Slot met Liverpool terug aan kop na zege op Chelsea
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de koppositie in de Premier League weer overgenomen van Manchester City. De ploeg van coach Arne Slot won op het eigen Anfield met 2-1 van Chelsea.
Liverpool staat op 21 punten. Dat is er één meer dan Manchester City, dat eerder zondag met 2-1 won van Wolverhampton Wanderers. Chelsea staat zesde met 14 punten.
Slot liet Liverpool beginnen met Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch en Cody Gakpo. De thuisploeg kwam op voorsprong dankzij een benutte strafschop van Mohamed Salah. Liverpool leek vlak voor rust zelfs op 2-0 te komen door een intikker van Gakpo, maar het doelpunt werd afgekeurd om buitenspel van Salah.
'Overduidelijk'
In de tweede helft kwam Chelsea op gelijke hoogte via Nicolas Jackson. Die werd de diepte ingestuurd en rondde goed af. Het doelpunt werd aanvankelijk afgekeurd om buitenspel, maar na ingrijpen van de VAR keurde scheidsrechter John Brooks de treffer toch goed. Drie minuten later stond Liverpool weer voor. Curtis Jones nam de voorzet van Salah goed aan en tikte de bal langs keeper Robert Sánchez. Christopher Nkunku kreeg in de extra tijd nog een grote kans op de gelijkmaker, maar kon de voorzet van Pedro Neto niet binnentikken.
Slot had een intens gevecht gezien. "Leuk voor de neutrale toeschouwer en uiteindelijk ook voor mij omdat we wonnen", zei de coach bij Viaplay. "Er gebeurde heel veel, als we niet hadden gewonnen had ik hier niet met een lach gestaan."
De coach was het er niet mee eens dat de tweede strafschop die Liverpool kreeg na een overtreding van Chelsea-doelman Robert Sánchez op Curtis Jones werd teruggedraaid. "Het is overduidelijk dat hij de bal speelde, maar hij schopt hem ook overduidelijk omver. Ik kon niet geloven dat de VAR ging ingrijpen. Toen het daarna vlak na de rust 1-1 werd, was ik blij dat Jones ons daarna met een geweldige actie aan de overwinning hielp."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Het staat nog niet vast dat Robin van Persie ook komend seizoen hoofdtrainer van Feyenoord is. Dat vertelden de nieuwe directeuren Robert Eenhoorn en Dévy Rigaux tijdens hun presentatie in De Kuip.
10 minuten geledenBRIGHTON (ANP/RTR) - De Engelse voetballer James Milner heeft na 24 seizoenen zijn carrière beëindigd. De 40-jarige oud-international is recordhouder met 658 wedstrijden in de Premier League. Hij speelde zijn laatste twee seizoenen in dienst van Brighton & Hove Albion.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - Keeper Guillermo Ochoa van Mexico gaat op voor zijn zesde WK voetbal. De 40-jarige doelman is door bondscoach Javier Aguirre opgenomen in de selectie voor het toernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. AZ-verdediger Mateo Chávez is de enige speler in de selectie die in Nederland speelt.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot heeft in een open brief afscheid genomen van Liverpool. De Nederlandse trainer, die zaterdag na twee jaar werd ontslagen, keek terug op zijn periode bij de Engelse club en bedankte de supporters, spelers, staf, clublegendes en clubleiding.
5 uur geledenMAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.
15 uur geledenZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.
15 uur geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.
16 uur geleden