Slowaakse bankgouverneur blijft aan ondanks omkoopbeschuldiging
BRATISLAVA (ANP/RTR) - De president van de centrale bank van Slowakije is niet van plan op te stappen na beschuldigingen van omkoping. Peter Kazimir, die ook beleidsmaker is bij de Europese Centrale Bank (ECB), liet woensdag weten op zijn plek te blijven zitten.
"Deze beschuldiging houdt niet direct verband met de activiteiten van de Nationale Bank", zei Kazimir. "Ik werk aan een bezwaarschrift tegen de beschuldigingen. Ik heb geen misdaad begaan en ik zal mijn plichten als gouverneur blijven vervullen."
Volgens lokale media was Kazimir als oud-minister van Financiƫn betrokken bij omkoping van het voormalige hoofd van de Slowaakse belastingdienst. Hij werd in 2019 president van de centrale bank van het land. De Slowaak was in 2017 ook een van de vier kandidaten om Jeroen Dijsselbloem op te volgen als voorzitter van de Eurogroep. Die functie ging toen naar de Portugees Mario Centeno.
Kazimir is de tweede centralebankpresident van een euroland die wordt onderzocht voor omkoping. In 2018 werd het toenmalige hoofd van de centrale bank van Letland beschuldigd van omkoping. Hij ontkent alle aantijgingen en vecht die zaak nog aan.
Ondertussen neemt vanuit de politiek de druk toe op Kazimir om af te treden. De president van Slowakije Zuzana Caputova voegde zich bij de groeiende lijst."Als ik Peter Kazimir was, zou ik overwegen ontslag te nemen", aldus Caputova op haar Facebookpagina. "Zijn vertrek uit de functie hoeft niet te worden beschouwd als een schuldbekentenis, maar als een manier om de geloofwaardigheid te beschermen van de instelling die hij leidt."
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is ook na haar telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump optimistisch over de handelsdeal tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten. Trump dreigde na het gesprek met hogere importheffingen als de Europeanen de deal niet voor 4 juli doorvoeren, maar Von der Leyen heeft er vertrouwen in dat dat gaat lukken.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Shake Shack ging donderdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York. De hamburgerketen heeft in het eerste kwartaal een omzet behaald die tegenviel bij de verwachtingen van kenners. De Amerikaanse fastfoodketen heeft onder meer last van stijgende kosten voor rundvlees en slecht weer.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Europese Unie tot 4 juli de tijd om de handelsdeal met de Verenigde Staten in te voeren. Hij dreigt anders de importheffingen voor het landenblok te verhogen, stelt de president in een bericht op zijn socialemediaplatform Truth Social.
5 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Frankrijk heeft zijn onderzoek naar Elon Musk en diens socialemediaplatform X opgevoerd, nadat de miljardair niet kwam opdagen voor een vrijwillig verhoor waarvoor hij was opgeroepen. Dat meldden Franse aanklagers donderdag.
5 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Harrods heeft tientallen mensen een vergoeding gegeven na seksueel misbruik door de inmiddels overleden eigenaar Mohamed Al Fayed. Meer dan 75 slachtoffers hebben een "volledige compensatie" gekregen na het indienen van een claim bij het beroemde Londense warenhuis.
6 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Britse adverteerders vinden dat Google zijn eigen advertentiedienst online heeft voorgetrokken. Zij hebben daarover een claim ingediend in het Verenigd Koninkrijk en eisen een schadevergoeding tot 3 miljard pond (bijna 3,5 miljard euro).
7 uur geledenKEULEN (ANP/AFP) - Het Duitse AI-vertaalbedrijf DeepL schrapt ongeveer een kwart van de banen. Topman en oprichter Jarek Kutylowski meldt donderdag op LinkedIn dat zo'n 250 werkplekken bij DeepL verdwijnen vanwege de opmars van kunstmatige intelligentie.
7 uur geleden