Slovenië wijst Kazachstan terug en boekt ticket voor EK voetbal
LJUBLJANA (ANP) - Slovenië heeft zich geplaatst voor het EK voetbal van 2024. De Slovenen wezen in een rechtstreeks duel Kazachstan terug (2-1) en eindigden op de tweede plaats in de groep. Het al geplaatste Denemarken werd groepswinnaar ondanks een 2-0-nederlaag in Noord-Ierland.
Slovenië wist dat het in Ljubljana tegen Kazachstan aan een gelijkspel genoeg zou hebben. De thuisploeg kwam in de 41e minuut op een 1-0-voorsprong na een benutte strafschop van Benjamin Sesko, maar Kazachstan kwam meteen na rust weer langszij via Ramazan Orazov. Benjamin Verbic schoot 5 minuten voor tijd de bevrijdende 2-1 binnen.
Denemarken kwam na een uur op achterstand in Noord-Ierland via Isaac Price. Dion Charles zette tien minuten voor tijd de 2-0-eindstand op het bord. Finland won het uitduel met San Marino dankzij twee treffers van Pyry Soiri: 1-2. Filippo Berardi benutte diep in de blessuretijd een strafschop voor San Marino.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft langer coach van Manchester United. De 44-jarige Engelsman heeft een nieuw contract getekend bij de huidige nummer 3 van de Premier League dat hem tot 2028 aan de club verbindt.
48 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Hoofdtrainer Pep Guardiola (55) gaat na tien seizoenen weg bij Manchester City. Dat heeft de Engelse club bevestigd. De Spaanse coach werkte sinds 2016 bij City en veroverde twintig prijzen met de club. Het winnen van de Champions League in 2023 was zijn hoogtepunt.
48 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - De finale van de play-offs om deelname aan de voorronden van de Conference League tussen Ajax en FC Utrecht wordt vervroegd. Het duel in Volendam begint zondag om 12.15 uur in plaats van om 18.00 uur. Dat heeft de KNVB aan het ANP bekendgemaakt. Supporters van beide clubs mogen in het Kras Stadion aanwezig zijn.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Trainer Álvaro Arbeloa van Real Madrid heeft bevestigd dat hij na het seizoen vertrekt als coach van de nummer 2 van Spanje. De 43-jarige oud-speler verving begin dit jaar Xabi Alonso, maar heeft de topclub niet aan succes kunnen helpen. "Ja", antwoordde de Spanjaard op de vraag of hij kon bevestigen dat hij volgend seizoen niet meer de coach van de club is.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Bondscoach Thomas Tuchel gaat met Engeland zonder bekende spelers als Harry Maguire, Phil Foden, Cole Palmer en Trent Alexander-Arnold naar het WK voetbal. Dat heeft de Engelse voetbalbond bekendgemaakt. Oud-Ajacied Jordan Henderson en voormalig PSV'er Noni Madueke behoren wel tot de selectie van 26 spelers van Engeland. Verder rekent Tuchel op sterspelers Harry Kane, Jude Bellingham en Declan Rice.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - Supporters van Willem II mogen zaterdag alsnog aanwezig zijn bij de finale van de play-offs om promotie/degradatie bij FC Volendam. Eerder besloot de gemeente Edam-Volendam om de uitfans te weren na ongeregeldheden bij de laatste wedstrijd van FC Volendam.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord krijgt De Kuip in eigen handen. De Rotterdamse voetbalclub, Stadion Feijenoord en de Vereniging Aandeelhouders Stadion Feijenoord (VASF) hebben daar overeenstemming over bereikt. Dat heeft Feyenoord op de website bekendgemaakt.
2 uur geleden