Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slot ontsnapt dankzij hands Sugawara aan puntenverlies Liverpool

Slot ontsnapt dankzij hands Sugawara aan puntenverlies Liverpool

SOUTHAMPTON (ANP) - Liverpool heeft in de Premier League de voorsprong op eerste achtervolger en regerend kampioen Manchester City tot 8 punten vergroot. Trainer Arne Slot leek in de uitwedstrijd tegen Southampton met een gelijkspel genoegen te moeten nemen, maar na een handsbal van oud-AZ'er Yukinari Sugawara mocht Liverpool in de 83e minuut nog een strafschop nemen. Mohamed Salah faalde niet: 2-3.

Liverpool was na een half uur spelen voor het eerst op voorsprong gekomen. De Hongaar Dominik Szoboszlai profiteerde van slecht uitverdedigen van Flynn Downes, die de bal zo in zijn schoenen schoof. Szoboszlai scoorde via de binnenkant van de paal. Tegen het einde van de eerste helft verspeelde aanvoerder Virgil van Dijk de bal net voor de middenlijn, toen hij naar voren dribbelde. Southampton schakelde snel om en kreeg een strafschop na een overtreding van Andrew Robertson op Tyler Dibling. Adam Armstrong zag zijn inzet vanaf elf meter eerst worden gestopt door doelman Caoimhin Kelleher, maar in de rebound had hij alsnog succes (1-1).

Southampton sloeg in de 56e minuut, na een goed uitgevoerde counter, voor de tweede keer toe. Bij Liverpool liep niet iedereen even snel terug en de Portugees Mateus Fernandes kon van dichtbij scoren: 2-1.

Strafschop

Slot haalde Cody Gakpo kort daarna naar de kant en zag Ryan Gravenberch, die ook in de basis stond, met een fraaie dieptepass in de 65e minuut aan de basis staan van de 2-2. Salah tikte de bal langs keeper Alex McCarthy, die onnodig ver zijn doel uitkwam. Sugawara stond pas vijf minuten in het veld toen hij de bal wegsloeg en een strafschop veroorzaakte. Salah had wederom succes (2-3).

Liverpool heeft na twaalf speelronden 31 punten. Manchester City staat op 23 punten en Chelsea, Arsenal en Brighton & Hove Albion allemaal op 22 punten.

Meer uit Voetbal

Duitse voetballers nemen in oefenduel na rust afstand van Finland

MAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.

3 uur geleden
VAR kan op WK ingrijpen bij corners en verkeerd gegeven kaarten

ZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.

3 uur geleden
Jurriën Timber sluit donderdag aan bij het Nederlands elftal

ZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.

4 uur geleden
Dembélé belooft PSG-fans derde eindzege in Champions League

PARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.

6 uur geleden
Verdediger Konaté na vijf jaar weg bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.

6 uur geleden
Miedema scoort in finale FA Cup voor winnend Manchester City

LONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.

7 uur geleden
UEFA roept Kvaratskhelia uit tot beste speler in Champions League

NYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.

7 uur geleden