Slot: slechtste optreden van Feyenoord in topper, beste resultaat
N i e u w bericht, meer informatie na 2e alinea
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Arne Slot was zaterdag na de thuiswedstrijd tegen AZ (2-1) niet tevreden met het vertoonde spel van zijn ploeg. "Qua topduels was dit onze slechtste wedstrijd van het seizoen, maar qua resultaat de beste", zei de coach in De Kuip.
Een van de redenen dat Feyenoord minder goed voetbalde, was volgens Slot de afwezigheid van Orkun Kökcü. De aanvoerder was geschorst. "Orkun is een voetballer die het spel versnelt. Daarnaast speelde AZ op een wat andere manier dan normaal gesproken. Ze hanteerden vaak de lange bal en speelden heel compact. Het was lastig om er doorheen te spelen."
Het was voor het eerst dit jaar dat Feyenoord van een concurrent won. "We maakten het nu nog bonter. PSV en Ajax waren bijzonder efficiënt en AZ scoorde nu zelfs zonder een doelpoging te krijgen", doelde hij op de eigen treffer Javairô Dilrosun. "De tweede helft bleven we op zoek naar de overwinning. Qua spel hebben een wat gelukkige overwinning behaald."
Feyenoord behaalde uit de laatste acht duels 16 punten. "En dat was een reeks met lastige wedstrijden", sprak Slot. "Iedereen weet dat ik het liever met mooi voetbal doe. Maar we hebben een ploeg die hard werkt en speelt om te winnen. Dat is ook vandaag weer beloond."
Meer uit Voetbal
VANCOUVER (ANP/AFP) - Ook Afrikaanse landen steunen FIFA-voorzitter Gianni Infantino voor een vierde termijn. Dat zijn de 54 landen volgens de Afrikaanse voetbalfederatie CAF "unaniem overeengekomen". Zij spraken hierover in aanloop naar het FIFA-congres in Vancouver van donderdag.
36 minuten geledenSITTARD (ANP) - Joris Mathijsen (46) wordt per 1 juni de nieuwe technisch directeur van Fortuna Sittard. Dat heeft de Limburgse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. De oud-speler van onder meer Willem II, HSV en Feyenoord heeft bij Fortuna getekend tot de zomer van 2029.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.
4 uur geledenBURNLEY (ANP) - Scott Parker heeft ontslag genomen als hoofdcoach bij Burnley, acht dagen nadat de club degradeerde uit de Premier League. Assistent-trainer Mike Jackson neemt de laatste vier wedstrijden de rol van hoofdtrainer op zich, meldt de club op zijn website.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - De Afghaanse voetbalsters dromen van deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. "Dat zou het mooiste zijn wat het team kan overkomen", zei doelvrouw Fatima Yousufi in reactie op de officiële erkenning door wereldbond FIFA van het team, dat bestaat uit vrouwen die zijn gevlucht voor de Taliban.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Coach Mikel Arteta van Arsenal was woedend op scheidsrechter Danny Makkelie na de 1-1 in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de halve finale van de Champions League. Makkelie wees in de 78e minuut van de wedstrijd naar de strafschopstip na een overtreding op Eberechi Eze, maar hij draaide zijn beslissing terug nadat videoarbiter Dennis Higler hem naar de beelden liet kijken.
9 uur geledenMADRID (ANP) - De eerste wedstrijd tussen Atlético Madrid en Arsenal in de halve finale van de Champions League is in een gelijkspel geëindigd: 1-1. De Nederlandse arbitrage vertolkte een hoofdrol. Danny Makkelie en videoscheidsrechter Dennis Higler moesten beslissen over drie potentiële strafschoppen. Beide doelpunten vielen uit een strafschop. Viktor Gyökeres zette Arsenal op voorsprong, Julián Alvarez maakte namens Atlético gelijk.
19 uur geleden