Slot kijkt na uitschakeling Champions League juist uit naar PSV
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Arne Slot is niet bang dat de uitschakeling in de Champions League komende zondag in de thuiswedstrijd tegen koploper PSV doorwerkt in de hoofden van de spelers van Feyenoord. "Het was absoluut een teleurstelling", zei hij over de thuisnederlaag (1-3) tegen Atlético Madrid. "Voor het eerst in tweeënhalf jaar tijd liep ik met mijn ploeg tegen een plafond. We startten in de Conference League en het ging maar door en door. Er kwam geen einde aan. Nu dat wel is gebeurd, is niet iedereen in de war. We hebben tien van de laatste elf Eredivisieduels gewonnen."
Tegenstander PSV doet het nog een stukje beter. De Eindhovenaren wonnen de eerste dertien competitiewedstrijden. "Ook al is het pas de veertiende speelronde, dit wordt een superbelangrijke wedstrijd. Omdat PSV nog geen punten heeft verspeeld en dat waarschijnlijk ook weinig gaat doen, moet het gebeuren in de onderlinge ontmoetingen. Zeker in een thuiswedstrijd", aldus Slot, die met Feyenoord een achterstand van 7 punten heeft op de koploper. "Ik zou het niet heel prettig vinden als dat 10 punten worden."
Slot vindt PSV vooralsnog overtuigender dan Feyenoord. "Het is duidelijk dat zij hun dominantie makkelijker omzetten in doelpunten dan wij. Zij winnen vaak met 4-0 of 5-0 en wij dan bijvoorbeeld met 2-1. Ik kijk daar met ongelooflijk veel waardering naar", zei de trainer van de Rotterdammers.
Topwedstrijden
Een verschil met vorig seizoen is hoe Feyenoord het in topwedstrijden doet, vindt Slot. "Vorig seizoen waren we in staat het ook heel erg goed te doen tegen grote ploegen. Dat is nu ook wel zo geweest, maar ook een aantal keren niet. Daarnaast is het ongelooflijk uit hoe weinig kansen teams dit seizoen tegen ons scoren. Tegen Atlético hebben we één kans weggegeven en zij scoren drie keer."
Atlético en PSV zijn in de ogen van Slot niet met elkaar te vergelijken. "Atlético speelt met tien man rond de eigen zestien, PSV zet juist hoog druk. Daardoor krijgen we zondag meer ruimtes om te voetballen, maar is er ook meer risico in de tegenaanval. Mijn vrouw zegt niet vaak iets zinnigs over voetbal, maar het viel haar op dat zoveel spelers bij PSV een doelpunt kunnen maken. Dat was een goede analyse."
Feyenoord kan niet beschikken over Bart Nieuwkoop en Alireza Jahanbakhsh. PSV mist met Noa Lang en Hirving Lozano twee belangrijke aanvallers. Slot: "Ik vind het niet zo spannend als er een of twee niet mee kunnen doen. PSV beschikt over zoveel goede spelers."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Noa Lang mist vrijdag het oefenduel van het Nederlands elftal tegen Noorwegen. Dat meldt zijn club Galatasaray in een verklaring. Mogelijk is de vleugelaanvaller volgende week dinsdag wel inzetbaar voor de vriendschappelijke interland tegen Ecuador.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal brengen vrijdag tijdens de oefeninterland tegen Noorwegen een eerbetoon aan Johan Cruijff. Ze zijn volgens de KNVB van plan om in de veertiende minuut te gaan staan. Vervolgens is het de bedoeling dat er een groot applaus klinkt in de Johan Cruijff ArenA.
9 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman is succesvol geopereerd aan een blessure in zijn gezicht. Dat meldt zijn club Newcastle United maandag. De Nederlandse verdediger werd zondag tijdens de wedstrijd tegen Sunderland gewisseld vanwege het protocol voor hoofdblessures. De club verwacht dat Botman "de laatste weken van het seizoen" weer beschikbaar is.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent niet op Memphis Depay voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. "Hij heeft een scan laten maken en daar is de uitslag nog niet van bekend", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar het ziet er niet goed uit. Als hij toch beschikbaar is, dan vliegt hij later onze kant op."
10 uur geledenSEVILLA (ANP) - Sevilla heeft afscheid genomen van trainer Matías Almeyda. De Spaanse club, zevenvoudig winnaar van de Europa League, staat na de 2-0-thuisnederlaag tegen Valencia van afgelopen zaterdag op de vijftiende plaats in La Liga met 31 punten. Dat zijn er slechts 3 meer dan Mallorca dat op een degradatieplek staat.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal blijft Ajax adviseren. Dat is volgens de club uit Amsterdam het resultaat van een gesprek van de oud-trainer met Lesley Bamberger en Edo Ophof, de voorzitter en technische man van de nieuwe raad van commissarissen.
12 uur geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Duitsland kan in de komende interlandperiode niet beschikken over Felix Nmecha van Borussia Dortmund. De 25-jarige middenvelder liep zaterdag een blessure op tijdens de gewonnen wedstrijd van zijn club tegen Hamburger SV (3-2).
15 uur geleden