Slot wint na landstitel van vorig seizoen nu beker met Feyenoord
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft onder leiding van trainer Arne Slot opnieuw een prijs gewonnen. Na de landstitel van vorig seizoen, waren de Rotterdammers dit keer de beste in de KNVB-beker. In de finale in De Kuip won Feyenoord moeizaam van NEC: 1-0.
Voor Feyenoord betekende het de veertiende eindzege in de KNVB-beker. NEC stond vijf keer in de finale en verloor al die duels.
Feyenoord miste met Mats Wieffer een van de belangrijkste spelers van dit seizoen. De middenvelder blesseerde zich kort voor de finale en arriveerde bij De Kuip op krukken. Met Ramiz Zerrouki als vervanger, lukte het Feyenoord in de eerste helft niet om NEC onder druk te zetten. De Nijmegenaren hadden de overhand en kregen in de achtste minuut een goede kans. Youri Baas, die de voorkeur kreeg boven Sontje Hansen, kopte de bal hard en laag richting doel. Keeper Timon Wellenreuther redde knap.
Chery
Na een half uur spelen opende Tjaronn Chery via de binnenkant van de paal wel de score voor NEC. Dat doelpunt ging niet door omdat Chery buitenspel stond. Kort daarna kreeg Feyenoord de eerste grote kans van de wedstrijd. Zerrouki schoot vanuit kansrijke positie over.
De tweede helft nam Feyenoord het initiatief over en moest NEC zich steeds meer bezig houden met verdedigen. Scheidsrechter Serdar Gözübüyük staakte het duel in de 55e minuut tijdelijk nadat vuurwerk was afgestoken door Feyenoord-supporters en in een van de grachten achter het doel brand ontstond, vermoedelijk nadat een groot spandoek vlam vatte. Beide teams gingen naar binnen en nadat de brandweer de brand had geblust, kon het duel worden hervat. Ook in de eerste helft lag de wedstrijd al even stil om het afsteken van vuurwerk, toen door supporters van beide elftallen.
Paixão
Feyenoord was direct na de hervatting gevaarlijk via eerst Quinten Timber en daarna Igor Paixão. NEC overleefde die momenten, maar kwam na een uur alsnog op achterstand. Na een fraaie aanval, waarbij vele Feyenoorders betrokken waren, schoot Paixão de bal via de binnenkant van de paal binnen: 1-0.
Nadat een treffer van Lutsharel Geertruida om buitenspel was afgekeurd, moest Feyenoord vanaf de 72e minuut met een man minder verder. Aanvaller Yankuba Minteh kreeg in korte tijd twee gele kaarten.
Invaller Sylla Sow kreeg niet veel later een enorme kans voor NEC, maar schoot naast. Aan de andere kant miste Ayase Ueda een opgelegde mogelijkheid. NEC werd nog een paar keer gevaarlijk uit een hoekschop, maar Feyenoord hield stand.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het volgende maand in het belangrijke tweeluik in de WK-kwalificatie tegen Frankrijk doen zonder aanvoerster Dominique Janssen en middenveldsters Jackie Groenen, Daniëlle van de Donk en Jill Roord. Het ervaren viertal ontbreekt door blessures, meldt de KNVB. Renee van Asten (Ajax) en Liz Rijsbergen (PSV) debuteren in de selectie van bondscoach Arjan Veurink.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft verdediger Gernot Trauner formeel laten weten dat zijn contract niet zal worden verlengd. De 34-jarige Oostenrijker heeft nog een overeenkomst in De Kuip tot deze zomer.
1 uur geledenANTALYA (ANP/AFP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino claimt dat Iran definitief meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Iran zal deelnemen. Daarvoor zijn we hier", zei de Zwitser in de rust van de oefenwedstrijd tussen het land en Costa Rica in Turkije, waarbij hij aanwezig is. "We zijn hier blij mee, want het is een heel, heel sterk team."
3 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft Mohamed Ihattaren voor een jaar langer vastgelegd. De 24-jarige middenvelder had een aflopend contract, dat de club met een eenzijdige optie met een seizoen kon verlengen. Dat is gebeurd, meldt de nummer 11 van de Eredivisie.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De voetballers van Curaçao hebben in de oefenwedstrijd tegen Australië een zware nederlaag geleden: 5-1. De ploeg van bondscoach Fred Rutten kwam vlak na rust in Melbourne op gelijke hoogte via voormalig Ajacied Arjany Martha, maar incasseerde in de laatste 25 minuten nog vier doelpunten. Feyenoorder Jordan Bos maakte de 3-1 voor Australië, na vrijdag al het enige doelpunt te hebben verzorgd tegen Kameroen (1-0).
6 uur geledenBREDA (ANP) - Oud-voetbalinternational Kees Kuijs is op 94-jarige leeftijd overleden. Zijn familie heeft dat bevestigd aan het ANP. Kuijs was speler van NAC Breda en HFC Haarlem en speelde 43 interlands tussen 1955 en 1962. Hij was de oudste nog levende oud-international van het Nederlands elftal.
8 uur geledenSTUTTGART (ANP) - De Duitse voetballers hebben een oefenwedstrijd tegen Ghana met klein verschil gewonnen. In Stuttgart eindigde het duel in 2-1.
21 uur geleden