Slot moet Community Shield met Liverpool aan Crystal Palace laten
LONDEN (ANP) - Trainer Arne Slot is er niet in geslaagd een tweede prijs met Liverpool te winnen. De landskampioen verloor in de strijd om de Community Shield na strafschoppen van Crystal Palace. Na een eindstand van 2-2 won Crystal Palace de penaltyserie met 3-2.
Voor Liverpool misten Mohamed Salah, Alexis Mac Allister en Harvey Elliott vanaf elf meter. Cody Gakpo schoot wel raak. Voor Crystal Palace faalden Eberechi Eze en oud-Ajacied Borna Sosa.
Naast Gakpo hadden ook Virgil van Dijk en Jeremie Frimpong een basisplaats bij Liverpool. Ryan Gravenberch ontbrak omdat hij zaterdag voor het eerst vader was geworden.
Treffer Frimpong
Nieuweling Hugo Ekitiké, die overkwam van Eintracht Frankfurt, opende al in de vierde minuut de score. De spits werd aangespeeld door Florian Wirtz en plaatste de bal vanaf de rand van het zestienmetergebied in de verre hoek: 1-0. FA Cup-winnaar Crystal Palace antwoordde snel. Na een overtreding van Van Dijk benutte Jean-Philippe Mateta na ruim een kwartier spelen een strafschop: 1-1.
Frimpong bracht Liverpool halverwege de eerste helft opnieuw op voorsprong. De Oranje-international wilde vanaf rechts voorgeven, maar zag de bal onbedoeld over keeper Dean Henderson in het doel verdwijnen: 2-1.
Penalty's
Crystal Palace drong na rust aan. Na balverlies van Gakpo maakte Ismaïla Sarr via de binnenkant van de paal in de 77e minuut de 2-2.
Beide ploegen wisten daarna niet meer te scoren, zodat strafschoppen net als de vorige twee edities de beslissing moesten brengen. In 2023 won Arsenal de Community Shield en in 2024 Manchester City.
Meer uit Voetbal
SANTO DOMINGO (ANP) - Volgens de in opspraak geraakte FIFA-voorzitter Gianni Infantino willen sommige grote voetballanden of -bonden niet dat kleinere landen groeien. Infantino doet die uitspraak in een door de FIFA uitgebrachte video.
41 minuten geledenELCHE (ANP) - FC Barcelona is de jacht op een derde landstitel op rij goed begonnen. De club scoorde vijf keer in de uitwedstrijd tegen Elche (0-5).
3 uur geledenRENNES (ANP) - Paris Saint-Germain is het nieuwe seizoen met een uitglijder begonnen. De landskampioen en winnaar van de laatste twee edities van de Champions League bleef in de uitwedstrijd tegen Stade Rennes steken op een gelijkspel: 2-2.
3 uur geledenTURIJN (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Torino tot een goed einde gebracht (1-2). Alphadjo Cisse en Adrien Rabiot scoorden voor de bezoekers. Ché Adams bepaalde in blessuretijd de eindstand namens de thuisploeg.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft het eerste puntenverlies geleden in La Liga. De ploeg van coach Diego Simeone kwam in het eigen Metropolitano niet verder dan een 2-2-gelijkspel tegen Villarreal.
7 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Vijf supporters van SC Cambuur zijn gewond geraakt door vuurwerk dat bezoekende fans van Feyenoord naar hen gooiden. Dat meldt de club uit Leeuwarden.
7 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De onderbroken wedstrijd tussen SC Cambuur en Feyenoord is na een halfuur bij een stand van 0-0 hervat. Scheidsrechter Danny Makkelie legde het duel na twaalf minuten stil nadat fans van de bezoekende club veel vuurwerk hadden afgestoken.
9 uur geleden