Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slot laat zich voor bekerfinale niet misleiden door ranglijst

Slot laat zich voor bekerfinale niet misleiden door ranglijst

ZEIST (ANP) - Feyenoord-trainer Arne Slot laat zich in aanloop naar de bekerfinale tegen NEC niet misleiden door het verschil op de ranglijst tussen de Rotterdammers en NEC. "De stand voor de tweede seizoenshelft geeft een heel ander beeld", wist de coach van de nummer 2 van de Eredivisie.

Feyenoord heeft 25 punten meer dan nummer 6 NEC, na het gelijkspel van de Nijmegenaren afgelopen zondag tegen PEC Zwolle (2-2). "Als je alleen naar de stand van de tweede seizoenshelft kijkt, dan staat NEC op de vierde plaats. Voor het weekend stonden ze zelfs derde, met alleen Feyenoord en PSV voor zich", rekende Slot uit. "Dat zegt heel veel over de ontwikkeling van het team. Ze spelen een hele goede tweede seizoenshelft."

Slot had ook gezien dat NEC het de laatste maanden uitstekend doet tegen topploegen. De Nijmegenaren bezorgden koploper PSV de enige competitienederlaag van het seizoen, wonnen van FC Twente en AZ en speelden gelijk tegen Ajax en Feyenoord. Het gelijkspel in De Kuip (2-2) in januari volgde na een gelijkspel in de beker van vorig jaar, toen Feyenoord de ploeg van Meijer pas uitschakelde na strafschoppen en een doelpuntrijk gelijkspel (4-4 na verlenging).

Strafschoppen

"NEC heeft een hele goede ploeg en trainer", wist Slot. "Ik kijk vaak naar hoe ze spelen. Ze hebben een goed plan en een goed idee van spelen. Niet alleen wij, maar ook de andere topploegen hebben moeite met NEC."

Hoewel de laatste twee onderlinge duels in een gelijkspel eindigden, heeft Slot de laatste dagen niet specifiek getraind op strafschoppen. "Je bent al een jaar bezig met het feit dat er ergens in een competitie strafschoppen beslissend kunnen zijn. Daar begin je niet een paar dagen voor de finale mee. Tegen AS Roma ging het niet goed, maar je leert ook van bepaalde keuzes die je daar hebt gemaakt. Dat neem je ook weer mee naar de volgende keer."

De bekerfinale tussen Feyenoord en NEC begint zondag om 18.00 uur in De Kuip.

Meer uit Voetbal

Real Madrid blijft thuis steken op gelijkspel tegen Girona

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.

8 uur geleden
Malen leidt AS Roma met drie treffers naar zege op Pisa

ROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.

8 uur geleden
Mexico: FIFA wijst verzoek Iran tot verplaatsing WK-duels af

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.

9 uur geleden
FC Twente nadert Feyenoord en NEC door zege op FC Volendam

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.

9 uur geleden
ADO Den Haag kampioen in eerste divisie na puntenverlies Cambuur

DEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.

9 uur geleden
PEC verwacht snel eerste misdragende fans te kunnen identificeren

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.

13 uur geleden
Bayern München komende weken zonder talent Karl

MÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.

17 uur geleden