Slotpleidooi: vermeend slachtoffer Spacey gelooft ontkenning niet
NEW YORK (ANP) - De advocaat van de man die beweert door de Amerikaanse acteur Kevin Spacey seksueel misbruikt te zijn toen hij veertien was, zegt dat de ontkenning van Spacey alle kanten op gaat. De raadsman heeft de rechter daarom gevraagd de beweringen van tweevoudig Oscarwinnaar Spacey naast zich neer te leggen.
De inmiddels 50-jarige Anthony Rapp heeft Spacey aangeklaagd voor misbruik in 1986. Spacey ontkende dit eerder deze week en zei dat hij nooit alleen met de (jonge)man is geweest. Tijdens het slotpleidooi zei Rapps advocaat dat dit niet waar is. Hij noemde de ontkenning van de acteur inconsistent: "U mag hem niet geloven."
De spraakmakende rechtszaak tegen Spacey, onder meer bekend van de tv-serie House of Cards, begon op 6 oktober in New York. Volgend jaar moet de acteur voor de rechtbank in Londen verschijnen wegens vermeend seksueel misbruik in vijf andere zaken.
Meer uit Buitenland
NEW DELHI (ANP/AFP) - Volgens de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, bestaat er nog steeds een kans dat er maandag een deal wordt gesloten tussen de Verenigde Staten en Iran.
50 minuten geledenBELGOROD (ANP/RTR) - Bij een grote raketaanval op de Russische regio Belgorod werd energie-infrastructuur beschadigd. Dat meldt het Russische persbureau Interfax op basis van de lokale autoriteiten. Onder meer de stad Belgorod, vlak bij de grens met Oekraïne, werd getroffen.
52 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn met meer dan 5 procent gedaald door de hoop op een akkoord tussen de Verenigde Staten en Iran om uiteindelijk de oorlog te beëindigen. Ook gingen de Aziatische markten licht omhoog.
4 uur geledenBARINAS (ANP) - In de stad Barinas in het westen van Venezuela hebben honderden gedetineerden zondag een gevangenis overgenomen. Ze protesteerden tegen marteling en eisten het ontslag van de gevangenisdirecteur.
6 uur geledenLACANAU/LÈGE-CAP-FERRET (ANP) - Aan de Franse kust zijn twee zwemmers verdronken nadat zij door sterke stromingen werden meegesleurd in het water. Dat melden de autoriteiten in het departement Gironde in een verklaring.
6 uur geledenGENÈVE (ANP) - Het vermoedelijke aantal ebolabesmettingen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 900. Dat meldt de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus zondag. 101 ebolabesmettingen zijn inmiddels vastgesteld in de DRC, waar het virus uitbrak.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van acht Arabisch-islamitische staten heeft de acties veroordeeld van de extreemrechtse Israëlische minister van Nationale Veiligheid, Itamar Ben-Gvir, tegen buitenlandse flotilla-activisten die werden vastgehouden op een Israëlisch schip. Ben-Gvir bespotte activisten die tegen de grond waren gedrukt, zo is in een door hemzelf geplaatste video te zien. Enkele van de gedetineerden, die van plan waren humanitaire hulp naar Gaza te brengen, beweerden later dat zij tijdens hun detentie fysiek zijn mishandeld.
9 uur geleden