsdag dat de claims misleidend zijn.
3 uur geleden