Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slot ziet na bekeruitschakeling weer juiste energie bij spelers

Slot ziet na bekeruitschakeling weer juiste energie bij spelers

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Arne Slot is niet bang dat de uitschakeling in de halve finales van de KNVB-beker tegen Ajax (1-2) doorwerkt bij zijn spelers. "Gisteren waren we vrij en vandaag hebben we de nabespreking gehad. Daarna zag ik weer dezelfde energie als altijd", vertelde hij vrijdag in De Kuip, waar hij vooruit keek naar de competitiewedstrijd van zondag tegen RKC Waalwijk.

Slot vond het prettig om ook weer over voetballen te kunnen praten. Na afloop van de ontmoeting met Ajax ging het vooral over de wanordelijkheden in De Kuip. De wedstrijd werd tijdelijk gestaakt nadat Ajacied Davy Klaassen een hoofdwond op had gelopen door een voorwerp dat uit het publiek naar hem werd gegooid. Feyenoord wist na de hervatting de achterstand niet meer goed te maken en verloor voor het eerst sinds tijden weer een wedstrijd.

"Het is vaak zo dat als je een dag vrij hebt je lang in de nederlaag blijft hangen", aldus Slot. "Als je met de jongens op het veld staat, krijg je weer de energie die nodig is om er zondag weer klaar voor te zijn."

Opgeheven hoofd

Slot gaf zijn spelers mee dat ze het bekertoernooi met opgeheven hoofd hebben verlaten. "We hebben harder gewerkt dan elke andere wedstrijd en hebben meer dan voldoende kansen bij elkaar gespeeld. Uiteindelijk ga je er uit tegen de regerend landskampioen. Dat vind ik ook nog van belang. Als je een lullig wedstrijdje verliest in de achtste finale is het anders", aldus de coach, die het ook een compliment vond voor zijn team hoe Ajax zich woensdag presenteerde. "Ze waren meer aan het tijdrekken dan aan het voetballen. Blessures bleken minder ernstig dan ze soms voordeden. Uiteraard heb ik het dan niet over het incident met Klaassen, dat moge helder zijn. Ook de manier van voetballen van Ajax was anders. Normaal gesproken voetballen ze van achteruit, nu hanteerden ze de lange bal."

De extra tijd bedroeg woensdag 8 minuten. In eerdere wedstrijden in De Kuip was de blessuretijd ook lang. Slot wilde daar vrijdag wat over zeggen: "Bijna elke ploeg komt hier om het tempo eruit te halen, omdat ze weten hoe fysiek wij zijn. Spelers liggen veel op de grond. Daarom is het niet gek dat er veel extra tijd bijkomt."

Meer uit Voetbal

Girona en Real Mallorca degraderen op slotdag uit La Liga

GIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.

11 uur geleden
Kane leidt Bayern naar eerste Duitse bekerwinst sinds 2020

BERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.

11 uur geleden
Oranje-international De Vrij geblesseerd naar de kant bij Inter

BOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.

12 uur geleden
Iran verplaatst basiskamp tijdens WK van VS naar Mexico

ANTALYA (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal heeft zijn basiskamp tijdens het komende WK niet in de Verenigde Staten, maar in Mexico. Voor die verplaatsing heeft de nationale voetbalbond naar eigen zeggen toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA. De officiële reden is dat het Mexicaanse Tijuana dichter bij Los Angeles ligt, waar Iran het opneemt tegen Nieuw-Zeeland en België. De verplaatsing maakt de visumaanvragen ook makkelijker.

12 uur geleden
Voetbalster Brugts wint tweede Champions League met FC Barcelona

OSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.

14 uur geleden
Hull City promoveert naar Premier League na zege op Middlesbrough

LONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciële inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.

14 uur geleden
Willem II promoveert na zege via strafschoppen op FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - Willem II is na een jaar terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer John Stegeman won de finale van de play-offs om promotie/degradatie na strafschoppen van FC Volendam. De stand na verlenging was 2-1 voor de Tilburgers. FC Volendam, dat woensdag het eerste duel in Tilburg met 2-1 had gewonnen, degradeert daardoor na een jaar weer van het hoogste niveau.

15 uur geleden