Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slot ziet Europese uitschakeling Ajax en PSV niet als nadeel

Slot ziet Europese uitschakeling Ajax en PSV niet als nadeel

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Arne Slot denkt niet dat zijn elftal in de titelrace in het nadeel is nu Ajax en PSV in de Europa League al zijn uitgeschakeld. De Rotterdammers zitten nog wel in het toernooi en spelen daardoor minimaal twee wedstrijden extra, in de achtste finale tegen Sjachtar Donetsk. Ajax en PSV kunnen zich volledig focussen op het kampioenschap en de KNVB-beker.

"Dat zij een minder druk programma hebben, is een feit", zei Slot vrijdag in De Kuip. "Pas aan het einde van het seizoen kun je bepalen of dat een voordeel was of niet. Ajax is de laatste seizoenen juist steeds goed omgegaan met het 'dubbele' programma dat ze hadden. Veel wedstrijden worden op kwaliteit beslist. En wij hebben in Nederland vaak meer kwaliteit dan de tegenstander. Bovendien zijn we hartstikke fit. Daarom moeten we ons niets aan laten praten."

Slot merkt dat het bij Feyenoord, zeker na de thuiszege van zaterdag op AZ (2-1), steeds meer over het kampioenschap gaat. Met nog twaalf wedstrijden te gaan, hebben de Rotterdammers 3 punten voorsprong op eerste achtervolger Ajax. "De laatste jaren is hier niet over het kampioenschap gepraat, omdat Feyenoord geen onderdeel was van de titelrace. Nu staan we er heel goed voor", aldus Slot. "Ik weet dat die geluiden over een eventuele titel toch niet meer stoppen. De spelers zullen onderling ook weleens tegen elkaar zeggen dat we er goed voor staan. We mogen er ook over praten. Maar ik en mijn staf zijn er vooral mee bezig dat we steeds beter worden."

Finale tennistoernooi ATP

Zondag was Slot in Ahoy te gast bij de finale van het ATP-toernooi van Rotterdam. Hij gebruikte een dag later het verloop van de wedstrijd tussen de Italiaan Jannik Sinner en de Rus Daniil Medvedev. "Sinner stond snel ruim voor. Toen ik even later wat drinken ging halen voor mijn dochter en mij, had Medvedev de wedstrijd gekanteld en maakte hij het ook af. Dat zijn dingen waar ik iets mee kan en die ik aanhaal. Elke Feyenoorder weet waarom wij bovenaan staan. Dat komt door keihard werken, gekoppeld aan kwaliteit. Dat zullen we moeten blijven doen."

Dat Feyenoord op papier het eenvoudigste programma heeft van de titelkandidaten, zegt Slot niet zoveel. "Ploegen die onderin staan, kunnen aan het einde van de competitie vaak verrassend uit de hoek komen. Elke wedstrijd kan een 'bananenschil' zijn. Het is niet zo eenvoudig om kampioen te worden."

Slot over Ten Hag

Slot zei op de persconferentie blij te zijn met de prestaties van Erik ten Hag bij Manchester United. "Erik doet het geweldig. Dat is denk ik voor het hele Nederlandse trainersgilde fantastisch. Het heeft best lang geduurd voordat grote Nederlandse trainers een opvolger kregen. Die lijkt er nu duidelijk te zijn met Ten Hag."

Meer uit Voetbal

AC Milan huurt spits Füllkrug van West Ham United

MILAAN (ANP) - Niclas Füllkrug maakt het seizoen af bij AC Milan. De huidige nummer 2 van de Serie A huurt de Duitse spits van West Ham United en kan hem komende zomer definitief overnemen.

2 uur geleden
PSV gaat met revaliderende Pléa en Olij op trainingskamp

EINDHOVEN (ANP) - Alassane Pléa en Nick Olij gaan met PSV mee op trainingskamp naar Spanje. Beide spelers revalideren nog van een blessure, maar zijn door trainer Peter Bosz uitgenodigd.

2 uur geleden
Verdediger Botman staat voor rentree bij Newcastle United

NEWCASTLE (ANP) - Sven Botman staat voor een rentree bij Newcastle United. "Hij traint weer met de groep mee", vertelde trainer Eddie Howe op een persconferentie voor het competitieduel van zondag met Crystal Palace. "Hij kan weer een rol voor ons spelen."

4 uur geleden
Guardiola ziet Manchester City veel kansen missen in Sunderland

SUNDERLAND (ANP) - Trainer Pep Guardiola zag Manchester City te veel kansen missen in het uitduel met Sunderland (0-0). "Het leken niet eens lastige mogelijkheden", zei de Spaanse coach op een persconferentie na het duel. "Savinho kreeg twee goede kansen. Jeremy Doku, Josko Gvardiol, Phil Foden en Erling Haaland verschenen ook in scoringspositie. De bal wilde maar niet in het doel."

7 uur geleden
Dick Advocaat: 'Na het WK stop ik als trainer'

AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach van Curaçao Dick Advocaat stopt na het wereldkampioenschap voetbal van 2026 als trainer, vertelt hij in een interview met De Telegraaf. "Je mag opschrijven dat ik na het WK stop als trainer, maar bij mij weet je het nooit, hè. Haha", aldus de 78-jarige Advocaat.

11 uur geleden
Liverpool-coach Slot gefrustreerd over gebrek aan kansen

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na afloop van het doelpuntloze gelijkspel tegen Leeds United gefrustreerd over het gebrek aan kansen voor zijn ploeg. Volgens de coach was het vele balbezit weinig waard als er zo weinig "speciale momenten" uit volgden.

17 uur geleden
Liverpool kan thuis niet winnen van Leeds United

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool is er na drie zeges in de Premier League niet in geslaagd te winnen van Leeds United. De ploeg van coach Arne Slot bleef op Anfield steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.

18 uur geleden