Slot ontsnapt dankzij hands Sugawara aan puntenverlies Liverpool
SOUTHAMPTON (ANP) - Liverpool heeft in de Premier League de voorsprong op eerste achtervolger en regerend kampioen Manchester City tot 8 punten vergroot. Trainer Arne Slot leek in de uitwedstrijd tegen Southampton met een gelijkspel genoegen te moeten nemen, maar na een handsbal van oud-AZ'er Yukinari Sugawara mocht Liverpool in de 83e minuut nog een strafschop nemen. Mohamed Salah faalde niet: 2-3.
Liverpool was na een half uur spelen voor het eerst op voorsprong gekomen. De Hongaar Dominik Szoboszlai profiteerde van slecht uitverdedigen van Flynn Downes, die de bal zo in zijn schoenen schoof. Szoboszlai scoorde via de binnenkant van de paal. Tegen het einde van de eerste helft verspeelde aanvoerder Virgil van Dijk de bal net voor de middenlijn, toen hij naar voren dribbelde. Southampton schakelde snel om en kreeg een strafschop na een overtreding van Andrew Robertson op Tyler Dibling. Adam Armstrong zag zijn inzet vanaf elf meter eerst worden gestopt door doelman Caoimhin Kelleher, maar in de rebound had hij alsnog succes (1-1).
Southampton sloeg in de 56e minuut, na een goed uitgevoerde counter, voor de tweede keer toe. Bij Liverpool liep niet iedereen even snel terug en de Portugees Mateus Fernandes kon van dichtbij scoren: 2-1.
Strafschop
Slot haalde Cody Gakpo kort daarna naar de kant en zag Ryan Gravenberch, die ook in de basis stond, met een fraaie dieptepass in de 65e minuut aan de basis staan van de 2-2. Salah tikte de bal langs keeper Alex McCarthy, die onnodig ver zijn doel uitkwam. Sugawara stond pas vijf minuten in het veld toen hij de bal wegsloeg en een strafschop veroorzaakte. Salah had wederom succes (2-3).
Liverpool heeft na twaalf speelronden 31 punten. Manchester City staat op 23 punten en Chelsea, Arsenal en Brighton & Hove Albion allemaal op 22 punten.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - De eerste wedstrijd tussen Atlético Madrid en Arsenal in de halve finale van de Champions League is in een gelijkspel geëindigd: 1-1. De Nederlandse arbitrage vertolkte een hoofdrol. Danny Makkelie en videoscheidsrechter Dennis Higler moesten beslissen over drie potentiële strafschoppen. Beide doelpunten vielen uit een strafschop. Viktor Gyökeres zette Arsenal op voorsprong, Julián Alvarez maakte namens Atlético gelijk.
5 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - De Iraanse delegatie zal donderdag niet deelnemen aan het congres van wereldvoetbalbond FIFA in Vancouver. Dat meldt persbureau Reuters op basis van het Iraanse medium Tasnim News Agency. De afmelding zou te maken hebben met "ongepast gedrag van douaniers" op de luchthaven van Toronto. Volgens Tasnim zijn de drie vertegenwoordigers van de Iraanse voetbalbond op de eerste beschikbare vlucht teruggegaan richting Iran.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Duizenden fans huldigen woensdag de selectie van ADO Den Haag op een parkeerterrein voor het stadion van de kampioen van de eerste divisie. De spelers van de selectie van coach Robin Peter worden één voor één op een podium toegezongen door een groengele massa. De fans dansen in de zon op muziek van Haagse artiesten, zwaaien met vlaggen en er worden rookbommen afgestoken.
13 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.
17 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.
18 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.
19 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
1 dag geleden