Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slot laat zich voor bekerfinale niet misleiden door ranglijst

Slot laat zich voor bekerfinale niet misleiden door ranglijst

ZEIST (ANP) - Feyenoord-trainer Arne Slot laat zich in aanloop naar de bekerfinale tegen NEC niet misleiden door het verschil op de ranglijst tussen de Rotterdammers en NEC. "De stand voor de tweede seizoenshelft geeft een heel ander beeld", wist de coach van de nummer 2 van de Eredivisie.

Feyenoord heeft 25 punten meer dan nummer 6 NEC, na het gelijkspel van de Nijmegenaren afgelopen zondag tegen PEC Zwolle (2-2). "Als je alleen naar de stand van de tweede seizoenshelft kijkt, dan staat NEC op de vierde plaats. Voor het weekend stonden ze zelfs derde, met alleen Feyenoord en PSV voor zich", rekende Slot uit. "Dat zegt heel veel over de ontwikkeling van het team. Ze spelen een hele goede tweede seizoenshelft."

Slot had ook gezien dat NEC het de laatste maanden uitstekend doet tegen topploegen. De Nijmegenaren bezorgden koploper PSV de enige competitienederlaag van het seizoen, wonnen van FC Twente en AZ en speelden gelijk tegen Ajax en Feyenoord. Het gelijkspel in De Kuip (2-2) in januari volgde na een gelijkspel in de beker van vorig jaar, toen Feyenoord de ploeg van Meijer pas uitschakelde na strafschoppen en een doelpuntrijk gelijkspel (4-4 na verlenging).

Strafschoppen

"NEC heeft een hele goede ploeg en trainer", wist Slot. "Ik kijk vaak naar hoe ze spelen. Ze hebben een goed plan en een goed idee van spelen. Niet alleen wij, maar ook de andere topploegen hebben moeite met NEC."

Hoewel de laatste twee onderlinge duels in een gelijkspel eindigden, heeft Slot de laatste dagen niet specifiek getraind op strafschoppen. "Je bent al een jaar bezig met het feit dat er ergens in een competitie strafschoppen beslissend kunnen zijn. Daar begin je niet een paar dagen voor de finale mee. Tegen AS Roma ging het niet goed, maar je leert ook van bepaalde keuzes die je daar hebt gemaakt. Dat neem je ook weer mee naar de volgende keer."

De bekerfinale tussen Feyenoord en NEC begint zondag om 18.00 uur in De Kuip.

Meer uit Voetbal

Internazionale blijft na gelijkspel tegen Napoli aan kop Serie A

MILAAN (ANP) - Internazionale blijft aan de leiding gaan in de Italiaanse Serie A. De club uit Milaan speelde zondagavond in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Napoli. Inter heeft na negentien wedstrijden 3 punten voorsprong op stadsgenoot AC Milan. Napoli volgt op 4 punten van de koploper.

11 uur geleden
Voormalig Ajax-coach Farioli verlengt contract bij FC Porto

PORTO (ANP) - De Italiaan Francesco Farioli (36) blijft langer bij FC Porto. De voormalige trainer van Ajax verlengde zijn contract in de Portugese stad tot medio 2028 bij de koploper van Portugal. Farioli maakte vorig seizoen na één jaar de overstap van de Amsterdamse club naar FC Porto.

11 uur geleden
De Jong mag Supercup niet als captain als eerste omhooghouden

JEDDAH (ANP) - Frenkie de Jong mocht zondag niet als captain van FC Barcelona de Spaanse Supercup als eerste omhooghouden. Hij kreeg in de blessuretijd een rode kaart waarna de aanvoerdersband vlak voor tijd naar Ronald Araújo ging. De Jong stond op de achtergrond toen de Uruguayaanse verdediger de beker na de 3-2-overwinning op Real Madrid als eerste in handen kreeg.

11 uur geleden
Barcelona verovert Supercup na zege op Real Madrid, rood De Jong

JEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft voor de zestiende keer de Spaanse Supercup gewonnen. Het elftal van aanvoerder Frenkie de Jong, die in de slotfase met een rode kaart van het veld moest, versloeg aartsrivaal Real Madrid in het King Abdullah Sports City Stadium van Jeddah met 3-2. De Catalaanse topclub krijgt in totaal circa 9 miljoen euro als winnaar van het voetbaltoernooi, waarvan Saudi-Arabië opnieuw het gastland was.

11 uur geleden
Lazio boekt met debutant Taylor nipte zege bij Hellas Verona

VERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.

13 uur geleden
Bayern München begint 2026 met grote zege op Wolfsburg

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.

14 uur geleden
Sparta na winst op Heracles naar achtste plaats in Eredivisie

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is na een overwinning tegen Heracles Almelo gestegen naar de achtste plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Maurice Steijn won zondag op Het Kasteel met 2-0. Heracles zakte met coach Ernest Faber naar de laatste plaats.

14 uur geleden