Slot wil zich als trainer nu weer volledig op het voetbal richten
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Arne Slot wil zich vanaf nu weer volledig op het voetbal richten. Dat zei hij vrijdag tijdens een persconferentie in aanloop naar het competitieduel van zondag met RKC Waalwijk, waar hij meerdere vragen kreeg over de woensdag tijdelijk gestaakte wedstrijd tegen Ajax. Ajax-middenvelder Davy Klaassen liep in De Kuip een hoofdwond op toen een voorwerp dat uit het publiek werd gegooid hem trof.
"Op het moment dat het over de wedstrijd gaat en het heeft invloed op de wedstrijd zoals afgelopen woensdag, vind ik dat ik mezelf heel duidelijk moet uitspreken. Dat heb ik ook gedaan. Ik heb van vrij veel mensen gehoord dat ik dat niet duidelijker had kunnen doen", aldus Slot. "Alle dingen die nu gebeuren, daar zijn andere mensen voor om woordvoerder voor te zijn. Wij willen ons met de staf en spelers heel graag richten op RKC en hopen op de steun van de supporters die we al een heel jaar lang voelen. Maar dan wel op de juiste manier, maar dat spreekt voor zich."
Feyenoord laat, na het incident tegen Ajax, enkele vakken leeg tijdens de thuiswedstrijd tegen AS Roma in de kwartfinale van de Europa League. Slot: "De club is ontzettend druk met de dingen die moeten gebeuren. Je geeft zelf al een voorbeeld van lege vakken. Dat is ongetwijfeld een goede keuze, maar dat wordt buiten mij om besloten. Daar zou ik het graag bij laten, tenzij ik hetzelfde nog een keer moet herhalen wat ik woensdag heb gezegd."
Het incident van woensdag stond niet op zich. Het gaat de laatste jaren vaker mis in voetbalstadions. "Ik denk dat er voor iedereen een grens is. Die grens is er niet alleen in het stadion, maar die is er ook buiten het veld", zei Slot. "Je zult ontzettend graag willen dat we de samenleving tien of vijftien jaar terug kunnen spoelen, als het gaat om hoe we met elkaar omgaan. Maar dat is helaas niet mogelijk. Ik denk dat we er met z'n allen een rol in hebben om de wereld weer wat aangenamer te maken met elkaar. Maar het is overduidelijk dat de voetbalwereld constant gebruikt wordt als voorbeeldfunctie. Dan is het heel mooi om te horen dat er nu niets meer gegooid mag worden. Ik ga mijn dochter van zestien nu met heel veel plezier naar elk festival sturen, want daar zal het dan niet anders zijn. Of zal het alleen voor het voetbal gelden?", besloot de coach met een lach.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Givairo Read komt voorlopig niet in actie voor Feyenoord. De rechtsback heeft opnieuw een hamstringblessure opgelopen. Trainer Robin van Persie verwacht hem pas in maart terug.
12 minuten geledenZEIST (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en FC Utrecht in de Eredivisie wordt woensdag 11 februari om 21.00 uur ingehaald. Dat maakte de KNVB vrijdag bekend. Het duel stond aanvankelijk voor afgelopen vrijdag in Nijmegen op het programma, maar werd afgelast vanwege de winterse omstandigheden.
57 minuten geledenLIVERPOOL (AN/AFP) - Trainer Arne Slot kijkt uit naar de terugkeer van Mohamed Salah bij Liverpool. De 33-jarige aanvaller was de laatste weken actief met Egypte op de Afrika Cup. Voor zijn vertrek naar het toernooi in Marokko leefde de sterspeler enige tijd in onmin met de Nederlandse coach.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Jamal Musiala staat na zes maanden voor een rentree bij Bayern München. De aanvallende middenvelder zit volgens zijn trainer Vincent Kompany in de selectie van de kampioen voor de uitwedstrijd van zaterdag tegen RB Leipzig.
2 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard huurt tot het einde van het seizoen Lance Duijvestijn van Sparta. Dat meldt de Rotterdamse club op de eigen website. De 27-jarige middenvelder speelde sinds afgelopen zomer voor Sparta.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - Het inkomen van FIFA-voorzitter Gianni Infantino is vier keer zo hoog sinds zijn aanstelling in 2016. Dat blijkt uit documenten die door de Franse krant Le Monde zijn ingezien. Infantino verdiende in 2024 ruim 5 miljoen euro. Hij kreeg tien jaar geleden een beginsalaris van 1,28 miljoen euro.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Ruud van Nistelrooij (49) maakt vanaf 1 februari deel uit van de technische staf van het Nederlands elftal. De voormalige spits van Oranje wordt assistent van bondscoach Ronald Koeman in aanloop naar het WK voetbal deze zomer in de VS, Canada en Mexico.
4 uur geleden