Slovenië wijst Kazachstan terug en boekt ticket voor EK voetbal
LJUBLJANA (ANP) - Slovenië heeft zich geplaatst voor het EK voetbal van 2024. De Slovenen wezen in een rechtstreeks duel Kazachstan terug (2-1) en eindigden op de tweede plaats in de groep. Het al geplaatste Denemarken werd groepswinnaar ondanks een 2-0-nederlaag in Noord-Ierland.
Slovenië wist dat het in Ljubljana tegen Kazachstan aan een gelijkspel genoeg zou hebben. De thuisploeg kwam in de 41e minuut op een 1-0-voorsprong na een benutte strafschop van Benjamin Sesko, maar Kazachstan kwam meteen na rust weer langszij via Ramazan Orazov. Benjamin Verbic schoot 5 minuten voor tijd de bevrijdende 2-1 binnen.
Denemarken kwam na een uur op achterstand in Noord-Ierland via Isaac Price. Dion Charles zette tien minuten voor tijd de 2-0-eindstand op het bord. Finland won het uitduel met San Marino dankzij twee treffers van Pyry Soiri: 1-2. Filippo Berardi benutte diep in de blessuretijd een strafschop voor San Marino.
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
1 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.
1 uur geledenLENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.
1 uur geledenALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.
10 uur geledenPAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
1 dag geleden