Slot prijst Leverkusen-trainer Alonso bij terugkeer op Anfield
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot heeft trainer Xabi Alonso van Bayer Leverkusen geprezen voor zijn prestaties bij de Duitse club. De Nederlandse coach van Liverpool deed dat een dag voor de Champions League-wedstrijd tussen beide clubs.
Alonso maakte in de Champions League-finale van 2005 tegen AC Milan (3-3) een van de doelpunten van Liverpool, dat na strafschoppen won. De voormalige middenvelder, die met Leverkusen de Duitse titel en beker won, werd gezien als belangrijkste kandidaat om Jürgen Klopp op te volgen. Hij koos voor een langer verblijf in Duitsland.
"Het is een grote Europese wedstrijd", zei Slot op een persconferentie. "Het is moeilijk te zeggen wat Xabi een speciale manager maakt als je niet dagelijks met hem werkt, maar dat is hij wel, dat is duidelijk. Ik denk dat ze dit seizoen net zo goed zijn als vorig seizoen, maar een beetje ongelukkiger als het op resultaten aankomt. Vorig seizoen waren ze in Europa ook ongelooflijk goed. Hij heeft in het verleden met ongelooflijke managers gewerkt en op het hoogste niveau gespeeld. Hij weet en begrijpt dus ook wat spelers op bepaalde momenten voelen."
Koppositie
Liverpool nam zaterdag de koppositie in de Premier League over van Manchester City. Mohamed Salah maakte tegen Brighton & Hove Albion het winnende doelpunt. De Egyptenaar heeft een aflopend contract en schreef na dat duel op Instagram: "Wat er ook gebeurt, ik zal nooit vergeten hoe scoren op Anfield voelt."
Slot: "Ik kijk niet naar Instagram-berichten van de spelers, ik praat met ze. Mo is op dit moment goed bezig. Laten we hopen dat hij dat ook blijft doen, zolang zijn toekomst nog onduidelijk is. Datzelfde geldt voor andere spelers met een aflopend contract."
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA wil dat Rusland weer gaat deelnemen aan de internationale voetbaltoernooien. "Absoluut. Dat moet. In ieder geval op jeugdniveau. Dit verbod heeft niets opgeleverd", zei Infantino in een interview met de Britse zender Sky. "Het heeft alleen maar tot frustratie en haat geleid. Het zou helpen als meisjes en jongens uit Rusland voetbalwedstrijden in andere delen van Europa zouden kunnen spelen."
49 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht neemt afscheid van Kolbeinn Finnsson, Jesse van de Haar en Ivar Jenner. Finnsson en Van de Haar spelen tot de zomer op huurbasis voor respectievelijk het Noorse Vålerenga IF en SK Beveren in België. Er zijn koopopties opgenomen in de overeenkomsten. Het contract met Jenner werd ontbonden.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal voor Gonçalo Borges. Dat meldt de Rotterdamse club op de eigen website. De 24-jarige aanvaller is daarmee voor twee wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de transfer van doelman Maarten Paes afgerond. De 27-jarige keeper komt per direct over van de Amerikaanse club FC Dallas en heeft een contract getekend tot medio 2029, meldt de Amsterdamse club in een persbericht. De transfer zat eraan te komen; Paes bekeek zondag de wedstrijd tegen Excelsior al vanaf de tribune.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Jan Plug verruilt Feyenoord op huurbasis voor FC Dordrecht, tot het eind van het seizoen. De 20-jarige verdediger krijgt daar volgens Feyenoord kans op meer speelminuten in het betaalde voetbal. Plug kwam dit seizoen vijf keer in actie in de Eredivisie, waarvan een keer als basisspeler. Ook maakte hij minuten in de Europa League.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en James McConnell zijn definitief uit elkaar. In gezamenlijk overleg is besloten de huurovereenkomst van de speler met Liverpool stop te zetten. McConnell maakte sinds begin januari al geen deel meer uit van de selectie van Ajax.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalscheidsrechter Bas Nijhuis komt de rest van het seizoen niet meer in actie vanwege de achillespeesblessure die hij afgelopen dinsdag opliep. "Dit seizoen dat kun je wel vergeten", zei Nijhuis maandag in de ochtendshow van radiozender 538.
10 uur geleden