Slot ziet in zege in Sittard mentale opsteker voor bekerfinale
SITTARD (ANP) - Feyenoord-trainer Arne Slot ziet de nipte zege in Sittard als een opsteker voorafgaand aan de bekerfinale. Zonder groots te spelen wonnen de Rotterdammers de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard met 1-0.
"Het is mentaal lekker dat je een wedstrijd als deze naar je toe weet te trekken. We gaan onze jongens nu goed voorbereiden op zondag", zei Slot voor de camera van ESPN. Over een week is NEC de tegenstander in De Kuip.
In Limburg ging Feyenoord zondag niet tot het uiterste met de bekerfinale in het achterhoofd. "Ik denk dat wij een moeilijke wedstrijd hebben gespeeld door de manier waarop Fortuna ons heeft bestreden", aldus Slot.
Achterstand verkleind
Mensen hadden volgens Slot vooraf misschien gedacht dat Feyenoord met ruimere cijfers zou winnen. De nummer 2 imponeerde echter niet. "Maar daar heb je ook een geweldige tegenstander voor nodig", zei hij. "Ik vind dat wij een aantal goede kansen hebben gekregen. Dat is normaal gezien meer dan genoeg om tot meer doelpunten te komen. Maar voor ons dit seizoen helaas niet."
Feyenoord verkleinde de achterstand op PSV weer tot 9 punten.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/RTR/AFP) - De Gouden Bal wordt dit jaar voor het eerst in Londen uitgereikt. Dat is ter gelegenheid van de zeventigste editie van de trofee voor beste voetballer ter wereld, meldt de organisatie. De Engelsman Stanley Matthews won in 1956 als eerste de Gouden Bal.
6 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar moet de eerste groepswedstrijd van Brazilië op het wereldkampioenschap tegen Marokko naar alle waarschijnlijkheid aan zich voorbij laten gaan. Dat is duidelijk geworden na onderzoek van zijn kuitblessure.
7 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Dick Advocaat vindt het niet vreemd dat hij teruggekeerd is als bondscoach van Curaçao. "Fred Rutten is zelf opgestapt. Dus ik zou niet weten wat het probleem is", vertelde de Hagenaar op een persconferentie in Noordwijk, waar hij zich met zijn elftal voorbereidt op het komende WK.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond verwacht dat de FIFA een visum voor meerdere reizen naar de Verenigde Staten faciliteert voor het Iraanse nationale team in aanloop naar het WK. Dat zegt voorzitter Mehdi Taj in een video die donderdag door Iraanse media werd uitgezonden.
12 uur geledenTILBURG (ANP) - Finn Stam blijft bij Willem II voetballen. De naar de Eredivisie gepromoveerde Tilburgers nemen de 23-jarige verdediger definitief over van AZ. Stam kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor Willem II, dat de optie tot koop in het contract nu heeft gelicht.
12 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft na twee maanden zijn rentree als basisspeler van Corinthians gemaakt. De 32-jarige spits van het Nederlands elftal verloor met zijn Braziliaanse werkgever in de Copa Libertadores van Platense: 0-2. Depay, die net hersteld is van een bovenbeenblessure, speelde alleen de eerste helft mee.
13 uur geledenBREDA (ANP) - Carl Hoefkens is ook komend seizoen trainer van NAC Breda. De 47-jarige Belg degradeerde onlangs met de Brabanders uit de Eredivisie.
13 uur geleden