Slot wil zich als trainer nu weer volledig op het voetbal richten
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Arne Slot wil zich vanaf nu weer volledig op het voetbal richten. Dat zei hij vrijdag tijdens een persconferentie in aanloop naar het competitieduel van zondag met RKC Waalwijk, waar hij meerdere vragen kreeg over de woensdag tijdelijk gestaakte wedstrijd tegen Ajax. Ajax-middenvelder Davy Klaassen liep in De Kuip een hoofdwond op toen een voorwerp dat uit het publiek werd gegooid hem trof.
"Op het moment dat het over de wedstrijd gaat en het heeft invloed op de wedstrijd zoals afgelopen woensdag, vind ik dat ik mezelf heel duidelijk moet uitspreken. Dat heb ik ook gedaan. Ik heb van vrij veel mensen gehoord dat ik dat niet duidelijker had kunnen doen", aldus Slot. "Alle dingen die nu gebeuren, daar zijn andere mensen voor om woordvoerder voor te zijn. Wij willen ons met de staf en spelers heel graag richten op RKC en hopen op de steun van de supporters die we al een heel jaar lang voelen. Maar dan wel op de juiste manier, maar dat spreekt voor zich."
Feyenoord laat, na het incident tegen Ajax, enkele vakken leeg tijdens de thuiswedstrijd tegen AS Roma in de kwartfinale van de Europa League. Slot: "De club is ontzettend druk met de dingen die moeten gebeuren. Je geeft zelf al een voorbeeld van lege vakken. Dat is ongetwijfeld een goede keuze, maar dat wordt buiten mij om besloten. Daar zou ik het graag bij laten, tenzij ik hetzelfde nog een keer moet herhalen wat ik woensdag heb gezegd."
Het incident van woensdag stond niet op zich. Het gaat de laatste jaren vaker mis in voetbalstadions. "Ik denk dat er voor iedereen een grens is. Die grens is er niet alleen in het stadion, maar die is er ook buiten het veld", zei Slot. "Je zult ontzettend graag willen dat we de samenleving tien of vijftien jaar terug kunnen spoelen, als het gaat om hoe we met elkaar omgaan. Maar dat is helaas niet mogelijk. Ik denk dat we er met z'n allen een rol in hebben om de wereld weer wat aangenamer te maken met elkaar. Maar het is overduidelijk dat de voetbalwereld constant gebruikt wordt als voorbeeldfunctie. Dan is het heel mooi om te horen dat er nu niets meer gegooid mag worden. Ik ga mijn dochter van zestien nu met heel veel plezier naar elk festival sturen, want daar zal het dan niet anders zijn. Of zal het alleen voor het voetbal gelden?", besloot de coach met een lach.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.
4 uur geledenLEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.
4 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
5 uur geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
6 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
6 uur geleden