Slot vindt het lastig om nu al doelstelling Feyenoord te noemen
ROTTERDAM (ANP) - Arne Slot waagde zich maandag op zijn eerste werkdag ter voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen niet aan een harde doelstelling. "Daar kunnen we nu vanuit het perspectief van Feyenoord nog heel weinig over zeggen", zei de trainer die vorig seizoen met de Rotterdammers in de Eredivisie als derde eindigden op 12 punten van kampioen Ajax en 10 punten van nummer 2 PSV.
Ruud van Nistelrooij, de nieuwe trainer van PSV, zei vorige week na zijn eerste training dat hij met de Eindhovenaren voor de titel wil gaan. Slot zei nog niet te weten of het gat met Ajax en PSV ook komend seizoen onoverbrugbaar is. Het is nog onduidelijk welke spelers Feyenoord kwijtraakt en de middelen om nieuwe spelers te halen zijn enigszins beperkt.
"Wat we wel weten, is wat we met elkaar willen. En dan wordt het een beetje een vervelend verhaal, maar dat is dat we ook komend seizoen weer spelers willen laten ontwikkelen en leuk en herkenbaar voetbal willen spelen. En dat willen we gepaard laten gaan met heel veel wedstrijden winnen", zei Slot. "Hoeveel wedstrijden we precies moeten gaan winnen, dat kunnen we pas veel beter beoordelen en bekijken als we straks kort voor het begin van de competitie staan en een beter inzicht hebben in hoe onze selectie eruit ziet."
Van Nistelrooij zei dat PSV altijd voor de titel hoort te gaan, ook al heeft Ajax een veel grotere begroting. Slot: "De historie van het voetbal heeft al heel vaak bewezen dat de club met het meeste geld niet altijd kampioen wordt. Maar de recentere historie in Nederland geeft een ander beeld. De afgelopen drie of vier jaar is de club met het meeste geld kampioen geworden. Op één seizoen na, toen Ajax gedeeld koploper was."
Slot zei die laatste zin met een lach, want Ajax stond in maart 2020 in punten gelijk met AZ toen de competitie vanwege het coronavirus werd stilgelegd en ook niet meer werd hervat. Slot was op dat moment trainer van AZ. Ajax behaalde de titel in 2019, 2021 en 2022.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft in de eerste 24 uur van de derde verkoopfase voor tickets voor het WK ondanks torenhoge prijzen vijf miljoen aanvragen ontvangen. Fans uit meer dan tweehonderd landen willen een kaartje voor het toernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico (11 juni-19 juli).
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot heeft Mohamed Salah opgenomen in de Liverpool-selectie voor de Premier League-wedstrijd tegen Brighton van zaterdag. Dat melden diverse Britse media, waaronder de BBC. Liverpool zelf heeft nog niets gemeld.
19 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist maandag ook de thuiswedstrijd van Manchester United tegen Bournemouth. "Hij heeft nog te veel last van zijn rug", zei trainer Rúben Amorim op een persconferentie.
23 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor is mogelijk beschikbaar voor Ajax in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. "Er zijn mogelijkheden voor de winterstop voor hem", zei interim-trainer Fred Grim. "Misschien al wel richting de wedstrijd van zondag."
1 dag geledenBOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
1 dag geleden