Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slot ziet Europese uitschakeling Ajax en PSV niet als nadeel

Slot ziet Europese uitschakeling Ajax en PSV niet als nadeel

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Arne Slot denkt niet dat zijn elftal in de titelrace in het nadeel is nu Ajax en PSV in de Europa League al zijn uitgeschakeld. De Rotterdammers zitten nog wel in het toernooi en spelen daardoor minimaal twee wedstrijden extra, in de achtste finale tegen Sjachtar Donetsk. Ajax en PSV kunnen zich volledig focussen op het kampioenschap en de KNVB-beker.

"Dat zij een minder druk programma hebben, is een feit", zei Slot vrijdag in De Kuip. "Pas aan het einde van het seizoen kun je bepalen of dat een voordeel was of niet. Ajax is de laatste seizoenen juist steeds goed omgegaan met het 'dubbele' programma dat ze hadden. Veel wedstrijden worden op kwaliteit beslist. En wij hebben in Nederland vaak meer kwaliteit dan de tegenstander. Bovendien zijn we hartstikke fit. Daarom moeten we ons niets aan laten praten."

Slot merkt dat het bij Feyenoord, zeker na de thuiszege van zaterdag op AZ (2-1), steeds meer over het kampioenschap gaat. Met nog twaalf wedstrijden te gaan, hebben de Rotterdammers 3 punten voorsprong op eerste achtervolger Ajax. "De laatste jaren is hier niet over het kampioenschap gepraat, omdat Feyenoord geen onderdeel was van de titelrace. Nu staan we er heel goed voor", aldus Slot. "Ik weet dat die geluiden over een eventuele titel toch niet meer stoppen. De spelers zullen onderling ook weleens tegen elkaar zeggen dat we er goed voor staan. We mogen er ook over praten. Maar ik en mijn staf zijn er vooral mee bezig dat we steeds beter worden."

Finale tennistoernooi ATP

Zondag was Slot in Ahoy te gast bij de finale van het ATP-toernooi van Rotterdam. Hij gebruikte een dag later het verloop van de wedstrijd tussen de Italiaan Jannik Sinner en de Rus Daniil Medvedev. "Sinner stond snel ruim voor. Toen ik even later wat drinken ging halen voor mijn dochter en mij, had Medvedev de wedstrijd gekanteld en maakte hij het ook af. Dat zijn dingen waar ik iets mee kan en die ik aanhaal. Elke Feyenoorder weet waarom wij bovenaan staan. Dat komt door keihard werken, gekoppeld aan kwaliteit. Dat zullen we moeten blijven doen."

Dat Feyenoord op papier het eenvoudigste programma heeft van de titelkandidaten, zegt Slot niet zoveel. "Ploegen die onderin staan, kunnen aan het einde van de competitie vaak verrassend uit de hoek komen. Elke wedstrijd kan een 'bananenschil' zijn. Het is niet zo eenvoudig om kampioen te worden."

Slot over Ten Hag

Slot zei op de persconferentie blij te zijn met de prestaties van Erik ten Hag bij Manchester United. "Erik doet het geweldig. Dat is denk ik voor het hele Nederlandse trainersgilde fantastisch. Het heeft best lang geduurd voordat grote Nederlandse trainers een opvolger kregen. Die lijkt er nu duidelijk te zijn met Ten Hag."

Meer uit Voetbal

Braziliaanse media: fout Corinthians vertraagt herstel Depay

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.

4 minuten geleden
FC Barcelona dient na uitschakeling weer klacht in om arbitrage

BARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.

5 minuten geleden
AZ-trainer Echteld spaart tegen Sjachtar spelers voor bekerfinale

ALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.

1 uur geleden
Trainer Kuijt verlengt contract bij FC Dordrecht tot medio 2028

DORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.

2 uur geleden
NAC vecht besluit KNVB aan duel met Go Ahead geldig te verklaren

BREDA (ANP) - NAC Breda stapt naar de rechter. De Eredivisieclub doet dat na het besluit van de aanklager betaald voetbal en het competitiebestuur betaald voetbal van de KNVB in de veelbesproken paspoortkwestie. NAC wilde dat de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles ongeldig zou worden verklaard of overgespeeld vanwege het meespelen van Dean James, die niet speelgerechtigd zou zijn geweest. Dat gebeurde niet.

2 uur geleden
Clublegende Real Madrid Santamaria (96) overleden

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft het overlijden van clublegende José Emilio Santamaria bekendgemaakt. De verdediger, die vier keer de Europa Cup I won met de Spaanse voetbalclub, is 96 jaar geworden. "Santamaría zal altijd herinnerd worden als een van de grote iconen van onze club", schrijft voorzitter Florentino Pérez in een verklaring.

8 uur geleden
Trainer Poortvliet (70) verlengt met een jaar bij FC Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Jan Poortvliet blijft een jaar langer trainer van eerstedivisieclub FC Eindhoven. De 70-jarige oud-international begon in oktober aan zijn tweede periode als hoofdtrainer van de club. Eerder nam hij ook jeugdelftallen onder zijn hoede en was hij interim-trainer in Eindhoven.

8 uur geleden