Slot prijst Leverkusen-trainer Alonso bij terugkeer op Anfield
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot heeft trainer Xabi Alonso van Bayer Leverkusen geprezen voor zijn prestaties bij de Duitse club. De Nederlandse coach van Liverpool deed dat een dag voor de Champions League-wedstrijd tussen beide clubs.
Alonso maakte in de Champions League-finale van 2005 tegen AC Milan (3-3) een van de doelpunten van Liverpool, dat na strafschoppen won. De voormalige middenvelder, die met Leverkusen de Duitse titel en beker won, werd gezien als belangrijkste kandidaat om Jürgen Klopp op te volgen. Hij koos voor een langer verblijf in Duitsland.
"Het is een grote Europese wedstrijd", zei Slot op een persconferentie. "Het is moeilijk te zeggen wat Xabi een speciale manager maakt als je niet dagelijks met hem werkt, maar dat is hij wel, dat is duidelijk. Ik denk dat ze dit seizoen net zo goed zijn als vorig seizoen, maar een beetje ongelukkiger als het op resultaten aankomt. Vorig seizoen waren ze in Europa ook ongelooflijk goed. Hij heeft in het verleden met ongelooflijke managers gewerkt en op het hoogste niveau gespeeld. Hij weet en begrijpt dus ook wat spelers op bepaalde momenten voelen."
Koppositie
Liverpool nam zaterdag de koppositie in de Premier League over van Manchester City. Mohamed Salah maakte tegen Brighton & Hove Albion het winnende doelpunt. De Egyptenaar heeft een aflopend contract en schreef na dat duel op Instagram: "Wat er ook gebeurt, ik zal nooit vergeten hoe scoren op Anfield voelt."
Slot: "Ik kijk niet naar Instagram-berichten van de spelers, ik praat met ze. Mo is op dit moment goed bezig. Laten we hopen dat hij dat ook blijft doen, zolang zijn toekomst nog onduidelijk is. Datzelfde geldt voor andere spelers met een aflopend contract."
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft langer coach van Manchester United. De 44-jarige Engelsman heeft een nieuw contract getekend bij de huidige nummer 3 van de Premier League dat hem tot 2028 aan de club verbindt.
8 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Hoofdtrainer Pep Guardiola (55) gaat na tien seizoenen weg bij Manchester City. Dat heeft de Engelse club bevestigd. De Spaanse coach werkte sinds 2016 bij City en veroverde twintig prijzen met de club. Het winnen van de Champions League in 2023 was zijn hoogtepunt.
9 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - De finale van de play-offs om deelname aan de voorronden van de Conference League tussen Ajax en FC Utrecht wordt vervroegd. Het duel in Volendam begint zondag om 12.15 uur in plaats van om 18.00 uur. Dat heeft de KNVB aan het ANP bekendgemaakt. Supporters van beide clubs mogen in het Kras Stadion aanwezig zijn.
42 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - Trainer Álvaro Arbeloa van Real Madrid heeft bevestigd dat hij na het seizoen vertrekt als coach van de nummer 2 van Spanje. De 43-jarige oud-speler verving begin dit jaar Xabi Alonso, maar heeft de topclub niet aan succes kunnen helpen. "Ja", antwoordde de Spanjaard op de vraag of hij kon bevestigen dat hij volgend seizoen niet meer de coach van de club is.
47 minuten geledenLONDEN (ANP) - Bondscoach Thomas Tuchel gaat met Engeland zonder bekende spelers als Harry Maguire, Phil Foden, Cole Palmer en Trent Alexander-Arnold naar het WK voetbal. Dat heeft de Engelse voetbalbond bekendgemaakt. Oud-Ajacied Jordan Henderson en voormalig PSV'er Noni Madueke behoren wel tot de selectie van 26 spelers van Engeland. Verder rekent Tuchel op sterspelers Harry Kane, Jude Bellingham en Declan Rice.
59 minuten geledenTILBURG (ANP) - Supporters van Willem II mogen zaterdag alsnog aanwezig zijn bij de finale van de play-offs om promotie/degradatie bij FC Volendam. Eerder besloot de gemeente Edam-Volendam om de uitfans te weren na ongeregeldheden bij de laatste wedstrijd van FC Volendam.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord krijgt De Kuip in eigen handen. De Rotterdamse voetbalclub, Stadion Feijenoord en de Vereniging Aandeelhouders Stadion Feijenoord (VASF) hebben daar overeenstemming over bereikt. Dat heeft Feyenoord op de website bekendgemaakt.
1 uur geleden