Slot vol lof over Gravenberch en hoopt dat hij niveau vasthoudt
LIVERPOOL (ANP) - Arne Slot is vol lof over middenvelder Ryan Gravenberch, die goed aan het seizoen is begonnen bij Liverpool. De trainer hoopt dat Gravenberch (22) zijn niveau weet vast te houden, ondanks het drukke schema.
"Het is niet zo'n grote verrassing dat als je de kwaliteit van Gravenberch ziet en hij het juiste programma uitvoert met de goede ploeggenoten om zich heen, dat hij dan vooruitgang boekt. En dat is wat we momenteel zien", zei Slot op een persconferentie over de ontwikkeling van de voormalig middenvelder van Ajax. Gravenberch verhuisde na zijn periode in Amsterdam naar Bayern München, maar in Duitsland wist hij niet te imponeren.
"Nu is het aan hem om de lat zo hoog te blijven leggen zoals die nu ligt. Dat is een uitdaging omdat hij, net als alle anderen, elke drie dagen moet spelen. Dat is ook een uitdaging voor ons allemaal, maar vooral voor hem omdat hij afgelopen seizoen niet veel wedstrijden heeft gespeeld. Ik denk dat hij nu al meer wedstrijden van negentig minuten heeft gespeeld dan in de afgelopen twee seizoenen. Dus het interessant om te zien hoe hij ermee omgaat, maar tot nu toe doet hij het heel goed."
Nuchter
Liverpool staat aan kop in de Premier League, maar daar blijft Slot nuchter onder. "Wij zijn Liverpool. Dus spelers die hier spelen zijn eraan gewend bovenaan de ranglijst te staan. Het zou dus heel raar zijn als een speler bij Liverpool ineens met zijn hoofd in de wolken zit", aldus Slot. "Deze spelers zijn ervaren genoeg om de ranglijst na zes wedstrijden te begrijpen, en het schema dat we hadden te vergelijken met die van andere teams."
Liverpool speelde woensdagavond nog in de Champions League en komt zaterdag al om 13.30 uur in actie. Dan begint de uitwedstrijd tegen Crystal Palace. "Het is een moeilijk duel voor ons, met een aftrap om 12.30 uur (Engelse tijd) na het spelen van een wedstrijd woensdagavond in de Champions League. En dat tegen een team dat de hele week de tijd heeft gehad om zich voor te bereiden. Maar dat hoort bij het werken bij een topclub en we moeten klaar zijn voor dit soort clubs en dat zullen we morgen zijn."
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.
7 uur geledenRIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
8 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay (40) stopt na dit seizoen als assistent-trainer bij PSV. Hij trad begin dit jaar aan als vervanger van André Ooijer, maar kiest ervoor om vanaf komende zomer "een ander pad te gaan bewandelen", meldt landskampioen PSV.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de KNVB-beker gewonnen. De ploeg uit Enschede was in de finale, na een eindstand van 2-2, na strafschoppen te sterk voor landskampioen PSV (4-3).
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.
12 uur geledenHAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.
12 uur geleden