Slovenië wijst Kazachstan terug en boekt ticket voor EK voetbal
LJUBLJANA (ANP) - Slovenië heeft zich geplaatst voor het EK voetbal van 2024. De Slovenen wezen in een rechtstreeks duel Kazachstan terug (2-1) en eindigden op de tweede plaats in de groep. Het al geplaatste Denemarken werd groepswinnaar ondanks een 2-0-nederlaag in Noord-Ierland.
Slovenië wist dat het in Ljubljana tegen Kazachstan aan een gelijkspel genoeg zou hebben. De thuisploeg kwam in de 41e minuut op een 1-0-voorsprong na een benutte strafschop van Benjamin Sesko, maar Kazachstan kwam meteen na rust weer langszij via Ramazan Orazov. Benjamin Verbic schoot 5 minuten voor tijd de bevrijdende 2-1 binnen.
Denemarken kwam na een uur op achterstand in Noord-Ierland via Isaac Price. Dion Charles zette tien minuten voor tijd de 2-0-eindstand op het bord. Finland won het uitduel met San Marino dankzij twee treffers van Pyry Soiri: 1-2. Filippo Berardi benutte diep in de blessuretijd een strafschop voor San Marino.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Trainer Dick Schreuder van NEC ziet het duel met Feyenoord van zondag niet als cruciaal voor de uiteindelijke tweede plaats in de Eredivisie. "Die tweede plek wordt niet beslist in dit weekend", zei de coach in aanloop naar de wedstrijd tussen de nummers 2 en 3 van de ranglijst.
1 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft geen straf gekregen na het ongeoorloofde gebruik van zijn telefoon tijdens de wedstrijd van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1) in maart. Het Braziliaanse sporttribunaal STJD besloot de topscorer aller tijden van Oranje slechts een waarschuwing te geven.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In voetbalstadion de ArenA in Amsterdam kunnen naamgenoten van Johan Cruijff op zijn geboortedag een gratis stadiontour krijgen. De rondleidingen zijn ter gelegenheid van het 30-jarig jubileum van de ArenA. Ze vinden plaats op 25 april tussen 09.30 en 18.00 uur. Bezoekers krijgen de kans om met de Champions League-beker uit 1972 op de foto te gaan.
3 uur geledenKRAKAU (ANP) - AZ is ver verwijderd van een plaats in de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld ging in Krakau ruim onderuit bij Sjachtar Donetsk: 3-0. Bij rust was het nog 0-0. Alle doelpunten vielen in de laatste twintig minuten.
13 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Mohammed Kudus kan in juni mogelijk niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De oud-Ajacied heeft een terugval in zijn herstel van een blessure aan zijn bovenbeen, meldt zijn werkgever Tottenham Hotspur.
13 uur geledenKRAKAU (ANP) - Ro-Zangelo Daal wordt donderdag om disciplinaire redenen buiten het basiselftal van AZ gelaten. De 22-jarige buitenspeler kwam op de wedstrijddag te laat voor een bijeenkomst. Dat zei trainer Leerroy Echteld voor het begin van de kwartfinale tegen Sjachtar Donetsk tegen Ziggo Sport.
15 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Andy Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool. De 32-jarige Schotse linkervleugelverdediger heeft een aflopend contract bij de club waar Arne Slot trainer is.
16 uur geleden