Slot kijkt na uitschakeling Champions League juist uit naar PSV
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Arne Slot is niet bang dat de uitschakeling in de Champions League komende zondag in de thuiswedstrijd tegen koploper PSV doorwerkt in de hoofden van de spelers van Feyenoord. "Het was absoluut een teleurstelling", zei hij over de thuisnederlaag (1-3) tegen Atlético Madrid. "Voor het eerst in tweeënhalf jaar tijd liep ik met mijn ploeg tegen een plafond. We startten in de Conference League en het ging maar door en door. Er kwam geen einde aan. Nu dat wel is gebeurd, is niet iedereen in de war. We hebben tien van de laatste elf Eredivisieduels gewonnen."
Tegenstander PSV doet het nog een stukje beter. De Eindhovenaren wonnen de eerste dertien competitiewedstrijden. "Ook al is het pas de veertiende speelronde, dit wordt een superbelangrijke wedstrijd. Omdat PSV nog geen punten heeft verspeeld en dat waarschijnlijk ook weinig gaat doen, moet het gebeuren in de onderlinge ontmoetingen. Zeker in een thuiswedstrijd", aldus Slot, die met Feyenoord een achterstand van 7 punten heeft op de koploper. "Ik zou het niet heel prettig vinden als dat 10 punten worden."
Slot vindt PSV vooralsnog overtuigender dan Feyenoord. "Het is duidelijk dat zij hun dominantie makkelijker omzetten in doelpunten dan wij. Zij winnen vaak met 4-0 of 5-0 en wij dan bijvoorbeeld met 2-1. Ik kijk daar met ongelooflijk veel waardering naar", zei de trainer van de Rotterdammers.
Topwedstrijden
Een verschil met vorig seizoen is hoe Feyenoord het in topwedstrijden doet, vindt Slot. "Vorig seizoen waren we in staat het ook heel erg goed te doen tegen grote ploegen. Dat is nu ook wel zo geweest, maar ook een aantal keren niet. Daarnaast is het ongelooflijk uit hoe weinig kansen teams dit seizoen tegen ons scoren. Tegen Atlético hebben we één kans weggegeven en zij scoren drie keer."
Atlético en PSV zijn in de ogen van Slot niet met elkaar te vergelijken. "Atlético speelt met tien man rond de eigen zestien, PSV zet juist hoog druk. Daardoor krijgen we zondag meer ruimtes om te voetballen, maar is er ook meer risico in de tegenaanval. Mijn vrouw zegt niet vaak iets zinnigs over voetbal, maar het viel haar op dat zoveel spelers bij PSV een doelpunt kunnen maken. Dat was een goede analyse."
Feyenoord kan niet beschikken over Bart Nieuwkoop en Alireza Jahanbakhsh. PSV mist met Noa Lang en Hirving Lozano twee belangrijke aanvallers. Slot: "Ik vind het niet zo spannend als er een of twee niet mee kunnen doen. PSV beschikt over zoveel goede spelers."
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Manchester City is doorgedrongen tot de kwartfinales van de FA Cup. De zevenvoudig winnaar van het bekertoernooi was op St. James' Park met 3-1 te sterk voor Newcastle United.
12 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft Excelsior de vierde competitienederlaag op rij bezorgd. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Rotterdam met 2-1 te sterk voor de nummer 15 van de ranglijst. Excelsior verloor de laatste vier duels met één doelpunt verschil.
31 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV maakte zich na de late overwinning op AZ (2-1) niet druk over de wijze waarop de zege tot stand was gekomen. De koploper won dankzij een laat doelpunt van Ricardo Pepi, nadat AZ de nodige kansen had gemist. "Tijdens een seizoen boek je op verschillende manieren overwinningen", wist de coach.
51 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten van PSV ziet de late competitiezege op AZ (2-1) niet als een revanche voor de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC. "Dat is een ander toernooi en daar balen we nog steeds van", zei de middenvelder na afloop van het duel in Eindhoven.
56 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in het thuisduel met Ierland met de nodige moeite de eerste zege geboekt in de WK-kwalificatie. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink won in de Utrechtse Galgenwaard met 2-1 dankzij treffers van Lineth Beerensteyn. Het winnende doelpunt viel pas in de 83e minuut.
59 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Vier dagen na de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC (3-2) heeft PSV een benauwde 2-1-zege geboekt op AZ. De bekerfinalist uit Alkmaar had in Eindhoven de beste kansen, maar Ricardo Pepi bezorgde de thuisploeg in de slotfase de zege.
1 uur geledenKEULEN (ANP) - Borussia Dortmund heeft een kleine zege geboekt tegen tien man van 1. FC Köln. De nummer 2 van de Bundesliga won in Keulen met 2-1. Jahmai Simpson-Pusey van de thuisploeg kreeg in de blessuretijd van de eerste helft de rode kaart.
2 uur geleden