Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slot wil zich als trainer nu weer volledig op het voetbal richten

Slot wil zich als trainer nu weer volledig op het voetbal richten

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Arne Slot wil zich vanaf nu weer volledig op het voetbal richten. Dat zei hij vrijdag tijdens een persconferentie in aanloop naar het competitieduel van zondag met RKC Waalwijk, waar hij meerdere vragen kreeg over de woensdag tijdelijk gestaakte wedstrijd tegen Ajax. Ajax-middenvelder Davy Klaassen liep in De Kuip een hoofdwond op toen een voorwerp dat uit het publiek werd gegooid hem trof.

"Op het moment dat het over de wedstrijd gaat en het heeft invloed op de wedstrijd zoals afgelopen woensdag, vind ik dat ik mezelf heel duidelijk moet uitspreken. Dat heb ik ook gedaan. Ik heb van vrij veel mensen gehoord dat ik dat niet duidelijker had kunnen doen", aldus Slot. "Alle dingen die nu gebeuren, daar zijn andere mensen voor om woordvoerder voor te zijn. Wij willen ons met de staf en spelers heel graag richten op RKC en hopen op de steun van de supporters die we al een heel jaar lang voelen. Maar dan wel op de juiste manier, maar dat spreekt voor zich."

Feyenoord laat, na het incident tegen Ajax, enkele vakken leeg tijdens de thuiswedstrijd tegen AS Roma in de kwartfinale van de Europa League. Slot: "De club is ontzettend druk met de dingen die moeten gebeuren. Je geeft zelf al een voorbeeld van lege vakken. Dat is ongetwijfeld een goede keuze, maar dat wordt buiten mij om besloten. Daar zou ik het graag bij laten, tenzij ik hetzelfde nog een keer moet herhalen wat ik woensdag heb gezegd."

Het incident van woensdag stond niet op zich. Het gaat de laatste jaren vaker mis in voetbalstadions. "Ik denk dat er voor iedereen een grens is. Die grens is er niet alleen in het stadion, maar die is er ook buiten het veld", zei Slot. "Je zult ontzettend graag willen dat we de samenleving tien of vijftien jaar terug kunnen spoelen, als het gaat om hoe we met elkaar omgaan. Maar dat is helaas niet mogelijk. Ik denk dat we er met z'n allen een rol in hebben om de wereld weer wat aangenamer te maken met elkaar. Maar het is overduidelijk dat de voetbalwereld constant gebruikt wordt als voorbeeldfunctie. Dan is het heel mooi om te horen dat er nu niets meer gegooid mag worden. Ik ga mijn dochter van zestien nu met heel veel plezier naar elk festival sturen, want daar zal het dan niet anders zijn. Of zal het alleen voor het voetbal gelden?", besloot de coach met een lach.

Meer uit Voetbal

Benfica-coach Mourinho ziet duel met Ajax als 'essentieel'

AMSTERDAM (ANP) - Trainer José Mourinho van Benfica ziet het Champions League-duel met Ajax van dinsdag als "essentieel voor beide teams". Ajax en Benfica zijn de enige clubs in het belangrijkste Europese toernooi die alle vier duels hebben verloren. "Ajax is geen team voor nul punten na vier wedstrijden, net als wij", zei Mourinho een dag voor het duel in Amsterdam.

16 minuten geleden
Jeugdinternational Addai twee keer trefzeker bij ruime zege Como

TURIJN (ANP) - Jeugdinternational Jayden Addai heeft Como op weg geholpen naar een ruime 5-1-uitzege op Torino. De 20-jarige aanvaller maakte de eerste twee doelpunten van het elftal van trainer Cesc Fàbregas.

1 uur geleden
Ajax praat met Jordi Cruijff voor functie van technisch directeur

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is met Jordi Cruijff in gesprek over de functie van technisch directeur. De club onderzoekt of de zoon van de overleden clublegende Johan Cruijff interesse heeft om Alex Kroes op te volgen.

4 uur geleden
Bondscoach Veurink ziet drie speelsters afhaken bij Oranje

ZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink heeft in de voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen Portugal drie speelsters geblesseerd zien afhaken. Jill Roord, Janou Levels en Lotte Keukelaar zijn wegens blessures niet meer bij de selectie. Veurink heeft Nina Nijstad, Danique Tolhoek en Kayleigh van Dooren als vervangsters opgeroepen. "November is altijd een uitdagende maand. Voor mij als coach staat de gezondheid van speelsters op één", aldus Veurink in Zeist.

5 uur geleden
Ajax gaat tegen Benfica op zoek naar vertrouwen en punten

AMSTERDAM (ANP) - Ajax wil de thuiswedstrijd tegen Benfica in de Champions League benutten om vertrouwen te winnen. "En dat lukt als we winnen", zei interim-trainer Fred Grim op een persconferentie. "Daar gaan we dus voor. We willen van die hatelijke nul af."

6 uur geleden
Herstelde Rosa kan met Ajax tegen Benfica spelen

AMSTERDAM (ANP) - Lucas Rosa kan dinsdagavond met Ajax tegen Benfica uitkomen in de Champions League. "Hij heeft goed getraind", zei interim-trainer Fred Grim. "Hij kan weer spelen."

7 uur geleden
Depay voorlopig aan de kant met knieblessure

BELO HORIZONTE (ANP) - Memphis Depay kan voorlopig niet in actie komen voor zijn club Corinthians. De topscorer aller tijden van Oranje ontbrak in de nacht van zondag op maandag (Nederlandse tijd) bij de verloren wedstrijd van Corinthians tegen Cruzeiro (0-3) vanwege een knieblessure en heeft mogelijk zijn laatste wedstrijd van het jaar al gespeeld.

11 uur geleden