Slot kritisch op AZ: we doen het zelf
SITTARD (ANP) - Trainer Arne Slot vindt dat AZ het puntenverlies bij Fortuna Sittard volledig aan zichzelf te wijten heeft. "Het is niet zo dat dit ons overkomt, we doen het zelf", zei Slot. De Alkmaarders moesten in de zesde minuut van de blessuretijd de 3-3 van Zian Flemming incasseren.
"Bij die laatste twee tegengoals hadden we geen druk op de bal, ze konden daardoor zomaar binnenschieten", aldus Slot. "Als je 3-1 voor staat en je geeft dat nog weg, dan verlies je heel dure punten. Vorige week was een gelijkspel tegen PEC Zwolle het maximaal haalbare, omdat we zo lang met tien man speelden. Maar nu gaven we het zelf weg."
Aanvoerder Teun Koopmeiners oordeelde eveneens dat AZ de problemen over zichzelf af had geroepen. "We zakten te ver terug. Dan roep je het over jezelf af. Het is dan bijna wachten op zo'n moment dat iemand vrij kan inschieten. Dat zoiets vlak voor tijd gebeurt, is heel zuur", aldus Koopmeiners, die naar verluidt in de belangstelling staat van de Engelse club Leeds United. "Dat is aan de clubs. Ik ben daar na zo'n wedstrijd echt niet mee bezig." Slot wilde bij FOX Sports ook niet reageren op de geruchten over zijn captain. "Dat is wel het laatste waaraan ik nu denk. Ik ben vooral teleurgesteld dat we hier met slechts 1 punt weg gaan."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de Spaanse spits Nacho Ferri vastgelegd. De 21-jarige speler komt over van de Belgische club KVC Westerlo en heeft zijn handtekening gezet onder een contract tot medio 2030.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich versterkt met de Braziliaanse linksback Caio Henrique. Hij komt over van de Franse club AS Monaco. De Amsterdamse club meldt in een persbericht dat de 28-jarige speler een contract heeft getekend van vier jaar, tot medio 2030.
1 uur geledenGUADALUPE (ANP) - Het Nederlands elftal vliegt woensdag rond 09.00 uur plaatselijke tijd van Kansas City terug naar Nederland. De verwachting is dat de ploeg donderdag rond 01.30 uur op Schiphol landt.
1 uur geledenGUADALUPE (ANP) - Het Nederlands elftal wist in de wedstrijd tegen Marokko in de zestiende finales van het wereldkampioenschap voetbal opnieuw de nul niet te houden. Issa Diop maakte in de blessuretijd van de tweede helft gelijk (1-1), waarna Marokko de strafschoppen beter nam.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Bas Sibum neemt de plek over van Ibrahim Afellay als assistent-coach van trainer Peter Bosz bij PSV. Dat laat de landskampioen uit Eindhoven weten. De 43-jarige oud-prof was eerder werkzaam bij FC Emmen, Roda JC en Heracles Almelo. Vorig jaar oktober werd hij ontslagen als hoofdtrainer van Heracles Almelo. Sibum tekent een contract voor twee jaar.
1 uur geledenGUADALUPE (ANP/AFP) - Aanvoerder Achraf Hakimi roemde de mentale kracht van Marokko nadat zijn ploeg na strafschoppen het Nederlands elftal had uitgeschakeld in de zestiende finales van het WK voetbal.
2 uur geledenGUADALUPE (ANP) - Vier van de 26 internationals die bondscoach Ronald Koeman meenam naar het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kwamen geen minuut in actie. Naast verdedigers Lutsharel Geertruida en Mats Wieffer bleven ook de twee reservedoelmannen Robin Roefs en Mark Flekken de vier duels op de reservebank.
2 uur geleden