Slot wil zich als trainer nu weer volledig op het voetbal richten
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Arne Slot wil zich vanaf nu weer volledig op het voetbal richten. Dat zei hij vrijdag tijdens een persconferentie in aanloop naar het competitieduel van zondag met RKC Waalwijk, waar hij meerdere vragen kreeg over de woensdag tijdelijk gestaakte wedstrijd tegen Ajax. Ajax-middenvelder Davy Klaassen liep in De Kuip een hoofdwond op toen een voorwerp dat uit het publiek werd gegooid hem trof.
"Op het moment dat het over de wedstrijd gaat en het heeft invloed op de wedstrijd zoals afgelopen woensdag, vind ik dat ik mezelf heel duidelijk moet uitspreken. Dat heb ik ook gedaan. Ik heb van vrij veel mensen gehoord dat ik dat niet duidelijker had kunnen doen", aldus Slot. "Alle dingen die nu gebeuren, daar zijn andere mensen voor om woordvoerder voor te zijn. Wij willen ons met de staf en spelers heel graag richten op RKC en hopen op de steun van de supporters die we al een heel jaar lang voelen. Maar dan wel op de juiste manier, maar dat spreekt voor zich."
Feyenoord laat, na het incident tegen Ajax, enkele vakken leeg tijdens de thuiswedstrijd tegen AS Roma in de kwartfinale van de Europa League. Slot: "De club is ontzettend druk met de dingen die moeten gebeuren. Je geeft zelf al een voorbeeld van lege vakken. Dat is ongetwijfeld een goede keuze, maar dat wordt buiten mij om besloten. Daar zou ik het graag bij laten, tenzij ik hetzelfde nog een keer moet herhalen wat ik woensdag heb gezegd."
Het incident van woensdag stond niet op zich. Het gaat de laatste jaren vaker mis in voetbalstadions. "Ik denk dat er voor iedereen een grens is. Die grens is er niet alleen in het stadion, maar die is er ook buiten het veld", zei Slot. "Je zult ontzettend graag willen dat we de samenleving tien of vijftien jaar terug kunnen spoelen, als het gaat om hoe we met elkaar omgaan. Maar dat is helaas niet mogelijk. Ik denk dat we er met z'n allen een rol in hebben om de wereld weer wat aangenamer te maken met elkaar. Maar het is overduidelijk dat de voetbalwereld constant gebruikt wordt als voorbeeldfunctie. Dan is het heel mooi om te horen dat er nu niets meer gegooid mag worden. Ik ga mijn dochter van zestien nu met heel veel plezier naar elk festival sturen, want daar zal het dan niet anders zijn. Of zal het alleen voor het voetbal gelden?", besloot de coach met een lach.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.
3 minuten geledenRIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
55 minuten geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay (40) stopt na dit seizoen als assistent-trainer bij PSV. Hij trad begin dit jaar aan als vervanger van André Ooijer, maar kiest ervoor om vanaf komende zomer "een ander pad te gaan bewandelen", meldt landskampioen PSV.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de KNVB-beker gewonnen. De ploeg uit Enschede was in de finale, na een eindstand van 2-2, na strafschoppen te sterk voor landskampioen PSV (4-3).
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.
4 uur geledenHAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.
4 uur geleden