Slotpleidooi: vermeend slachtoffer Spacey gelooft ontkenning niet
NEW YORK (ANP) - De advocaat van de man die beweert door de Amerikaanse acteur Kevin Spacey seksueel misbruikt te zijn toen hij veertien was, zegt dat de ontkenning van Spacey alle kanten op gaat. De raadsman heeft de rechter daarom gevraagd de beweringen van tweevoudig Oscarwinnaar Spacey naast zich neer te leggen.
De inmiddels 50-jarige Anthony Rapp heeft Spacey aangeklaagd voor misbruik in 1986. Spacey ontkende dit eerder deze week en zei dat hij nooit alleen met de (jonge)man is geweest. Tijdens het slotpleidooi zei Rapps advocaat dat dit niet waar is. Hij noemde de ontkenning van de acteur inconsistent: "U mag hem niet geloven."
De spraakmakende rechtszaak tegen Spacey, onder meer bekend van de tv-serie House of Cards, begon op 6 oktober in New York. Volgend jaar moet de acteur voor de rechtbank in Londen verschijnen wegens vermeend seksueel misbruik in vijf andere zaken.
Meer uit Buitenland
NAIROBI (ANP/AFP) - Kenia wil dat Rusland een einde maakt aan de inzet van Kenianen aan het front in Oekraïne. De Keniaanse minister van Buitenlandse Zaken, Musalia Mudavadi, gaat naar Moskou om hierover te praten, kondigde hij aan.
31 minuten geledenOSLO (ANP/RTR/AFP) - Een commissie van het Noorse parlement is unaniem akkoord met een extern onderzoek naar banden tussen prominente Noren en Jeffrey Epstein. Het besluit volgt op een steeds groter wordend schandaal rond banden met de overleden Amerikaanse zedendelinquent.
58 minuten geledenCARACAS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa is in zijn woning in Maracaibo onder huisarrest geplaatst, meldt zijn zoon op X. Hij werd zondag opgepakt, uren nadat hij uit de gevangenis was vrijgelaten.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer is ondanks de oplopende druk niet van plan om op te stappen. "Ik zal nooit weglopen van het mandaat dat ik heb gekregen om dit land te veranderen", reageerde de premier op een oproep van partijgenoten om af te treden. "Ik zal nooit weglopen van de mensen voor wie ik moet opkomen en ik zal nooit weglopen van het land waar ik van houd."
2 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby heeft in de rechtbank van Oslo opnieuw verklaard dat hij niet aan seks doet met slapende vrouwen. De zoon van kroonprinses Mette-Marit reageerde daarmee op de verklaring van zijn tweede vermeende slachtoffer, melden Noorse media.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Om het Oekraïense energienetwerk echt te beschermen, moet de EU zorgen voor meer luchtafweer en raketten. Dat zei Eurocommissaris Marta Kos (Uitbreiding van de EU) dinsdag in het Europees Parlement. Lidstaten moeten volgens haar desnoods uit eigen voorraad aan Oekraïne leveren.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft een derde verdachte gearresteerd voor de aanslag op generaal Vladimir Aleksejev, afgelopen vrijdag in Moskou. Dat meldt inlichtingendienst FSB. Het zou gaan om Pavel Vasin, de zoon van de eerder in Moskou opgepakte Viktor Vasin.
4 uur geleden