Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slot laat zich voor bekerfinale niet misleiden door ranglijst

Slot laat zich voor bekerfinale niet misleiden door ranglijst

ZEIST (ANP) - Feyenoord-trainer Arne Slot laat zich in aanloop naar de bekerfinale tegen NEC niet misleiden door het verschil op de ranglijst tussen de Rotterdammers en NEC. "De stand voor de tweede seizoenshelft geeft een heel ander beeld", wist de coach van de nummer 2 van de Eredivisie.

Feyenoord heeft 25 punten meer dan nummer 6 NEC, na het gelijkspel van de Nijmegenaren afgelopen zondag tegen PEC Zwolle (2-2). "Als je alleen naar de stand van de tweede seizoenshelft kijkt, dan staat NEC op de vierde plaats. Voor het weekend stonden ze zelfs derde, met alleen Feyenoord en PSV voor zich", rekende Slot uit. "Dat zegt heel veel over de ontwikkeling van het team. Ze spelen een hele goede tweede seizoenshelft."

Slot had ook gezien dat NEC het de laatste maanden uitstekend doet tegen topploegen. De Nijmegenaren bezorgden koploper PSV de enige competitienederlaag van het seizoen, wonnen van FC Twente en AZ en speelden gelijk tegen Ajax en Feyenoord. Het gelijkspel in De Kuip (2-2) in januari volgde na een gelijkspel in de beker van vorig jaar, toen Feyenoord de ploeg van Meijer pas uitschakelde na strafschoppen en een doelpuntrijk gelijkspel (4-4 na verlenging).

Strafschoppen

"NEC heeft een hele goede ploeg en trainer", wist Slot. "Ik kijk vaak naar hoe ze spelen. Ze hebben een goed plan en een goed idee van spelen. Niet alleen wij, maar ook de andere topploegen hebben moeite met NEC."

Hoewel de laatste twee onderlinge duels in een gelijkspel eindigden, heeft Slot de laatste dagen niet specifiek getraind op strafschoppen. "Je bent al een jaar bezig met het feit dat er ergens in een competitie strafschoppen beslissend kunnen zijn. Daar begin je niet een paar dagen voor de finale mee. Tegen AS Roma ging het niet goed, maar je leert ook van bepaalde keuzes die je daar hebt gemaakt. Dat neem je ook weer mee naar de volgende keer."

De bekerfinale tussen Feyenoord en NEC begint zondag om 18.00 uur in De Kuip.

Meer uit Voetbal

Weghorst en Wijndal beschikbaar voor Ajax tegen FC Utrecht

AMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst en Owen Wijndal zijn hersteld van hun blessures en zijn zondag beschikbaar voor Ajax in het duel met FC Utrecht. Dat zegt trainer Óscar García in een bericht op de site van de Amsterdamers. Ook heeft Davy Klaassen weer meegetraind met de groep, maar de middenvelder is nog niet wedstrijdfit.

15 minuten geleden
Real bestraft spelers Valverde en Tchouaméni met hoge boete

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouaméni een boete van 500.000 euro opgelegd na hun opstootje van eerder deze week. Dat meldt de club op de website.

1 uur geleden
Feyenoord-coach Van Persie verbaasd over nieuws rond Sterling

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie heeft verrast gereageerd op de berichtgeving dat de club na het seizoen afscheid neemt van de Engelse aanvaller Raheem Sterling. "Ik ben gequoot, maar heb die mensen niet gesproken", zei Van Persie over de berichtgeving in The Telegraph.

1 uur geleden
Bayern München moet verdediger Davies voorlopig missen

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan enkele weken niet beschikken over rechtsback Alphonso Davies. De Canadese verdediger heeft in de halve finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League een hamstringblessure opgelopen en mist in ieder geval de laatste twee competitiewedstrijden van de landskampioen tegen VfL Wolfsburg en 1. FC Köln.

2 uur geleden
PSV zonder Saibari en Mauro Júnior tegen Go Ahead Eagles

EINDHOVEN (ANP) - PSV moet het in de voorlaatste speelronde van de Eredivisie in het duel met Go Ahead Eagles doen zonder Ismael Saibari en Mauro Júnior. Dat vertelde trainer Peter Bosz in de persconferentie in de aanloop naar de wedstrijd van zondag (16.45 uur).

4 uur geleden
PSV'er Schouten kan na operatie aan herstel beginnen

EINDHOVEN (ANP) - Jerdy Schouten is geopereerd aan zijn rechterknie. PSV-trainer Peter Bosz vertelde op de persconferentie in aanloop naar het duel met Go Ahead Eagles dat de operatie van de kruisbandblessure goed is verlopen en dat Schouten weer thuis is.

4 uur geleden
Fortuna-aanvaller Gladon twee duels geschorst

SITTARD (ANP) - Fortuna-speler Paul Gladon komt dit seizoen niet meer in actie. De aanvaller van de club uit Sittard mist de laatste twee wedstrijden in de Eredivisie door een schorsing, zo bevestigt de club.

4 uur geleden