Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slowaakse bankgouverneur blijft aan ondanks omkoopbeschuldiging

Slowaakse bankgouverneur blijft aan ondanks omkoopbeschuldiging

BRATISLAVA (ANP/RTR) - De president van de centrale bank van Slowakije is niet van plan op te stappen na beschuldigingen van omkoping. Peter Kazimir, die ook beleidsmaker is bij de Europese Centrale Bank (ECB), liet woensdag weten op zijn plek te blijven zitten.

"Deze beschuldiging houdt niet direct verband met de activiteiten van de Nationale Bank", zei Kazimir. "Ik werk aan een bezwaarschrift tegen de beschuldigingen. Ik heb geen misdaad begaan en ik zal mijn plichten als gouverneur blijven vervullen."

Volgens lokale media was Kazimir als oud-minister van Financiën betrokken bij omkoping van het voormalige hoofd van de Slowaakse belastingdienst. Hij werd in 2019 president van de centrale bank van het land. De Slowaak was in 2017 ook een van de vier kandidaten om Jeroen Dijsselbloem op te volgen als voorzitter van de Eurogroep. Die functie ging toen naar de Portugees Mario Centeno.

Kazimir is de tweede centralebankpresident van een euroland die wordt onderzocht voor omkoping. In 2018 werd het toenmalige hoofd van de centrale bank van Letland beschuldigd van omkoping. Hij ontkent alle aantijgingen en vecht die zaak nog aan.

Ondertussen neemt vanuit de politiek de druk toe op Kazimir om af te treden. De president van Slowakije Zuzana Caputova voegde zich bij de groeiende lijst."Als ik Peter Kazimir was, zou ik overwegen ontslag te nemen", aldus Caputova op haar Facebookpagina. "Zijn vertrek uit de functie hoeft niet te worden beschouwd als een schuldbekentenis, maar als een manier om de geloofwaardigheid te beschermen van de instelling die hij leidt."

Meer uit Financieel

Duitse transportsector wil steun overheid om dure diesel

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse brancheorganisatie voor wegtransport vraagt de overheid om financiële steun door de sterke stijging van dieselprijzen. Volgens de vereniging van transport- en logistieke bedrijven BGL werkt de dure diesel uiteindelijk door in de consumentenprijzen.

6 uur geleden
Schouten: chemiesector onder druk, gebrek aan urgentie kabinet

AMSTERDAM (ANP) - Door de stijgende energieprijzen en het uitblijven van overheidsmaatregelen komt de Nederlandse chemiesector in zware problemen, waarschuwt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten. "Er is een gebrek aan urgentie bij het kabinet", zei ze in het programma Buitenhof.

7 uur geleden
Mkb'ers willen snel kabinetsingrijpen tegen dure brandstof

DEN HAAG (ANP) - Het gros van de ondernemers in het midden- en kleinbedrijf wil dat het kabinet spoedig met maatregelen komt om de torenhoge energie- en brandstofprijzen te dempen, meldt Ondernemend Nederland (ONL) na onderzoek. De ondernemersvereniging pleit voor een structurele verlaging van de energie- en brandstofprijzen en niet voor een "tijdelijke pleister".

9 uur geleden
Italië blijft financieel gezond ondanks steun tegen dure energie

ROME (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse regering verwacht dat de steun aan bedrijven en gezinnen, bedoeld om hen te beschermen tegen hoge prijzen veroorzaakt door de Iranoorlog, de begrotingspositie van het land niet schaadt. Volgens de Italiaanse economieminister Giancarlo Giorgetti verkeert Italië in een "solide" positie om de crisis aan te pakken.

12 uur geleden
Open Huizen Dag trekt 52.000 bezoekers, meer dan vorige keer

UTRECHT (ANP) - Ongeveer 52.000 mensen hebben zaterdag een koopwoning bezichtigd tijdens de Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in oktober. Toen bekeken 45.000 mensen een huis.

1 dag geleden
WTO-leden dichter bij overeenkomst digitale handel

YAOUNDÉ (ANP) - Wereldwijde afspraken om geen invoerheffingen in te voeren voor digitale handel worden mogelijk verlengd. Binnen de Wereldhandelsorganisatie (WTO) is de afspraak dat "elektronische transmissies", zoals downloads of digitale diensten, niet te maken mogen krijgen met importheffingen. India verzette zich aanvankelijk tegen een verlenging van die overeenkomst, maar laat zijn bezwaren op de WTO-top in Kameroen mogelijk vallen.

1 dag geleden
Haven in Oman ligt twee dagen stil, verwacht Maersk

KOPENHAGEN (ANP) - De werkzaamheden in de haven van Salalah in Oman liggen ongeveer 48 uur stil na een aanval zaterdagochtend, verwacht Maersk. De haven werd geëvacueerd na een "veiligheidsincident" dat schade heeft veroorzaakt aan een hijskraan. Volgens Maersk waren drones betrokken bij de aanval en werden explosies gemeld.

1 dag geleden