Slotpleidooi: vermeend slachtoffer Spacey gelooft ontkenning niet
NEW YORK (ANP) - De advocaat van de man die beweert door de Amerikaanse acteur Kevin Spacey seksueel misbruikt te zijn toen hij veertien was, zegt dat de ontkenning van Spacey alle kanten op gaat. De raadsman heeft de rechter daarom gevraagd de beweringen van tweevoudig Oscarwinnaar Spacey naast zich neer te leggen.
De inmiddels 50-jarige Anthony Rapp heeft Spacey aangeklaagd voor misbruik in 1986. Spacey ontkende dit eerder deze week en zei dat hij nooit alleen met de (jonge)man is geweest. Tijdens het slotpleidooi zei Rapps advocaat dat dit niet waar is. Hij noemde de ontkenning van de acteur inconsistent: "U mag hem niet geloven."
De spraakmakende rechtszaak tegen Spacey, onder meer bekend van de tv-serie House of Cards, begon op 6 oktober in New York. Volgend jaar moet de acteur voor de rechtbank in Londen verschijnen wegens vermeend seksueel misbruik in vijf andere zaken.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse voormalige president Barack Obama heeft het optreden van de immigratiedienst ICE in Minnesota vergeleken met de handelwijze in dictaturen. Dat deed hij in een interview met de progressieve youtuber Brian Tyler Cohen.
2 uur geledenGUAYAQUIL (ANP/AFP) - De politie in de provincie Guayas in het zuidwesten van Ecuador heeft acht hoofden gevonden met daarbij het bericht 'Verboden te stelen'. Dat maakte de politie zaterdag bekend.
5 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP/AFP/DPA) - Een nieuw team astronauten is aangekomen op het ruimtestation ISS. Dat blijkt uit beelden die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA zaterdag vrijgaf.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.
10 uur geledenBERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.
11 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse rechters hebben sinds oktober in minstens 4421 zaken bepaald dat de immigratiedienst (ICE) migranten onrechtmatig heeft vastgezet. Persbureau Reuters meldt dit op basis van rechtbankdocumenten.
12 uur geleden