Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slot vindt het ook na zege op AZ te vroeg om te praten over titel

Slot vindt het ook na zege op AZ te vroeg om te praten over titel

ROTTERDAM (ANP) - Na de late zege op concurrent AZ (2-1), draaiden veel mensen in De Kuip er zaterdagavond niet meer omheen. Feyenoord maakt, zes jaar na de laatste landstitel, opnieuw een goede kans op het kampioenschap. Trainer Arne Slot vindt het nog steeds te vroeg om daarover uitgebreid te praten. "Wij moeten elke wedstrijd heel hard werken om tot een goed resultaat te komen. Maar als je blijft winnen, komt het natuurlijk wel dichterbij", zei hij.

Feyenoord won voor het eerst dit jaar een wedstrijd van een directe concurrent. Eerder eindigden de ontmoetingen met FC Twente (1-1), Ajax (1-1) en PSV (2-2) onbeslist. "Van al die topduels was ons veldspel vandaag het slechts, maar het resultaat het best", aldus Slot. "Uit de laatste acht duels hebben we 16 punten behaald, tegen niet de minste ploegen. Iedereen die mij kent, weet dat ik het liever met goed voetbal doe. Maar we hebben wel een ploeg die speelt om te winnen en blijft gaan tot het einde. Dat zit in het DNA van deze club. Oud-basketballer Michael Jordan sprak ooit de woorden: hoe harder ik werkte, hoe meer geluk ik kreeg."

Slot zei tot voor kort, als het over de titelkansen ging, dat het seizoen nog erg lang is. De oud-coach van AZ beseft dat hij dat niet langer vol kan houden. Bovendien lijkt Feyenoord van de titelkandidaten niet het moeilijkste programma te hebben. In maart wacht nog wel de uitwedstrijd tegen Ajax. "Zo moeten we niet kijken", vindt Slot. "Volgende week spelen we een uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard. Daar hebben we in eigen stadion niet van gewonnen. We hebben gewoon geen ploeg die makkelijk wedstrijden wint. We worden nooit weggespeeld, maar staan ook nooit met 4-0 voor."

Pedersen over ‘kampioenskoorts’

De Noorse verdediger Marcus Pedersen, die tegen AZ het winnende doelpunt maakte, moest bekennen dat hij nog nooit van het woord 'kampioenskoorts' heeft gehoord. "Na deze zege zullen mensen misschien gaan geloven in de titel", zei hij. "Maar het seizoen is nog lang. Natuurlijk praten we er als spelers ook wel over, maar het is aan ons om ons af te sluiten voor geluiden van buitenaf en gefocust te blijven. We moeten leven van wedstrijd tot wedstrijd."

Slot moest lachen toen de vragen over de titelkansen bleven komen. "Dat is echt het minste waar ik nu mee bezig ben. Ik ben heel blij dat we deze wedstrijd moeizaam gewonnen hebben", aldus de coach. "Het is wel zo dat ploegen die vaak hoog eindigen, ook de mindere wedstrijden winnen. Wat dat betreft geeft dat een goed gevoel en vertrouwen."

Meer uit Voetbal

Go Ahead verliest bij Nice en moet vrezen voor uitschakeling EL

NICE (ANP) - Go Ahead Eagles is er niet in geslaagd om zich in een kansrijke positie te voetballen om de tussenronde van de Europa League te bereiken. Op bezoek bij OGC Nice aan de Franse zuidkust werd met 3-1 verloren. De Deventenaren hebben nu 6 punten uit zeven duels en staan 30e in het hoofdtoernooi van de Europa League. De nummers 9 tot en met 24 gaan door naar de tussenronde die in februari plaatsvindt.

8 uur geleden
Duel tussen FC Utrecht en KRC Genk 53 minuten later begonnen

UTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen FC Utrecht en KRC Genk in de Europa League is om 21.52 uur alsnog begonnen. Beide ploegen zouden elkaar vanaf 21.00 uur treffen in De Galgenwaard. Dat lukte niet vanwege problemen met Belgische fans.

10 uur geleden
Van Persie: dit voelt als een frisse en nieuwe start

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie sprak donderdag na de thuiszege op Sturm Graz (3-0) in de Europa League van een "frisse en nieuwe start". Het was voor Feyenoord de eerste zege sinds begin december.

10 uur geleden
Mobiele eenheid drijft fans KRC Genk uit stadion van FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft alle supporters van KRC Genk uit het bezoekersvak van het stadion van FC Utrecht gedreven. De aftrap, die gepland stond voor 21.00 uur, is uitgesteld.

10 uur geleden
Olympique Lyon en Aston Villa naar achtste finale Europa League

BERN (ANP) - Olympique Lyon en Aston Villa hebben zich verzekerd van een plek bij de laatste zestien van de Europa League. Door overwinningen in de voorlaatste speelronde van het hoofdtoernooi komen de ploegen op 18 punten en kunnen ze niet meer buiten de top 8 van de ranglijst vallen. Dat betekent dat ze de tussenronde in februari mogen overslaan en in maart weer in actie komen in de achtste finale.

11 uur geleden
Aftrap van FC Utrecht uitgesteld na problemen met fans KRC Genk

UTRECHT (ANP) - De aftrap van het Europa League-duel tussen FC Utrecht en KRC Genk is uitgesteld. Volgens de thuisploeg zijn er problemen met Belgische fans in het bezoekersvak van De Galgenwaard.

11 uur geleden
Dolend Feyenoord boekt tegen Graz eerste zege sinds december

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft voor het eerst sinds begin december een wedstrijd gewonnen. De Rotterdammers rekenden voor eigen publiek in de Europa League af met Sturm Graz (3-0) en voorkwamen daarmee dat de crisis bij de club nog grotere vormen aanneemt. Feyenoord heeft dankzij de zege nog een kleine kans om de tussenronde van het tweede Europese clubtoernooi te bereiken.

11 uur geleden