Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slot met Liverpool terug aan kop na zege op Chelsea

Slot met Liverpool terug aan kop na zege op Chelsea

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de koppositie in de Premier League weer overgenomen van Manchester City. De ploeg van coach Arne Slot won op het eigen Anfield met 2-1 van Chelsea.

Liverpool staat op 21 punten. Dat is er één meer dan Manchester City, dat eerder zondag met 2-1 won van Wolverhampton Wanderers. Chelsea staat zesde met 14 punten.

Slot liet Liverpool beginnen met Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch en Cody Gakpo. De thuisploeg kwam op voorsprong dankzij een benutte strafschop van Mohamed Salah. Liverpool leek vlak voor rust zelfs op 2-0 te komen door een intikker van Gakpo, maar het doelpunt werd afgekeurd om buitenspel van Salah.

'Overduidelijk'

In de tweede helft kwam Chelsea op gelijke hoogte via Nicolas Jackson. Die werd de diepte ingestuurd en rondde goed af. Het doelpunt werd aanvankelijk afgekeurd om buitenspel, maar na ingrijpen van de VAR keurde scheidsrechter John Brooks de treffer toch goed. Drie minuten later stond Liverpool weer voor. Curtis Jones nam de voorzet van Salah goed aan en tikte de bal langs keeper Robert Sánchez. Christopher Nkunku kreeg in de extra tijd nog een grote kans op de gelijkmaker, maar kon de voorzet van Pedro Neto niet binnentikken.

Slot had een intens gevecht gezien. "Leuk voor de neutrale toeschouwer en uiteindelijk ook voor mij omdat we wonnen", zei de coach bij Viaplay. "Er gebeurde heel veel, als we niet hadden gewonnen had ik hier niet met een lach gestaan."

De coach was het er niet mee eens dat de tweede strafschop die Liverpool kreeg na een overtreding van Chelsea-doelman Robert Sánchez op Curtis Jones werd teruggedraaid. "Het is overduidelijk dat hij de bal speelde, maar hij schopt hem ook overduidelijk omver. Ik kon niet geloven dat de VAR ging ingrijpen. Toen het daarna vlak na de rust 1-1 werd, was ik blij dat Jones ons daarna met een geweldige actie aan de overwinning hielp."

Meer uit Voetbal

FC Groningen verliest tegen FC Volendam voor zesde keer op rij

VOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.

14 minuten geleden
Feyenoord verliest bij Twente, maar blijft tweede in Eredivisie

ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.

32 minuten geleden
Grim vindt dat Ajax 'heel slecht speelde' bij PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - Ajax heeft volgens Fred Grim "een heel slechte wedstrijd gespeeld". Dat zei de coach van de Amsterdammers na het 0-0-gelijkspel bij PEC Zwolle tegen ESPN. "Het was gewoon niet goed. Ook al was het moeilijk voetballen op dit veld. Het was zeker niet goed genoeg om te winnen", aldus Grim.

2 uur geleden
Ajax profiteert met 0-0 bij PEC Zwolle nauwelijks van verlies NEC

ZWOLLE (ANP) - Ajax is zondag bij PEC Zwolle niet verder gekomen dan een 0-0-gelijkspel. Het elftal van Fred Grim wist daardoor slechts ten dele te profiteren van de nederlaag van NEC tegen Fortuna Sittard. Ajax staat na 25 wedstrijden op de derde plaats met 1 punt meer dan NEC. PEC staat twaalfde met 28 punten.

2 uur geleden
Feyenoord-aanwinst Sterling krijgt tegen Twente weer reserverol

ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-aanwinst Raheem Sterling (31) moet zondag in De Veste opnieuw genoegen nemen met een reserverol. Coach Robin van Persie wil de Engelse aanvaller langzaam brengen en zal hem in het uitduel met FC Twente waarschijnlijk opnieuw een invalbeurt gunnen. Sterling speelde vorige week bij zijn debuut in de Eredivisie een half uur in De Kuip tegen Telstar.

3 uur geleden
FIFA volgt situatie in Iran met oog op WK voetbal nauwlettend

ZÜRICH (ANP) - De FIFA houdt de situatie na de Amerikaanse en Israëlische bombardementen op Iran nauwlettend in de gaten. Op dit moment is er nog geen duidelijkheid of het land komende zomer meedoet aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We hebben een vergadering gehad en het is nog te vroeg om in detail commentaar te geven, maar we volgen de ontwikkelingen rond alle kwesties over de hele wereld", zei FIFA-secretaris-generaal Mattias Grafström tijdens de jaarlijkse algemene vergadering van de International Football Association Board in Wales.

4 uur geleden
Spits Weghorst keert terug in basis bij Ajax tegen PEC

ZWOLLE (ANP) - Wout Weghorst keert terug in de basisopstelling van Ajax. De spits start zondagmiddag tegen PEC Zwolle en wordt geflankeerd door Mika Godts en Rayane Bounida. Weghorst lag er rond de jaarwisseling ruim een maand uit door een enkelblessure, daarna moest hij het doen met invalbeurten.

5 uur geleden