Slot vol lof over Gravenberch en hoopt dat hij niveau vasthoudt
LIVERPOOL (ANP) - Arne Slot is vol lof over middenvelder Ryan Gravenberch, die goed aan het seizoen is begonnen bij Liverpool. De trainer hoopt dat Gravenberch (22) zijn niveau weet vast te houden, ondanks het drukke schema.
"Het is niet zo'n grote verrassing dat als je de kwaliteit van Gravenberch ziet en hij het juiste programma uitvoert met de goede ploeggenoten om zich heen, dat hij dan vooruitgang boekt. En dat is wat we momenteel zien", zei Slot op een persconferentie over de ontwikkeling van de voormalig middenvelder van Ajax. Gravenberch verhuisde na zijn periode in Amsterdam naar Bayern München, maar in Duitsland wist hij niet te imponeren.
"Nu is het aan hem om de lat zo hoog te blijven leggen zoals die nu ligt. Dat is een uitdaging omdat hij, net als alle anderen, elke drie dagen moet spelen. Dat is ook een uitdaging voor ons allemaal, maar vooral voor hem omdat hij afgelopen seizoen niet veel wedstrijden heeft gespeeld. Ik denk dat hij nu al meer wedstrijden van negentig minuten heeft gespeeld dan in de afgelopen twee seizoenen. Dus het interessant om te zien hoe hij ermee omgaat, maar tot nu toe doet hij het heel goed."
Nuchter
Liverpool staat aan kop in de Premier League, maar daar blijft Slot nuchter onder. "Wij zijn Liverpool. Dus spelers die hier spelen zijn eraan gewend bovenaan de ranglijst te staan. Het zou dus heel raar zijn als een speler bij Liverpool ineens met zijn hoofd in de wolken zit", aldus Slot. "Deze spelers zijn ervaren genoeg om de ranglijst na zes wedstrijden te begrijpen, en het schema dat we hadden te vergelijken met die van andere teams."
Liverpool speelde woensdagavond nog in de Champions League en komt zaterdag al om 13.30 uur in actie. Dan begint de uitwedstrijd tegen Crystal Palace. "Het is een moeilijk duel voor ons, met een aftrap om 12.30 uur (Engelse tijd) na het spelen van een wedstrijd woensdagavond in de Champions League. En dat tegen een team dat de hele week de tijd heeft gehad om zich voor te bereiden. Maar dat hoort bij het werken bij een topclub en we moeten klaar zijn voor dit soort clubs en dat zullen we morgen zijn."
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/DPA) - De voorzitter van Bayern München, Uli Hoeness, heeft kritiek op Jürgen Klopp, de voormalige trainer van Liverpool. Klopp vliegt tegenwoordig de hele wereld over om lezingen te geven voor Red Bull. "Ik zie hem liever weer als trainer", zegt Hoeness in een interview met het Duitse blad Bild.
40 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Erevoorzitter Uli Hoeness heeft aangekondigd dat Bayern München harder gaat optreden tegen zaakwaarnemers die steeds meer geld willen verdienen aan transfers. "We accepteren niet langer dat zaakwaarnemers bepalen hoe de zaken worden gedaan. Hun werk staat niet meer in verhouding tot de bedragen die ze vragen en vaak ook nog krijgen", zei Hoeness in de Duitse krant Bild. "We zullen vaker 'nee' zeggen en weigeren mee te gaan in deze waanzin."
6 uur geledenGIRONA (ANP/RTR) - Trainer Hansi Flick geeft de spelers van FC Barcelona twee dagen vrij om bij te komen van twee nederlagen op rij. "Ik denk dat het belangrijk is dat ze zich herpakken", zei de coach na de 2-1-nederlaag tegen Girona, waardoor de Catalaanse ploeg de koppositie kwijtraakte aan Real Madrid. Het verlies tegen Girona kwam vier dagen na de 4-0-nederlaag tegen Atlético in het Spaanse bekertoernooi.
7 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA heeft dankzij een uitzondering in de wetgeving een Libanees paspoort gekregen. "Trots om officieel Libanees te zijn. Ik hou van Libanon en voel me thuis in dit prachtige land", aldus de Zwitser in een post op Instagram.
7 uur geledenGIRONA (ANP) - FC Barcelona heeft zijn tweede nederlaag op rij geleden. Vier dagen na de 4-0 bij Atlético Madrid in het Spaanse bekertoernooi verloor de ploeg van aanvoerder Frenkie de Jong de competitiewedstrijd bij Girona met 2-1. Barcelona moet na de nederlaag de koppositie in La Liga afstaan aan Real Madrid, dat nu 2 punten meer heeft.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga is niet langer assistent-trainer bij Tottenham Hotspur. De voormalige coach van Ajax had de mogelijkheid om aan te blijven na het recente ontslag van Thomas Frank, maar heeft ervoor gekozen om afscheid te nemen. Dat meldde de club uit Londen in een verklaring.
21 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Coach Luis Enrique van Paris Saint-Germain is niet ingegaan op de kritiek van zijn sterspeler Ousmane Dembélé op de instelling van zijn ploeggenoten. "Rond PSG is altijd rumoer en dat moet je accepteren", was het enige wat de Spanjaard antwoordde op vragen van verslaggevers. Titelhouder PSG speelt dinsdag in de tussenronde van de Champions League de uitwedstrijd tegen AS Monaco.
22 uur geleden