Slot vol lof over Gravenberch en hoopt dat hij niveau vasthoudt
LIVERPOOL (ANP) - Arne Slot is vol lof over middenvelder Ryan Gravenberch, die goed aan het seizoen is begonnen bij Liverpool. De trainer hoopt dat Gravenberch (22) zijn niveau weet vast te houden, ondanks het drukke schema.
"Het is niet zo'n grote verrassing dat als je de kwaliteit van Gravenberch ziet en hij het juiste programma uitvoert met de goede ploeggenoten om zich heen, dat hij dan vooruitgang boekt. En dat is wat we momenteel zien", zei Slot op een persconferentie over de ontwikkeling van de voormalig middenvelder van Ajax. Gravenberch verhuisde na zijn periode in Amsterdam naar Bayern München, maar in Duitsland wist hij niet te imponeren.
"Nu is het aan hem om de lat zo hoog te blijven leggen zoals die nu ligt. Dat is een uitdaging omdat hij, net als alle anderen, elke drie dagen moet spelen. Dat is ook een uitdaging voor ons allemaal, maar vooral voor hem omdat hij afgelopen seizoen niet veel wedstrijden heeft gespeeld. Ik denk dat hij nu al meer wedstrijden van negentig minuten heeft gespeeld dan in de afgelopen twee seizoenen. Dus het interessant om te zien hoe hij ermee omgaat, maar tot nu toe doet hij het heel goed."
Nuchter
Liverpool staat aan kop in de Premier League, maar daar blijft Slot nuchter onder. "Wij zijn Liverpool. Dus spelers die hier spelen zijn eraan gewend bovenaan de ranglijst te staan. Het zou dus heel raar zijn als een speler bij Liverpool ineens met zijn hoofd in de wolken zit", aldus Slot. "Deze spelers zijn ervaren genoeg om de ranglijst na zes wedstrijden te begrijpen, en het schema dat we hadden te vergelijken met die van andere teams."
Liverpool speelde woensdagavond nog in de Champions League en komt zaterdag al om 13.30 uur in actie. Dan begint de uitwedstrijd tegen Crystal Palace. "Het is een moeilijk duel voor ons, met een aftrap om 12.30 uur (Engelse tijd) na het spelen van een wedstrijd woensdagavond in de Champions League. En dat tegen een team dat de hele week de tijd heeft gehad om zich voor te bereiden. Maar dat hoort bij het werken bij een topclub en we moeten klaar zijn voor dit soort clubs en dat zullen we morgen zijn."
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Het Marokkaanse voetbalelftal moet drie maanden voor het WK voetbal op zoek naar een nieuwe bondscoach. Walid Regragui heeft via sociale media zijn vertrek als bondscoach aangekondigd met een afscheidsvideo.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in eigen huis met 3-1 verloren van Crystal Palace in de Premier League. De Londense club kwam al voor de rust met tien man te staan na een rode kaart van Micky van de Ven. Met tien man incasseerden de Spurs drie treffers.
1 uur geledenGIZEH (ANP/Belga) - De Afrika Cup voor voetbalsters wordt uitgesteld van maart naar juli. De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft het toernooi amper twaalf dagen voor de oorspronkelijke startdatum uitgesteld "door onvoorziene omstandigheden". De Afrika Cup stond gepland van 17 maart tot en met 3 april in Marokko, maar vindt nu plaats van 25 juli tot en met 16 augustus.
6 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Leeroy Echteld van AZ is blij dat zijn club voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker heeft bereikt. Vorig jaar verloren de Alkmaarders na strafschoppen van Go Ahead Eagles. "Dit is weer een kans om iets te winnen. Mooi voor de club, de boys en de toeschouwers", zei de coach na de 2-1-zege op Telstar in de halve finale.
1 dag geledenBRIGHTON (ANP) - Koploper Arsenal heeft de voorsprong op Manchester City vergroot. De ploeg van Jurriën Timber won de uitwedstrijd bij Brighton & Hove Albion met 1-0. Nummer 2 Manchester City verspeelde thuis punten tegen Nottingham Forest: 2-2.
1 dag geleden