Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slot vindt het ook na zege op AZ te vroeg om te praten over titel

Slot vindt het ook na zege op AZ te vroeg om te praten over titel

ROTTERDAM (ANP) - Na de late zege op concurrent AZ (2-1), draaiden veel mensen in De Kuip er zaterdagavond niet meer omheen. Feyenoord maakt, zes jaar na de laatste landstitel, opnieuw een goede kans op het kampioenschap. Trainer Arne Slot vindt het nog steeds te vroeg om daarover uitgebreid te praten. "Wij moeten elke wedstrijd heel hard werken om tot een goed resultaat te komen. Maar als je blijft winnen, komt het natuurlijk wel dichterbij", zei hij.

Feyenoord won voor het eerst dit jaar een wedstrijd van een directe concurrent. Eerder eindigden de ontmoetingen met FC Twente (1-1), Ajax (1-1) en PSV (2-2) onbeslist. "Van al die topduels was ons veldspel vandaag het slechts, maar het resultaat het best", aldus Slot. "Uit de laatste acht duels hebben we 16 punten behaald, tegen niet de minste ploegen. Iedereen die mij kent, weet dat ik het liever met goed voetbal doe. Maar we hebben wel een ploeg die speelt om te winnen en blijft gaan tot het einde. Dat zit in het DNA van deze club. Oud-basketballer Michael Jordan sprak ooit de woorden: hoe harder ik werkte, hoe meer geluk ik kreeg."

Slot zei tot voor kort, als het over de titelkansen ging, dat het seizoen nog erg lang is. De oud-coach van AZ beseft dat hij dat niet langer vol kan houden. Bovendien lijkt Feyenoord van de titelkandidaten niet het moeilijkste programma te hebben. In maart wacht nog wel de uitwedstrijd tegen Ajax. "Zo moeten we niet kijken", vindt Slot. "Volgende week spelen we een uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard. Daar hebben we in eigen stadion niet van gewonnen. We hebben gewoon geen ploeg die makkelijk wedstrijden wint. We worden nooit weggespeeld, maar staan ook nooit met 4-0 voor."

Pedersen over ‘kampioenskoorts’

De Noorse verdediger Marcus Pedersen, die tegen AZ het winnende doelpunt maakte, moest bekennen dat hij nog nooit van het woord 'kampioenskoorts' heeft gehoord. "Na deze zege zullen mensen misschien gaan geloven in de titel", zei hij. "Maar het seizoen is nog lang. Natuurlijk praten we er als spelers ook wel over, maar het is aan ons om ons af te sluiten voor geluiden van buitenaf en gefocust te blijven. We moeten leven van wedstrijd tot wedstrijd."

Slot moest lachen toen de vragen over de titelkansen bleven komen. "Dat is echt het minste waar ik nu mee bezig ben. Ik ben heel blij dat we deze wedstrijd moeizaam gewonnen hebben", aldus de coach. "Het is wel zo dat ploegen die vaak hoog eindigen, ook de mindere wedstrijden winnen. Wat dat betreft geeft dat een goed gevoel en vertrouwen."

Meer uit Voetbal

Feyenoord verhuurt verdediger Plug aan FC Dordrecht

ROTTERDAM (ANP) - Jan Plug verruilt Feyenoord op huurbasis voor FC Dordrecht, tot het eind van het seizoen. De 20-jarige verdediger krijgt daar volgens Feyenoord kans op meer speelminuten in het betaalde voetbal. Plug kwam dit seizoen vijf keer in actie in de Eredivisie, waarvan een keer als basisspeler. Ook maakte hij minuten in de Europa League.

3 uur geleden
Ajax maakt einde aan huurovereenkomst van McConnell

AMSTERDAM (ANP) - Ajax en James McConnell zijn definitief uit elkaar. In gezamenlijk overleg is besloten de huurovereenkomst van de speler met Liverpool stop te zetten. McConnell maakte sinds begin januari al geen deel meer uit van de selectie van Ajax.

3 uur geleden
Arbiter Nijhuis rest van het seizoen uitgeschakeld door blessure

ZEIST (ANP) - Voetbalscheidsrechter Bas Nijhuis komt de rest van het seizoen niet meer in actie vanwege de achillespeesblessure die hij afgelopen dinsdag opliep. "Dit seizoen dat kun je wel vergeten", zei Nijhuis maandag in de ochtendshow van radiozender 538.

5 uur geleden
Arsenal wint grootste geldprijs ooit in vrouwenvoetbal

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de allereerste FIFA Women's Champions Cup gewonnen en daarmee ongeveer 2 miljoen euro verdiend, de grootste geldprijs ooit in het vrouwenvoetbal. De winnaar van de Champions League versloeg in het Emirates Stadium van Londen de Braziliaanse club Corinthians met 3-2 na verlenging.

15 uur geleden
Geen winnaar bij duel tussen FC Volendam en Go Ahead Eagles

VOLENDAM (ANP) - FC Volendam en Go Ahead Eagles hebben met 1-1 gelijkgespeeld. Beide clubs schoten weinig op met het behaalde punt. Go Ahead blijft veertiende met 22 punten, Volendam vijftiende met 18 punten.

17 uur geleden
NEC haalt IJslander Willumsson terug naar Eredivisie

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich zondag versterkt met twee spelers. De huidige nummer 3 van de Eredivisie maakte eerst de komst van de Noorse middenvelder Isak Hansen-Aarøen bekend en daarna die van de IJslandse middenvelder Willum Willumsson.

17 uur geleden
Anderlecht ontslaat trainer Hasi om slechte resultaten

BRUSSEL (ANP/Belga) - RSC Anderlecht heeft coach Besnik Hasi ontslagen. Dat gebeurde enkele uren nadat de club uit Brussel in Luik met 2-0 had verloren van Standard. Assistent-coach Edward Still wordt tijdelijk naar voren geschoven als vervanger, meldde de clubleiding.

17 uur geleden