Slot speelt met Liverpool gelijk bij Arsenal, koppositie ManCity
LONDEN (ANP) - Coach Arne Slot heeft met Liverpool bij Arsenal voor het eerst dit seizoen gelijkgespeeld. De topper in het Emirates Stadium in Londen eindigde in 2-2.
Door het gelijkspel is Manchester City de nieuwe koploper. De ploeg van coach Pep Guardiola won zaterdag met 1-0 van Southampton en heeft 23 punten. Liverpool heeft er 22. Arsenal is derde met 18 punten.
Bukayo Saka opende de score in de 9e minuut voor Arsenal, waar Jurriën Timber een basisplaats had. De aanvaller van Arsenal werd met een lange pass aangespeeld door Ben White. Hij kapte zijn verdediger uit en schoot hoog in de korte hoek binnen. Liverpool, dat begon met Virgil van Dijk en Ryan Gravenberch, kwam snel weer op gelijke hoogte. Luis Díaz kopte bij een corner goed door op Van Dijk, die doelman David Raya met het hoofd kansloos liet. Arsenal leidde alsnog bij de rust. Mikel Merino kopte hard raak op een vrije trap van Declan Rice.
In de tweede helft zette Liverpool druk. Slot bracht na ruim een uur onder anderen Cody Gakpo in de ploeg. Met nog tien minuten te spelen rondde Mohamed Salah een snelle omschakeling via Trent Alexander-Arnold en Darwin Núñez af voor de 2-2.
Meer uit Voetbal
SOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.
4 uur geledenISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.
5 uur geledenTILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
9 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
9 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
12 uur geleden