Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slot ontsnapt dankzij hands Sugawara aan puntenverlies Liverpool

Slot ontsnapt dankzij hands Sugawara aan puntenverlies Liverpool

SOUTHAMPTON (ANP) - Liverpool heeft in de Premier League de voorsprong op eerste achtervolger en regerend kampioen Manchester City tot 8 punten vergroot. Trainer Arne Slot leek in de uitwedstrijd tegen Southampton met een gelijkspel genoegen te moeten nemen, maar na een handsbal van oud-AZ'er Yukinari Sugawara mocht Liverpool in de 83e minuut nog een strafschop nemen. Mohamed Salah faalde niet: 2-3.

Liverpool was na een half uur spelen voor het eerst op voorsprong gekomen. De Hongaar Dominik Szoboszlai profiteerde van slecht uitverdedigen van Flynn Downes, die de bal zo in zijn schoenen schoof. Szoboszlai scoorde via de binnenkant van de paal. Tegen het einde van de eerste helft verspeelde aanvoerder Virgil van Dijk de bal net voor de middenlijn, toen hij naar voren dribbelde. Southampton schakelde snel om en kreeg een strafschop na een overtreding van Andrew Robertson op Tyler Dibling. Adam Armstrong zag zijn inzet vanaf elf meter eerst worden gestopt door doelman Caoimhin Kelleher, maar in de rebound had hij alsnog succes (1-1).

Southampton sloeg in de 56e minuut, na een goed uitgevoerde counter, voor de tweede keer toe. Bij Liverpool liep niet iedereen even snel terug en de Portugees Mateus Fernandes kon van dichtbij scoren: 2-1.

Strafschop

Slot haalde Cody Gakpo kort daarna naar de kant en zag Ryan Gravenberch, die ook in de basis stond, met een fraaie dieptepass in de 65e minuut aan de basis staan van de 2-2. Salah tikte de bal langs keeper Alex McCarthy, die onnodig ver zijn doel uitkwam. Sugawara stond pas vijf minuten in het veld toen hij de bal wegsloeg en een strafschop veroorzaakte. Salah had wederom succes (2-3).

Liverpool heeft na twaalf speelronden 31 punten. Manchester City staat op 23 punten en Chelsea, Arsenal en Brighton & Hove Albion allemaal op 22 punten.

Meer uit Voetbal

Messi wil na voetballoopbaan geen coach maar clubeigenaar worden

MIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi wil na zijn voetballoopbaan geen coach, maar clubeigenaar worden. Dat vertelde de 38-jarige Argentijnse voetballegende in een interview met de Argentijnse streamingzender Luzu TV.

28 minuten geleden
KNVB schrapt alle wedstrijden in amateurvoetbal om winterweer

ZEIST (ANP) - Alle wedstrijden in het amateurvoetbal die voor zaterdag 10 en zondag 11 januari op het programma stonden zijn afgelast. Dat heeft de KNVB vanwege de winterse omstandigheden besloten. Eerder werden alle wedstrijden in het betaald voetbal van vrijdag afgelast.

4 uur geleden
NEC - FC Utrecht en vijf duels eerste divisie op vrijdag afgelast

ZEIST (ANP) - De eredivisiewedstrijd tussen NEC en FC Utrecht en de vijf duels uit de eerste divisie van vrijdag gaan niet door. Dat heeft de KNVB besloten om het verwachte winterse weer.

4 uur geleden
Go Ahead Eagles verlengt trainingskamp door winterweer

ESTEPONA (ANP) - Go Ahead Eagles verlengt vanwege het winterweer in Nederland zijn trainingskamp in het Zuid-Spaanse Estepona tot en met vrijdag. De club uit Deventer zou eigenlijk woensdag terugkeren uit Spanje. Door de aanhoudende sneeuwval in ons land worden veel vluchten geschrapt.

7 uur geleden
Juventus klimt met ruime zege op Sassuolo naar vierde plaats

SASSUOLO (ANP) - Juventus is in de Italiaanse voetbalcompetitie naar de vierde plaats gestegen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti won ruim bij Sassuolo: 0-3.

19 uur geleden
Titelverdediger Ivoorkust via Burkina Faso verder op Afrika Cup

MARRAKESH (ANP) - Ivoorkust heeft zich als achtste en laatste land geplaatst voor de kwartfinales van de Afrika Cup. De titelverdediger won in Marrakesh met 3-0 van Burkina Faso.

19 uur geleden
Real Madrid zonder geblesseerde Mbappé naar Saudi-Arabië

MADRID (ANP/RTR) - Real Madrid reist zonder Kylian Mbappé naar Saudi-Arabië voor de Spaanse Supercup. De 27-jarige aanvaller is nog niet hersteld van een knieblessure en ontbreekt in de selectie van trainer Xabi Alonso. Mbappé kon door zijn blessure zondag ook al niet meedoen in de met 5-1 gewonnen competitiewedstrijd tegen Real Betis.

21 uur geleden