Slot kritisch op AZ: we doen het zelf
SITTARD (ANP) - Trainer Arne Slot vindt dat AZ het puntenverlies bij Fortuna Sittard volledig aan zichzelf te wijten heeft. "Het is niet zo dat dit ons overkomt, we doen het zelf", zei Slot. De Alkmaarders moesten in de zesde minuut van de blessuretijd de 3-3 van Zian Flemming incasseren.
"Bij die laatste twee tegengoals hadden we geen druk op de bal, ze konden daardoor zomaar binnenschieten", aldus Slot. "Als je 3-1 voor staat en je geeft dat nog weg, dan verlies je heel dure punten. Vorige week was een gelijkspel tegen PEC Zwolle het maximaal haalbare, omdat we zo lang met tien man speelden. Maar nu gaven we het zelf weg."
Aanvoerder Teun Koopmeiners oordeelde eveneens dat AZ de problemen over zichzelf af had geroepen. "We zakten te ver terug. Dan roep je het over jezelf af. Het is dan bijna wachten op zo'n moment dat iemand vrij kan inschieten. Dat zoiets vlak voor tijd gebeurt, is heel zuur", aldus Koopmeiners, die naar verluidt in de belangstelling staat van de Engelse club Leeds United. "Dat is aan de clubs. Ik ben daar na zo'n wedstrijd echt niet mee bezig." Slot wilde bij FOX Sports ook niet reageren op de geruchten over zijn captain. "Dat is wel het laatste waaraan ik nu denk. Ik ben vooral teleurgesteld dat we hier met slechts 1 punt weg gaan."
Meer uit Voetbal
SOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.
5 uur geledenISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.
6 uur geledenTILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
10 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
10 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
13 uur geleden