Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slot vindt het ook na zege op AZ te vroeg om te praten over titel

Slot vindt het ook na zege op AZ te vroeg om te praten over titel

ROTTERDAM (ANP) - Na de late zege op concurrent AZ (2-1), draaiden veel mensen in De Kuip er zaterdagavond niet meer omheen. Feyenoord maakt, zes jaar na de laatste landstitel, opnieuw een goede kans op het kampioenschap. Trainer Arne Slot vindt het nog steeds te vroeg om daarover uitgebreid te praten. "Wij moeten elke wedstrijd heel hard werken om tot een goed resultaat te komen. Maar als je blijft winnen, komt het natuurlijk wel dichterbij", zei hij.

Feyenoord won voor het eerst dit jaar een wedstrijd van een directe concurrent. Eerder eindigden de ontmoetingen met FC Twente (1-1), Ajax (1-1) en PSV (2-2) onbeslist. "Van al die topduels was ons veldspel vandaag het slechts, maar het resultaat het best", aldus Slot. "Uit de laatste acht duels hebben we 16 punten behaald, tegen niet de minste ploegen. Iedereen die mij kent, weet dat ik het liever met goed voetbal doe. Maar we hebben wel een ploeg die speelt om te winnen en blijft gaan tot het einde. Dat zit in het DNA van deze club. Oud-basketballer Michael Jordan sprak ooit de woorden: hoe harder ik werkte, hoe meer geluk ik kreeg."

Slot zei tot voor kort, als het over de titelkansen ging, dat het seizoen nog erg lang is. De oud-coach van AZ beseft dat hij dat niet langer vol kan houden. Bovendien lijkt Feyenoord van de titelkandidaten niet het moeilijkste programma te hebben. In maart wacht nog wel de uitwedstrijd tegen Ajax. "Zo moeten we niet kijken", vindt Slot. "Volgende week spelen we een uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard. Daar hebben we in eigen stadion niet van gewonnen. We hebben gewoon geen ploeg die makkelijk wedstrijden wint. We worden nooit weggespeeld, maar staan ook nooit met 4-0 voor."

Pedersen over ‘kampioenskoorts’

De Noorse verdediger Marcus Pedersen, die tegen AZ het winnende doelpunt maakte, moest bekennen dat hij nog nooit van het woord 'kampioenskoorts' heeft gehoord. "Na deze zege zullen mensen misschien gaan geloven in de titel", zei hij. "Maar het seizoen is nog lang. Natuurlijk praten we er als spelers ook wel over, maar het is aan ons om ons af te sluiten voor geluiden van buitenaf en gefocust te blijven. We moeten leven van wedstrijd tot wedstrijd."

Slot moest lachen toen de vragen over de titelkansen bleven komen. "Dat is echt het minste waar ik nu mee bezig ben. Ik ben heel blij dat we deze wedstrijd moeizaam gewonnen hebben", aldus de coach. "Het is wel zo dat ploegen die vaak hoog eindigen, ook de mindere wedstrijden winnen. Wat dat betreft geeft dat een goed gevoel en vertrouwen."

Meer uit Voetbal

Telstar boekt tegen Sparta belangrijke zege in degradatiestrijd

VELSEN (ANP) - Telstar heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie. De ploeg van trainer Anthony Correia versloeg voor eigen publiek middenmoter Sparta met 4-1.

1 minuut geleden
Feyenoord-coach Van Persie heeft Bos terug in duel met Groningen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie heeft Jordan Bos terug voor de thuiswedstrijd tegen FC Groningen van zaterdag. De coach van de Rotterdammers zei in een interview op de clubwebsite dat de Australische verdediger weer inzetbaar is, nadat hij het laatste competitieduel met NEC had gemist.

2 minuten geleden
Paris Saint-Germain ruimer aan kop na zege op Nantes

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de voorsprong op concurrent RC Lens in de Franse Ligue 1 weer vergroot. De koploper in Frankrijk won met 3-0 thuis tegen FC Nantes en heeft 66 punten. Dat zijn 4 punten meer dan de nummer 2 uit Lens.

49 minuten geleden
Duitse international Gnabry niet op tijd fit voor WK voetbal

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse international Serge Gnabry ontbreekt komende zomer op het WK voetbal. De aanvaller van Bayern München kampt met een liesblessure en is niet op tijd fit. Dat maakte hij bekend via sociale media. "Net als de rest van het land zal ik de jongens vanuit huis aanmoedigen", schreef Gnabry op Instagram.

2 uur geleden
Chelsea neemt afscheid van hoofdtrainer Rosenior

LONDEN (ANP) - Liam Rosenior (41) is alweer weg als coach van Chelsea. Dat heeft de Londense club op de eigen website bekendgemaakt. Calum McFarlane neemt de leiding over het team als interim-hoofdtrainer tot het einde van het seizoen.

2 uur geleden
KNVB roept kabinet op verenigingen te helpen bij stijgende kosten

ZEIST (ANP) - De Koninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB) roept de regering op sportverenigingen te helpen met de stijgende energiekosten. Dat doet de KNVB in aanloop naar een debat in de Tweede Kamer op woensdag over steunmaatregelen om de hoge energie- en brandstofprijzen te compenseren. "Door nu te investeren in toekomstbestendige sportaccommodaties, worden verenigingen minder kwetsbaar en blijft sport toegankelijk voor iedereen", stelt de KNVB.

8 uur geleden
Verdediger Dest hoopt na WK te vertrekken bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Verdediger Sergiño Dest denkt serieus aan een vertrek bij PSV komende zomer. "Als er een club uit een top 5-competitie komt met een goed plan, dan wil ik mezelf wel uitdagen. Ik vind PSV een geweldige club, maar het gaat mij ook om de Eredivisie. Ik wil naar een lastigere competitie, zodat ik mezelf iedere week kan pushen en meten met de besten", zei de 25-jarige rechtsback in de NOS-podcast Buitenspel.

12 uur geleden