Slot niet verrast door galavoorstelling van Feyenoord tegen Ajax
ROTTERDAM (ANP) - Voor trainer Arne Slot was het geen verrassing dat Feyenoord zoveel energie in het thuisduel met Ajax (6-0) legde. "Deze overwinning komt niet uit de lucht vallen", zei hij. "Donderdag hebben in het uitduel met FC Volendam de landstitel definitief verspeeld. Dan wil je tegen de grote rivaal laten zien hoe goed je kan voetballen."
Zelfs bij een voorsprong van 6-0 bleef Slot zijn spelers nog naar voren schreeuwen. Hij verscheen ook met een schorre stem op de persconferentie. "Maar ik denk dat ik die schorre stem donderdag al heb opgelopen toen we gelijkspeelden tegen Volendam. In dat soort duels hebben we dit seizoen te vaak punten verloren. Dat gebeurt PSV niet, daarom worden ze kampioen. Of ik met 10-0 wilde winnen van Ajax? Daar ben ik helemaal niet mee bezig geweest."
Yankuba Minteh, Igor Paixão scoorden tweemaal tegen Ajax. Quinten Timber en David Hancko troffen eenmaal doel. Topscorer Santiago Giménez kwam opnieuw niet tot scoren. Slot wisselde zijn spits een kwartier voor het einde. "Het is jammer dat hij geen goal maakte, dat had hij heel goed kunnen gebruiken", zei Slot. "Ik zie hem worstelen. Het was dus ook de overweging of we hem negentig minuten zouden laten staan, maar er zit ook iemand op de bank die het verdient om in te vallen", doelde hij op de Japanse spits Ayase Ueda.
Meer uit Voetbal
BRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.
1 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
7 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.
7 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.
10 uur geledenPALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.
16 uur geledenCORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
18 uur geleden