Slovenië trekt miljarden uit voor herstel schade overstromingen
LJUBLJANA (ANP/DPA) - De regering van Slovenië trekt miljarden uit voor de herstelwerkzaamheden die nodig zijn na de zware overstromingen van begin augustus. Volgens premier Robert Golob wordt de schade vooralsnog geschat op zo'n 4,7 miljard euro, maar zal de overheid 7 miljard euro uittrekken. Met het geld wil de premier niet alleen de schade herstellen, maar ook meer bescherming bieden tegen nieuwe natuurrampen. Dat zei hij donderdag tegen het Sloveense parlement.
Door hevige regens ontstonden er een kleine maand geleden landverschuivingen en liepen velden, straten en panden onder water. Talrijke plaatsen in vooral het noorden en het midden van Slovenië raakten door de waterstromen en aardverschuivingen volkomen geïsoleerd. Meerdere mensen, onder wie twee Nederlanders, kwamen om het leven als gevolg van het noodweer.
Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie heeft Slovenië onlangs voor 400 miljoen euro aan hulp toegezegd. Mogelijk maakt Slovenië ook nog aanspraak op andere EU-potjes om de schade te herstellen.
Meer uit Buitenland
ISTANBUL (ANP/AFP) - Een Turkse journalist die voor de Duitse wereldomroep (DW) werkt, Alican Uludağ, is onder voorwaarden door de Turkse justitie vrijgelaten. Hij werd dinsdag opnieuw aangehouden in verband met berichten op sociale media. Hij was twee maanden voorwaardelijk op vrije voeten in afwachting van een proces met betrekking tot zijn stellingname of berichtgeving.
1 uur geledenMONROVIA (ANP) - De politie in Liberia zegt dinsdag voor meer dan 300 miljoen dollar aan cocaïne te hebben onderschept in de buurt van de hoofdstad Monrovia, meldt de BBC. Het zou de grootste cocaïnevangst in het land ooit zijn.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - In Frankrijk zijn tijdens de hittegolf van juni 5764 meer sterfgevallen geregistreerd dan normaal, aldus voorlopige cijfers van de Franse gezondheidsautoriteiten. Die noemen de oversterfte onder mensen van 15 jaar en ouder "ongekend".
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt voortaan een brug of elektriciteitscentrale in Iran te bombarderen voor elke Iraanse aanval op een schip in de Straat van Hormuz. Of die aanvallen nu "met een raket, drone of ander wapen" zijn. Dat schrijft hij op zijn Truth Social.
2 uur geledenOSLO (ANP) - Noorwegen heeft de 77 slachtoffers herdacht van de aanslagen in Oslo en Utøya van vijftien jaar geleden. In de kathedraal van Oslo vond een herdenkingsdienst plaats. Daarbij waren ook koning Harald en koningin Sonja aanwezig.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Door de ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) en Oeganda zijn meer dan duizend doden gevallen, zegt de WHO. In de DRC gaat het om 999 sterfgevallen en over de grens in Oeganda waren het er twee.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse milieuminister Monique Barbut blijft op verzoek van president Emmanuel Macron toch aan. Dat meldt haar kantoor aan persbureau AFP. Barbut kondigde woensdagochtend haar ontslag aan op LinkedIn, vanwege meningsverschillen over het gebruik van pesticiden.
5 uur geleden