Slot: Feyenoord past misschien wel beter in Europa League
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Arne Slot trok een duidelijke conclusie na de nederlaag tegen Atlético Madrid (1-3), waardoor Feyenoord is uitgeschakeld in de Champions League. "Aan het einde van de rit kan je zeggen dat we net niet goed genoeg waren voor deze poule", zei hij. "Andere ploegen gaan beter met de kansen om dan wij en geven ook minder snel treffers weg."
Atlético Madrid en Lazio gaan verder in de Champions League en Feyenoord weet al voor de uitwedstrijd tegen Celtic dat het na de winterstop in de tussenronde van de Europa League speelt. "Dat zijn de feiten", besefte Slot. "Ik was na de uitduels met Lazio en Atlético ook meer teleurgesteld dan nu. Daar hebben we het laten liggen. Deze nederlaag was niet onverdiend."
"Atlético was nu wel beter", erkende Slot. "Het is mooi om te zien hoe makkelijk zij de bal rondspelen. Maar zoveel kansen hebben ze nu ook niet weer gehad. En wij maken twee eigen doelpunten. Dat helpt ook niet mee. Dat kan niet op dit niveau. Dat mag niet. Ik vond dit ook de slechtste wedstrijd van ons in deze Champions League. Als wij de bal veroverden vond ik ons heel onrustig, met een beetje paniekerig ballen wegschieten."
"Misschien moeten we eerlijk zijn", zei Slot. "Misschien passen we met Feyenoord wel beter in de Europa League dan in de Champions League. Atlético schurkt tegen de Spaanse top aan. Maar er zijn nog betere clubs in de Champions League. Zo eerlijk moet je zijn."
Slot denkt niet dat de uitschakeling in de Champions League van invloed wordt op het thuisduel van zondag met PSV, de koploper die een voorsprong van 7 punten gaat verdedigen in De Kuip. "Het was natuurlijk beter geweest als we van Atlético hadden gewonnen. Maar voor duels met PSV en Ajax moet Feyenoord altijd klaar zijn. Zeker als we ook nog thuis spelen."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Na de teambazen uit de Formule 1 hebben ook de F1-coureurs Max Verstappen aangewezen als beste coureur van het jaar. De Limburger won de prijs voor de vijfde keer op rij. Maandag werd Verstappen na een stemming onder de F1-teambazen ook al als winnaar uitgeroepen, voor de Britse wereldkampioen Lando Norris die bij beide verkiezingen als tweede eindigde.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zijn tweede startbewijs voor de Olympische Spelen veroverd. De 21-jarige Groninger won de 1000 meter in 1.06,84. Hij bleef wereldkampioen Joep Wennemars en Kjeld Nuis voor.
18 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Voor de Belgische veldrijder Laurens Sweeck is door een val tijdens de Azencross van Loenhout het seizoen maandag voortijdig geëindigd. De leider in het klassement om de wereldbeker heeft een schouderblessure opgelopen, meldt zijn ploeg Crelan-Corendon.
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft zich gekwalificeerd voor de Olympische Spelen in Milaan. De 30-jarige Friezin van Reggeborgh won op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1500 meter in 1.53,02. Femke Kok werd verrassend tweede in 1.53,03. Marijke Groenewoud werd derde met 1.53,05.
19 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune is er niet in geslaagd zich te kwalificeren voor de 1500 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De regerend wereldkampioene op die afstand eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen met 1.53,21 als vierde.
19 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Lisa van Belle en Lorena Wiebes hebben op de slotdag van de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel veroverd op de koppelkoers. Voor Wiebes, die dit jaar op de weg 25 overwinningen boekte, was het haar vierde succes dit NK.
20 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook in de Azencross van Loenhout zijn ongeslagen status als veldrijder deze winter behouden. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck reed in de cross die meetelt voor de X2O-trofee vanaf de vierde van acht ronden alleen voorop, nadat zijn rivaal Wout van Aert te maken had gekregen met een lekke band.
21 uur geleden