Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slot laat zich voor bekerfinale niet misleiden door ranglijst

Slot laat zich voor bekerfinale niet misleiden door ranglijst

ZEIST (ANP) - Feyenoord-trainer Arne Slot laat zich in aanloop naar de bekerfinale tegen NEC niet misleiden door het verschil op de ranglijst tussen de Rotterdammers en NEC. "De stand voor de tweede seizoenshelft geeft een heel ander beeld", wist de coach van de nummer 2 van de Eredivisie.

Feyenoord heeft 25 punten meer dan nummer 6 NEC, na het gelijkspel van de Nijmegenaren afgelopen zondag tegen PEC Zwolle (2-2). "Als je alleen naar de stand van de tweede seizoenshelft kijkt, dan staat NEC op de vierde plaats. Voor het weekend stonden ze zelfs derde, met alleen Feyenoord en PSV voor zich", rekende Slot uit. "Dat zegt heel veel over de ontwikkeling van het team. Ze spelen een hele goede tweede seizoenshelft."

Slot had ook gezien dat NEC het de laatste maanden uitstekend doet tegen topploegen. De Nijmegenaren bezorgden koploper PSV de enige competitienederlaag van het seizoen, wonnen van FC Twente en AZ en speelden gelijk tegen Ajax en Feyenoord. Het gelijkspel in De Kuip (2-2) in januari volgde na een gelijkspel in de beker van vorig jaar, toen Feyenoord de ploeg van Meijer pas uitschakelde na strafschoppen en een doelpuntrijk gelijkspel (4-4 na verlenging).

Strafschoppen

"NEC heeft een hele goede ploeg en trainer", wist Slot. "Ik kijk vaak naar hoe ze spelen. Ze hebben een goed plan en een goed idee van spelen. Niet alleen wij, maar ook de andere topploegen hebben moeite met NEC."

Hoewel de laatste twee onderlinge duels in een gelijkspel eindigden, heeft Slot de laatste dagen niet specifiek getraind op strafschoppen. "Je bent al een jaar bezig met het feit dat er ergens in een competitie strafschoppen beslissend kunnen zijn. Daar begin je niet een paar dagen voor de finale mee. Tegen AS Roma ging het niet goed, maar je leert ook van bepaalde keuzes die je daar hebt gemaakt. Dat neem je ook weer mee naar de volgende keer."

De bekerfinale tussen Feyenoord en NEC begint zondag om 18.00 uur in De Kuip.

Meer uit Voetbal

Real Madrid onderzoekt incident tussen Valverde en Tchouameni

MADRID (ANP) - Real Madrid gaat een "disciplinaire procedure" in gang zetten naar aanleiding van het incident tussen spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouameni. Dat meldt de club donderdag op de eigen site. Eerder op donderdag berichtten Spaanse media over een opstootje op de training tussen de twee middenvelders, waarna Valverde naar het ziekenhuis zou zijn gebracht voor hechtingen.

7 uur geleden
Te Kloese na vertrek bij Feyenoord naar Mexicaanse club Monterrey

MONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.

10 uur geleden
Real Madrid-middenvelder Valverde gehecht na ruzie met Tchouaméni

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Real Madrid-aanvoerder Federico Valverde (27) is donderdag naar het ziekenhuis gebracht na een confrontatie met zijn teamgenoot Aurélien Tchouaméni. Dat melden diverse Spaanse media. In het ziekenhuis is volgens de berichten een snijwond in Valverdes gezicht gehecht.

10 uur geleden
Coach Enrique: PSG klaar om titel Champions League te verdedigen

MÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain is klaar voor de finale van de Champions League, waarin het de titel verdedigt. Dat zei coach Luis Enrique nadat zijn ploeg Bayern München had uitgeschakeld in de halve finale. "We hebben iedereen laten zien dat we mooi voetbal kunnen spelen, maar ook kunnen vechten en afzien", zei de Spaanse trainer na de 1-1 in München, die volgde op de 5-4-overwinning een week eerder in Parijs.

20 uur geleden
De Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal bij KNVB

ZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."

1 dag geleden
FIFA maakt schorsing Prestianni om racisme wereldwijd

ZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.

1 dag geleden
FIFA-baas Infantino noemt peperdure WK-tickets 'marktconform'

BEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.

1 dag geleden