Slot ziet Europese uitschakeling Ajax en PSV niet als nadeel
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Arne Slot denkt niet dat zijn elftal in de titelrace in het nadeel is nu Ajax en PSV in de Europa League al zijn uitgeschakeld. De Rotterdammers zitten nog wel in het toernooi en spelen daardoor minimaal twee wedstrijden extra, in de achtste finale tegen Sjachtar Donetsk. Ajax en PSV kunnen zich volledig focussen op het kampioenschap en de KNVB-beker.
"Dat zij een minder druk programma hebben, is een feit", zei Slot vrijdag in De Kuip. "Pas aan het einde van het seizoen kun je bepalen of dat een voordeel was of niet. Ajax is de laatste seizoenen juist steeds goed omgegaan met het 'dubbele' programma dat ze hadden. Veel wedstrijden worden op kwaliteit beslist. En wij hebben in Nederland vaak meer kwaliteit dan de tegenstander. Bovendien zijn we hartstikke fit. Daarom moeten we ons niets aan laten praten."
Slot merkt dat het bij Feyenoord, zeker na de thuiszege van zaterdag op AZ (2-1), steeds meer over het kampioenschap gaat. Met nog twaalf wedstrijden te gaan, hebben de Rotterdammers 3 punten voorsprong op eerste achtervolger Ajax. "De laatste jaren is hier niet over het kampioenschap gepraat, omdat Feyenoord geen onderdeel was van de titelrace. Nu staan we er heel goed voor", aldus Slot. "Ik weet dat die geluiden over een eventuele titel toch niet meer stoppen. De spelers zullen onderling ook weleens tegen elkaar zeggen dat we er goed voor staan. We mogen er ook over praten. Maar ik en mijn staf zijn er vooral mee bezig dat we steeds beter worden."
Finale tennistoernooi ATP
Zondag was Slot in Ahoy te gast bij de finale van het ATP-toernooi van Rotterdam. Hij gebruikte een dag later het verloop van de wedstrijd tussen de Italiaan Jannik Sinner en de Rus Daniil Medvedev. "Sinner stond snel ruim voor. Toen ik even later wat drinken ging halen voor mijn dochter en mij, had Medvedev de wedstrijd gekanteld en maakte hij het ook af. Dat zijn dingen waar ik iets mee kan en die ik aanhaal. Elke Feyenoorder weet waarom wij bovenaan staan. Dat komt door keihard werken, gekoppeld aan kwaliteit. Dat zullen we moeten blijven doen."
Dat Feyenoord op papier het eenvoudigste programma heeft van de titelkandidaten, zegt Slot niet zoveel. "Ploegen die onderin staan, kunnen aan het einde van de competitie vaak verrassend uit de hoek komen. Elke wedstrijd kan een 'bananenschil' zijn. Het is niet zo eenvoudig om kampioen te worden."
Slot over Ten Hag
Slot zei op de persconferentie blij te zijn met de prestaties van Erik ten Hag bij Manchester United. "Erik doet het geweldig. Dat is denk ik voor het hele Nederlandse trainersgilde fantastisch. Het heeft best lang geduurd voordat grote Nederlandse trainers een opvolger kregen. Die lijkt er nu duidelijk te zijn met Ten Hag."
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse voetbalcompetitie versterkt. Het elftal van coach Cristian Chivu toonde in eigen stadion veerkracht tegen Pisa en won alsnog ruim: 6-2.
50 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Drie veiligheidsmedewerkers van FC Utrecht en een speurhond zijn donderdag gewond geraakt bij ongeregeldheden met fans van KRC Genk. De club uit de domstad gaat de rellen samen met de lokale driehoek grondig evalueren, zo staat in een statement.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot verwacht niet dat Liverpool zich in deze transferperiode gaat versterken. "Ik denk dat we het met de huidige selectie blijven doen", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van zaterdag met Bournemouth. "Tenzij er zich een buitenkans voordoet."
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine missen zaterdag de thuiswedstrijd van PSV tegen NAC Breda. "Ze moeten nog verder onderzocht worden", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Ik kan er inhoudelijk niet meer over vertellen."
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft het vertrek van Quinten Timber bevestigd. De 24-jarige middenvelder vervolgt zijn loopbaan bij Olympique Marseille.
12 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft op sociale media alvast afscheid genomen van Feyenoord. De middenvelder is in Marseille om zijn transfer naar Olympique af te ronden.
12 uur geledenGENK (ANP) - KRC Genk veroordeelt het wangedrag van 'een kleine minderheid supporters' bij de wedstrijd in de Europa League tegen FC Utrecht. De Belgische club betreurt het 'ten zeerste' dat daardoor 1200 'trouwe Genkies' niet aanwezig konden zijn bij het duel in de Galgenwaard en spreekt ook van 'onnodig buitensporig geweld' van de politie. Dat schrijft Genk in een verklaring op de website.
15 uur geleden