Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slot kijkt na uitschakeling Champions League juist uit naar PSV

Slot kijkt na uitschakeling Champions League juist uit naar PSV

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Arne Slot is niet bang dat de uitschakeling in de Champions League komende zondag in de thuiswedstrijd tegen koploper PSV doorwerkt in de hoofden van de spelers van Feyenoord. "Het was absoluut een teleurstelling", zei hij over de thuisnederlaag (1-3) tegen Atlético Madrid. "Voor het eerst in tweeënhalf jaar tijd liep ik met mijn ploeg tegen een plafond. We startten in de Conference League en het ging maar door en door. Er kwam geen einde aan. Nu dat wel is gebeurd, is niet iedereen in de war. We hebben tien van de laatste elf Eredivisieduels gewonnen."

Tegenstander PSV doet het nog een stukje beter. De Eindhovenaren wonnen de eerste dertien competitiewedstrijden. "Ook al is het pas de veertiende speelronde, dit wordt een superbelangrijke wedstrijd. Omdat PSV nog geen punten heeft verspeeld en dat waarschijnlijk ook weinig gaat doen, moet het gebeuren in de onderlinge ontmoetingen. Zeker in een thuiswedstrijd", aldus Slot, die met Feyenoord een achterstand van 7 punten heeft op de koploper. "Ik zou het niet heel prettig vinden als dat 10 punten worden."

Slot vindt PSV vooralsnog overtuigender dan Feyenoord. "Het is duidelijk dat zij hun dominantie makkelijker omzetten in doelpunten dan wij. Zij winnen vaak met 4-0 of 5-0 en wij dan bijvoorbeeld met 2-1. Ik kijk daar met ongelooflijk veel waardering naar", zei de trainer van de Rotterdammers.

Topwedstrijden

Een verschil met vorig seizoen is hoe Feyenoord het in topwedstrijden doet, vindt Slot. "Vorig seizoen waren we in staat het ook heel erg goed te doen tegen grote ploegen. Dat is nu ook wel zo geweest, maar ook een aantal keren niet. Daarnaast is het ongelooflijk uit hoe weinig kansen teams dit seizoen tegen ons scoren. Tegen Atlético hebben we één kans weggegeven en zij scoren drie keer."

Atlético en PSV zijn in de ogen van Slot niet met elkaar te vergelijken. "Atlético speelt met tien man rond de eigen zestien, PSV zet juist hoog druk. Daardoor krijgen we zondag meer ruimtes om te voetballen, maar is er ook meer risico in de tegenaanval. Mijn vrouw zegt niet vaak iets zinnigs over voetbal, maar het viel haar op dat zoveel spelers bij PSV een doelpunt kunnen maken. Dat was een goede analyse."

Feyenoord kan niet beschikken over Bart Nieuwkoop en Alireza Jahanbakhsh. PSV mist met Noa Lang en Hirving Lozano twee belangrijke aanvallers. Slot: "Ik vind het niet zo spannend als er een of twee niet mee kunnen doen. PSV beschikt over zoveel goede spelers."

Meer uit Voetbal

AC Milan verliest bij Lazio en verzuimt in te lopen op Inter

ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.

10 minuten geleden
Malen scoort opnieuw voor AS Roma maar verliest van Como

COMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.

2 uur geleden
Liverpool verspeelt in slotfase zege tegen Tottenham Hotspur

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.

3 uur geleden
Go Ahead Eagles vergroot met zes doelpunten problemen bij NAC

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.

4 uur geleden
Raphinha scoort drie keer voor FC Barcelona tegen Sevilla

BARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).

4 uur geleden
ManUnited steviger op derde plaats na zege op Aston Villa

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.

5 uur geleden
Spits Parrott ook belangrijk voor AZ tegen Heracles Almelo

ALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.

6 uur geleden