Slot ontsnapt dankzij hands Sugawara aan puntenverlies Liverpool
SOUTHAMPTON (ANP) - Liverpool heeft in de Premier League de voorsprong op eerste achtervolger en regerend kampioen Manchester City tot 8 punten vergroot. Trainer Arne Slot leek in de uitwedstrijd tegen Southampton met een gelijkspel genoegen te moeten nemen, maar na een handsbal van oud-AZ'er Yukinari Sugawara mocht Liverpool in de 83e minuut nog een strafschop nemen. Mohamed Salah faalde niet: 2-3.
Liverpool was na een half uur spelen voor het eerst op voorsprong gekomen. De Hongaar Dominik Szoboszlai profiteerde van slecht uitverdedigen van Flynn Downes, die de bal zo in zijn schoenen schoof. Szoboszlai scoorde via de binnenkant van de paal. Tegen het einde van de eerste helft verspeelde aanvoerder Virgil van Dijk de bal net voor de middenlijn, toen hij naar voren dribbelde. Southampton schakelde snel om en kreeg een strafschop na een overtreding van Andrew Robertson op Tyler Dibling. Adam Armstrong zag zijn inzet vanaf elf meter eerst worden gestopt door doelman Caoimhin Kelleher, maar in de rebound had hij alsnog succes (1-1).
Southampton sloeg in de 56e minuut, na een goed uitgevoerde counter, voor de tweede keer toe. Bij Liverpool liep niet iedereen even snel terug en de Portugees Mateus Fernandes kon van dichtbij scoren: 2-1.
Strafschop
Slot haalde Cody Gakpo kort daarna naar de kant en zag Ryan Gravenberch, die ook in de basis stond, met een fraaie dieptepass in de 65e minuut aan de basis staan van de 2-2. Salah tikte de bal langs keeper Alex McCarthy, die onnodig ver zijn doel uitkwam. Sugawara stond pas vijf minuten in het veld toen hij de bal wegsloeg en een strafschop veroorzaakte. Salah had wederom succes (2-3).
Liverpool heeft na twaalf speelronden 31 punten. Manchester City staat op 23 punten en Chelsea, Arsenal en Brighton & Hove Albion allemaal op 22 punten.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
10 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
10 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
11 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.
11 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.
11 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.
15 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
19 uur geleden