Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slot wint na landstitel van vorig seizoen nu beker met Feyenoord

Slot wint na landstitel van vorig seizoen nu beker met Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft onder leiding van trainer Arne Slot opnieuw een prijs gewonnen. Na de landstitel van vorig seizoen, waren de Rotterdammers dit keer de beste in de KNVB-beker. In de finale in De Kuip won Feyenoord moeizaam van NEC: 1-0.

Voor Feyenoord betekende het de veertiende eindzege in de KNVB-beker. NEC stond vijf keer in de finale en verloor al die duels.

Feyenoord miste met Mats Wieffer een van de belangrijkste spelers van dit seizoen. De middenvelder blesseerde zich kort voor de finale en arriveerde bij De Kuip op krukken. Met Ramiz Zerrouki als vervanger, lukte het Feyenoord in de eerste helft niet om NEC onder druk te zetten. De Nijmegenaren hadden de overhand en kregen in de achtste minuut een goede kans. Youri Baas, die de voorkeur kreeg boven Sontje Hansen, kopte de bal hard en laag richting doel. Keeper Timon Wellenreuther redde knap.

Chery

Na een half uur spelen opende Tjaronn Chery via de binnenkant van de paal wel de score voor NEC. Dat doelpunt ging niet door omdat Chery buitenspel stond. Kort daarna kreeg Feyenoord de eerste grote kans van de wedstrijd. Zerrouki schoot vanuit kansrijke positie over.

De tweede helft nam Feyenoord het initiatief over en moest NEC zich steeds meer bezig houden met verdedigen. Scheidsrechter Serdar Gözübüyük staakte het duel in de 55e minuut tijdelijk nadat vuurwerk was afgestoken door Feyenoord-supporters en in een van de grachten achter het doel brand ontstond, vermoedelijk nadat een groot spandoek vlam vatte. Beide teams gingen naar binnen en nadat de brandweer de brand had geblust, kon het duel worden hervat. Ook in de eerste helft lag de wedstrijd al even stil om het afsteken van vuurwerk, toen door supporters van beide elftallen.

Paixão

Feyenoord was direct na de hervatting gevaarlijk via eerst Quinten Timber en daarna Igor Paixão. NEC overleefde die momenten, maar kwam na een uur alsnog op achterstand. Na een fraaie aanval, waarbij vele Feyenoorders betrokken waren, schoot Paixão de bal via de binnenkant van de paal binnen: 1-0.

Nadat een treffer van Lutsharel Geertruida om buitenspel was afgekeurd, moest Feyenoord vanaf de 72e minuut met een man minder verder. Aanvaller Yankuba Minteh kreeg in korte tijd twee gele kaarten.

Invaller Sylla Sow kreeg niet veel later een enorme kans voor NEC, maar schoot naast. Aan de andere kant miste Ayase Ueda een opgelegde mogelijkheid. NEC werd nog een paar keer gevaarlijk uit een hoekschop, maar Feyenoord hield stand.

Meer uit Voetbal

Curaçao verslaat Aruba in uitzwaaiwedstrijd richting WK

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.

1 uur geleden
Kaapverdië wint laatste test in aanloop naar WK voetbal

EAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.

4 uur geleden
Duitsland wint laatste WK-oefenduel van Verenigde Staten

CHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.

6 uur geleden
Portugal wint oefenduel in aanloop naar WK van Chili

OEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.

7 uur geleden
Iraans elftal moet VS op speeldagen nog op dezelfde dag verlaten

MEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.

7 uur geleden
Oranje-opponent Tunesië met tien man hard onderuit tegen België

BRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.

12 uur geleden
FIFA staat wegwerpwaterfles wel toe in WK-stadions

ZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.

19 uur geleden