
Slot is tevreden over Bijlow, maar laat keuze aan Van Gaal
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Arne Slot van Feyenoord vindt het "teleurstellend" dat geen enkele speler uit zijn selectie is opgeroepen voor het Nederlands elftal. Doelman Justin Bijlow zat in de voorselectie, maar werd gepasseerd door bondscoach Louis van Gaal voor de wedstrijden in de Nations League tegen Polen en België.
"Het is een teleurstelling dat geen Feyenoorder bij de selectie zit, dat is helder", zei Slot. "Voor Justin is het ook ontzettend jammer. Maar ik ben niet verantwoordelijk voor het selectiebeleid van het Nederlands elftal. Ik vind het ook niet in het belang van Justin om me uit te laten over wat ik ervan vind en de verhoudingen met de andere keepers. De trainer van Feyenoord is tevreden over hoe hij het doet, dat is voor hem relevant. Ik denk dat hij ook graag ziet dat de bondscoach hem selecteert, maar die kijkt er blijkbaar anders naar."
Van Gaal riep met Andries Noppert (sc Heerenveen) en Remko Pasveer (Ajax) twee nieuwe keepers op. Hij selecteerde daarnaast Jasper Cillessen en Mark Flekken. Vlak nadat de selectie van Oranje bekend was geworden, plaatste Feyenoord op Twitter een foto van Bijlow in een oranje keepersshirt van Feyenoord met daarbij alleen de tekst '#1'. Dat bericht werd al snel weer verwijderd. "Ik heb het niet gezien, ik was iets anders aan het doen", zei Slot. "Maar als dat er al na 3 minuten afgehaald is, zegt dat denk ik alles."
Slot benadrukte dat Feyenoord vorig seizoen met Bijlow, Tyrell Malacia en Guus Til nog drie internationals bij Oranje had zitten. Malacia (naar Manchester United) en Til (naar PSV) zijn vertrokken. "We hebben heel veel internationals op het veld staan, maar dan uit andere landen dan Nederland. Het is niet verrassend dat de club die ver-, ver-, veruit het meeste geld te besteden heeft de meeste internationals afvaardigt aan Oranje", aldus Slot, doelend op Ajax, dat komende week acht spelers afstaat aan Van Gaal.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - Bondscoach Andries Jonker van de Nederlandse voetbalsters is nog altijd overtuigd van het tactische plan waarmee hij dacht Engeland bij het EK te kunnen verslaan. "In theorie klopte het, maar de spelers voerden het niet goed uit. Daarom heb ik in de rust drie keer gewisseld en deden we het het eerste kwartier na rust beter. Maar toen maakten zij met hun eerste aanval de 3-0, dat zijn 'killing moments'", zei Jonker na de 4-0-nederlaag.
5 uur geledenZURICH (ANP) - Daniëlle van de Donk en bondscoach Andries Jonker zitten niet op één lijn over het feit of de middenveldster had kunnen starten tegen Engeland (0-4). Van de Donk gaf na het duel tegenover de NOS aan dat ze zich woensdagochtend na eerdere liesklachten goed genoeg voelde, maar dat de keuze dinsdagavond al was gemaakt. Volgens Jonker was het "heel duidelijk dat ze niet kon starten", zei hij tijdens zijn persconferentie.
5 uur geledenZURICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het EK-duel met titelverdediger Engeland met groot verschil verloren: 0-4. De Engelsen waren kwalitatief veel sterker en scoorden zowel voor als na rust twee keer. De score had nog hoger kunnen uitvallen.
7 uur geledenZURICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het tweede EK-duel met titelverdediger Engeland ruim verloren (0-4) en zijn daardoor dicht bij uitschakeling. Als Frankrijk later op woensdag Wales verslaat, is voor Oranje zondag in het laatste groepsduel met Frankrijk een zege met drie doelpunten verschil nodig voor een plek in de kwartfinales.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts, directeur voetbalzaken van AZ, merkte al langer dat Ruben van Bommel een volgende stap wilde maken in zijn voetballoopbaan. Dat zegt hij in een vraaggesprek met Voetbal International. Van Bommel staat op het punt de overstap naar PSV te maken.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax moet komend seizoen bij de eerste twee clubs in de Eredivisie eindigen. Technisch directeur Alex Kroes noemt die doelstelling in een interview op de website van de Amsterdamse club.
9 uur geledenZURICH (ANP) - Chasity Grant vervangt Daniëlle van de Donk bij de Oranjevrouwen in het tweede EK-duel met Engeland. De 169-voudig international heeft lichte klachten en bekijkt tijdens het warmlopen nog of ze wel kan invallen. "Een hard gelag, maar we hebben een sterke ploeg", zei bondscoach Andries Jonker voor de camera van de NOS.
10 uur geleden