Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slot laat zich voor bekerfinale niet misleiden door ranglijst

Slot laat zich voor bekerfinale niet misleiden door ranglijst

ZEIST (ANP) - Feyenoord-trainer Arne Slot laat zich in aanloop naar de bekerfinale tegen NEC niet misleiden door het verschil op de ranglijst tussen de Rotterdammers en NEC. "De stand voor de tweede seizoenshelft geeft een heel ander beeld", wist de coach van de nummer 2 van de Eredivisie.

Feyenoord heeft 25 punten meer dan nummer 6 NEC, na het gelijkspel van de Nijmegenaren afgelopen zondag tegen PEC Zwolle (2-2). "Als je alleen naar de stand van de tweede seizoenshelft kijkt, dan staat NEC op de vierde plaats. Voor het weekend stonden ze zelfs derde, met alleen Feyenoord en PSV voor zich", rekende Slot uit. "Dat zegt heel veel over de ontwikkeling van het team. Ze spelen een hele goede tweede seizoenshelft."

Slot had ook gezien dat NEC het de laatste maanden uitstekend doet tegen topploegen. De Nijmegenaren bezorgden koploper PSV de enige competitienederlaag van het seizoen, wonnen van FC Twente en AZ en speelden gelijk tegen Ajax en Feyenoord. Het gelijkspel in De Kuip (2-2) in januari volgde na een gelijkspel in de beker van vorig jaar, toen Feyenoord de ploeg van Meijer pas uitschakelde na strafschoppen en een doelpuntrijk gelijkspel (4-4 na verlenging).

Strafschoppen

"NEC heeft een hele goede ploeg en trainer", wist Slot. "Ik kijk vaak naar hoe ze spelen. Ze hebben een goed plan en een goed idee van spelen. Niet alleen wij, maar ook de andere topploegen hebben moeite met NEC."

Hoewel de laatste twee onderlinge duels in een gelijkspel eindigden, heeft Slot de laatste dagen niet specifiek getraind op strafschoppen. "Je bent al een jaar bezig met het feit dat er ergens in een competitie strafschoppen beslissend kunnen zijn. Daar begin je niet een paar dagen voor de finale mee. Tegen AS Roma ging het niet goed, maar je leert ook van bepaalde keuzes die je daar hebt gemaakt. Dat neem je ook weer mee naar de volgende keer."

De bekerfinale tussen Feyenoord en NEC begint zondag om 18.00 uur in De Kuip.

Meer uit Voetbal

Mateta helpt Crystal Palace aan winst van Conference League

LEIPZIG (ANP) - Crystal Palace heeft de Conference League gewonnen. De club uit het zuiden van Londen rekende in de finale af met Rayo Vallecano (1-0). Jean-Philippe Mateta maakte het winnende doelpunt in Leipzig.

9 uur geleden
Doelman Neuer mist oefenduel van Duitsland met Finland

MÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.

11 uur geleden
New York en New Jersey dagvaarden FIFA om WK-ticketverkoop

NEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.

14 uur geleden
Nieuwe directeuren volop in gesprek over toekomst Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."

14 uur geleden
Koeman mag geblesseerde tot 24 uur voor openingsduel vervangen

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.

14 uur geleden
Trainer Sarri vertrekt na teleurstellend seizoen bij Lazio

ROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.

15 uur geleden
Linksback Jetten verlaat Jong Ajax voor SC Cambuur

LEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.

15 uur geleden