
Sloveen Roglic mist WK wielrennen na val in Vuelta
LJUBLJANA (ANP) - Primoz Roglic doet volgende week niet mee aan de wereldkampioenschappen wielrennen in Wollongong in Australië, een stad ongeveer 100 kilometer ten zuiden van Sydney. De Sloveense wielrenner van Jumbo-Visma ging dinsdag onderuit in de zestiende etappe van de Ronde van Spanje. Roglic is niet op tijd hersteld van de verwondingen die hij bij die val opliep.
Tweevoudig Tourwinnaar Tadej Pogacar is de kopman van de Sloveense ploeg, die uit slechts zes renners in plaats van acht bestaat. Naast Roglic kunnen ook de geblesseerde Luka Mezgec en de zieke Matej Mohoric niet meedoen.
"We kunnen het tempo niet bepalen omdat we twee renners missen", zei bondscoach Uros Murn bij de bekendmaking van het team op een persconferentie in Ljubljana. "Maar we hebben grote verwachtingen van Pogacar. Hij is ons plan A, maar we hebben met Jan Tranik ook een plan B. Hij verkeert momenteel in topvorm en zou een centrale rol kunnen spelen."
Murn selecteerde naast Pogacar en Tranik de renners Jan Polanec, Domen Novak, David Per en Jaka Primozic.
Pogacar won zondag de Grote Prijs van Montreal uit de WorldTour. Dat betekende alweer de 44e zege als prof voor de pas 23-jarige renner.
Meer uit Sport
HEUSDEN-ZOLDER (ANP) - Steffie van der Peet heeft bij de Europese Kampioenschappen baanwielrennen in het Belgische Heusden-Zolder goud gewonnen op de keirin. De 25-jarige Haagse hield in de sprint de Britse Rhian Edmunds en Hetty van de Wouw achter zich.
10 minuten geledenBAKOE (ANP) - Judoka's Frank de Wit en Marit Kamps hebben een bronzen medaille overgehouden aan het Grand Slam van Bakoe. De Nederlander won in de klasse tot 90 kilo in de kwartfinales van de Fin Artur Kanevets, maar redde het in de halve finales niet tegen de Braziliaan Marcelo Fronckowiak. De Wit verloor op ippon, maar won vervolgens in de strijd om het brons wel van Islam Sogenov. Die Serviër had in de eerste ronde Mark van Dijk uitgeschakeld.
13 minuten geledenHEUSDEN-ZOLDER (ANP) - Maike van der Duin en Lisa van Belle hebben bij de Europese kampioenschappen baanwielrennen in het Belgische Heusden-Zolder het goud gepakt op de koppelkoers. Het Nederlandse duo verraste vorig jaar op de Olympische Spelen van Parijs al met het brons.
20 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Titelhoudster Joy Beune heeft naast een WK-ticket voor de 5000 meter volgende maand in Hamar gegrepen. De 25-jarige wereldkampioene uit Borne eindigde tijdens de NK in Heerenveen slechts als vierde, terwijl alleen de beste twee zich plaatsten. Dat waren de nieuwe Nederlands kampioene Merel Conijn en Sanne in 't Hof.
31 minuten geledenVALENCIA (ANP) - Demi Vollering heeft in haar eerste wedstrijd voor haar nieuwe ploeg FDJ-Suez meteen succes geboekt. Na haar winst in de openingsetappe, verzekerde de Zuid-Hollandse zich ook van de eindzege in de Wielerweek Valencia, een wielerkoers over vier dagen in Spanje.
52 minuten geledenHEUSDEN-ZOLDER (ANP) - Harrie Lavreysen gaat op de EK baanwielrennen in Heusden-Zolder een poging doen voor het derde jaar op rij de Europese titel op de keirin te veroveren. De 27-jarige Brabander plaatste zich als winnaar van zijn heat voor de finale die rond 15.30 uur wordt verreden. Bij de vrouwen heeft Nederland zelfs twee kansen op succes. Zowel Hetty van de Wouw als Steffie van der Peet drongen door tot de eindstrijd.
59 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Italiaanse Sara Casasola heeft de laatste veldrit om de X2O-Trofee gewonnen. Casasola was op het universiteitscomplex van Brussel in de sprint te sterk voor de Belgische Marion Norbert-Riberolle. Kort achter het tweetal finishte Lucinda Brand als derde. De 35-jarige Dordtse was al zeker van de eindzege in het klassement over acht crossen.
1 uur geleden