Slot vindt het lastig om nu al doelstelling Feyenoord te noemen
ROTTERDAM (ANP) - Arne Slot waagde zich maandag op zijn eerste werkdag ter voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen niet aan een harde doelstelling. "Daar kunnen we nu vanuit het perspectief van Feyenoord nog heel weinig over zeggen", zei de trainer die vorig seizoen met de Rotterdammers in de Eredivisie als derde eindigden op 12 punten van kampioen Ajax en 10 punten van nummer 2 PSV.
Ruud van Nistelrooij, de nieuwe trainer van PSV, zei vorige week na zijn eerste training dat hij met de Eindhovenaren voor de titel wil gaan. Slot zei nog niet te weten of het gat met Ajax en PSV ook komend seizoen onoverbrugbaar is. Het is nog onduidelijk welke spelers Feyenoord kwijtraakt en de middelen om nieuwe spelers te halen zijn enigszins beperkt.
"Wat we wel weten, is wat we met elkaar willen. En dan wordt het een beetje een vervelend verhaal, maar dat is dat we ook komend seizoen weer spelers willen laten ontwikkelen en leuk en herkenbaar voetbal willen spelen. En dat willen we gepaard laten gaan met heel veel wedstrijden winnen", zei Slot. "Hoeveel wedstrijden we precies moeten gaan winnen, dat kunnen we pas veel beter beoordelen en bekijken als we straks kort voor het begin van de competitie staan en een beter inzicht hebben in hoe onze selectie eruit ziet."
Van Nistelrooij zei dat PSV altijd voor de titel hoort te gaan, ook al heeft Ajax een veel grotere begroting. Slot: "De historie van het voetbal heeft al heel vaak bewezen dat de club met het meeste geld niet altijd kampioen wordt. Maar de recentere historie in Nederland geeft een ander beeld. De afgelopen drie of vier jaar is de club met het meeste geld kampioen geworden. Op één seizoen na, toen Ajax gedeeld koploper was."
Slot zei die laatste zin met een lach, want Ajax stond in maart 2020 in punten gelijk met AZ toen de competitie vanwege het coronavirus werd stilgelegd en ook niet meer werd hervat. Slot was op dat moment trainer van AZ. Ajax behaalde de titel in 2019, 2021 en 2022.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.
6 uur geledenDEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.
12 uur geleden